Skocz do zawartości

Kwestia rynkowa w Polsce vs zagranica


blvarchi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem troszkę forum ale nie znalazłem za dużo konkretów odnośnie warunków pracy w robieniu wizualizacji architektonicznych exteriorów dla zagranicznych (głównie chodzi mi o Stany) firm lub klientów indywidualnych. Zwykle staram się w miarę dostosowywać do rynku. Mianowicie mam do Was pytanie, może ktoś współpracuje z zagranicą i poda jakieś widełki jak w ogóle ceny tam się mają? Chodzi mi o wizki domków, wielorodzinnych budynków lub większych inwestycji. Obczajałem mniej więcej jakieś amerykańskie strony czy fora ale jestem ciekaw Waszej perspektywy. I następne pytanie ile np. za ten sam dany projekt można podwyższyć cenę robiąc w Polsce a np. w USA? W ogóle są jakieś kraje, w których praca wizualizatora/modelarza jest jakoś bardziej ceniona niż w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Warunki pracy są takie na jakie sie umówisz.. na widełki nie masz co patrzeć- od paru-set do paru tysięcy zł za ujęcie w zależności od wielu czynników.

 

Co do krajów gdzie można uzyskać potencjalnie wyższe ceny (weź pod uwagę, że musisz jakos zdobyć klienta) sprawa teoretycznie również jest prosta- im 'zamożniejszy' kraj tym wyższe potencjalne ceny- norwegia, szwajcaria, emiraty arabskie, usa, wielka brytania itp itd.

 

Kwestia gdzie chcesz szukać klienta, na portalach typu freelancer.com raczej (zwlaszcza na start) wiele nie ugrasz. (oczywiscie to moje osobiste zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbym poruszyć jeszcze kwestie umów np z biurami projektowymi zagranicznymi, lub klientami którzy zlecają wykonanie modelu 3D bądź wizualizacji. Jakie umowy zwykle zawieracie / jakie najlepiej zawrzeć i jak wygląda Wasze rozliczanie? Co prawda czytałem o tym trochę od strony prawnej ale bardziej interesuje mnie praktyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności