Skocz do zawartości

Zestaw 2017 - Wasza opinia


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jak w tytule. Co byście zmienili, dodali ? Zestaw do biura, praca w archicadzie 50%, 3dsmax+vray 40%, PS 10%. Nie musi być najtaniej, byle stabilnie i na przynajmniej 5 lat do przodu :). Zależy mi najbardziej na przyśpieszeniu pracy podczas renderowania i stabilności przy skomplikowanych scenach w maxie.

 

Proszę o Wasze opinie.

 

 

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

Obudowa Cooler Master Cosmos SE (COS5000KWN1)

Zasilacz Corsair 750W Modular 80+ GOLD CP-9020078-EU

Chłodzenie CPU Noctua NH-D15

Płyta główna ASRock X99 EXTREME4, X99, QuadDDR4-3000, SATA3

Karta graficzna PNY Technologies nVIDIA K2200 Quadro 4GB GDDR5 lub GTX 1070

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Procesor Intel i7 6900K, 3.2GHz, 20 MB, BOX (BX80671I76900K), OC 4,0 Ghz

Pamięć HyperX Savage DDR4, 4x8GB, 2400MHz, CL12 (HX424C12SB2K4/32)

Dysk SSD ADATA SU800 512GB SATA 3 (ASU800SS-512GT-C)

Window 7 PRO pl

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak więcej niż 64GB DDR4 nie bierzesz w przyszłości to bym bral 2x16GB i Ryzen 1700 plus overclocking. Support dla Windowsa 7 i nowych prockow już się skonczyl. Lepiej wziasc Windows 10 home co obsluguje 128GB max w wersji box. Jeśli chodzi o karte oczywiscie 1070. Jeżeli upierasz się przy intelu i nie zamierzasz wsadzać więcej niż 2 kary 6800k ci starfczy ewentualnie 6850 lub lepszy jak więcej niż 2. CHoc 6800k i 3 obsluzy trzeba sprawdzić tylko czy plyta ma opcje 3x8 linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuję.

Ale rozumiem , że zestaw nie jest zły i można zamawiać :) ? Kwestia tylko czy AMD czy Intel . Bo tego 6900 też chciałbym puścić na 4,0. Jakoś zawsze miałem Intela i przekonania do AMD nie mam :/. Wydaje mi się że 32BG RAM też mi wystarczy na razie a grafika będzie jedna do dwóch monitorów.

 

Czy poza procesorem coś byście zmienili jeszcze ?

 

PS. Nie chcę nic zmieniać przez kolejne 3-4 lata na pewno , poza może dołożeniem ramu do 64 jak będzie potrzeba. Stąd jakoś ten 6900 mnie przekonuje mimo dużej różnicy 2500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tego 6900 też chciałbym puścić na 4,0.

 

Sam zegar to nie jest sam w sobie jakiś miernik wydajności i dt. tylko tej samej architektury.

 

Jakoś zawsze miałem Intela i przekonania do AMD nie mam

 

Bez obawy. Procesory AMD są stabilne jak skała, w końcu to AMD opracowało 64bit dla x86. Jeżeli nie planujesz w przyszłości zakupu jakiegoś 10,12,18,20 (40 wątki) rdzeniowego Xeona to najlepszym wyborem będzie Ryzen 1800x, bo w tej arch. to AMD Ryzen będą miały maks. 8 rdzeni (16 wątków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral AMD z 2-2,5k w kieszeni Ci zostanie mozesze wtedy wziasc nawet 1080 lub moze ina 1080ti starczy. Z 1070 sporo taniej.

 

Chłodzenie oczywiscie moze byc Noctua na x-komie znalalzem tylko takie pod AM4.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko.

Wg Was, na ile OC pójdzie ten 1800x ??

 

A tak przyszłościowo, np. za 3-4 lata, nie lepiej teraz kupić Intela a później wymienić sam procesor na szybszy ? Tak miałem z i7 920, włożyłem później tylko i7 970 OC 4.2. ?? Mam wrażenie, że AMD jest trochę mniej rozwojowy i nie wiemy co będzie za rok, dwa. Dopiero teraz pojawiło się coś od AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800x pójdzie (oczywiście nie do testów tylko stabilnej pracy 24h/7dni) na 4.0-4.1 Ghz w zależności od egzemplarza.

Jednakże kupując ten najmocniejszy model AMD zamykamy sobie możliwość przyrostu wydajności przez przyszłościową wymianę procesora ( za 2-3- lata będzie to średni albo i niżej pułap wydajności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na x99 pewnie tez nic ciekawego nie wyjdzie. Tylko plyta do AMD to jest cena 700zł a nawet taniej jak nie chesz isc w w SLI kupuje B350 bez osblugi SLI tylko Crossfire. Bierzesz plyte za 500zł. Do Tego np 1800x lub 1700 ktory tez kreci sie do 4.0Ghz. 8 rdzeni 16 watkow. AMD wypusci wielordzeniowe Naplesa ktory bedzie obslugiwal 8 kanalowe pamiec z tego co pamietam i nie bedzie potrzebowal do komunikacji miedzy 2 prockami mostka polnocnego. Ja bym sie nie zastanawil i bral MAD a za plyte plus procek przykladowo Ryzen 1700 i plyte zaplacisz 2100-2200 to polowa ceny tego procka a tak sama wydajnosc. Overclock do 4GHz.

AMD nie byl rozowjowy bo INTEL trzyaml lapska na patencie do wielowatkowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności