Skocz do zawartości

Moja strona domowa - ASP.NET MVC


keajra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4 dni wolnego, wiec siadlem do zrobienia swojej strony.

Na razie jest tyle: https://quisutdeus.in (bylo kiedys jerryswitalski.com)

 

Bardziej sie teraz skupiam na technicznych sprawach, jak dodanie 2FA i ogarniecie jQuery z Ajax. Pozniej takze dodanie WebSockets.

 

Zachecam do odwiedzania i sprawdzania postepow. Dzis juz raczej nic nie zrobie (pracuje od 1:00 w nocy i padam na twarz).

 

Na razie wiele nie ma, ale dodanie "bloga" zajelo mi sporo czasu.

 

Jak macie sugestie szczegolnie do stylu to dajcie znac.

Ogolnie uzywam bootstrap ale w zasadzie nadpisuje wszystkie classy.

 

A! Mozecie sie zarejestrowac uzywajac google account - byloby to mile z waszej strony gdyz przetestowalbym ten ficzer. Mam wlasny certyfikat SSL wiec nie ma obaw. Strona siedzi na azure.

Edytowane przez keajra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki olaf, wlasnie taki jest cel.

 

Dzis niechcacy usunelem strone z serwerow azure :/ Musialem wszystko instalowac od nowa.

 

Dodalem jeden skrypcik jQuery do fade in glownej klasy css3 ktorej uzywam.

 

Jak ktos zainteresowany to na stronie jest link to github calego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz stworzyć random number w SCSS: http://codepen.io/TimPietrusky/pen/CcEai

Lub wygenerować w jQuery i przerzucić do CSS'a

 

Animacji w jQuery radziłbym unikać - mają znacznie mniejszą wydajność i płynność:

https://codepen.io/anon/pen/ZKaqLq - zerknij na różnice w wykorzystaniu procka jak wywalisz jquery.

 

A to tylko króciutki skrypcik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki torm, w sumie zastosowoalem animacje css do fedein, tak jak poleciles :) z tym ze nie generuje randomowych czasow.

W sumie duzo do stylu dodalem ostatnio, jak chcecie to zapraszam ponownie na stronke - duzo css zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baner z lista projektow w dziale Projects jest kompletnie nieczytelny. Myslalem, ze jeszcze nic tam nie ma. Reszta przyjemna. Tlo masz zbyt wyraziste (kontrasty) przez co tekst sie ciezko ogarnia - szczegolnie niebieski - na glownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki olaf, dobry feedback.

 

Co do dzialu projektow masz 100% racje - ten projekt AS3TOCS jest dostepny tylko dla wspolpracownikow z mojej firmy, i wielu mialo problem by znalezcs linku :) BTW Zrobinie open source kodu AS3TOCS jest w trakcie, problem w tym ze napisalem go podczas regularnych godzin pracy wiec nie jest to moja wlasnosc de facto.

 

Tak czy siak, cala ta stona projects do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyemigrowalem z Azure te strone, po otrzymaniu dwoch rachunkow, ktore... ech mowiac krotka sa ogromne.

Na dodatek chcialem zachowac certyfikat SSL i domene, ale wpadlem w sidla Microsoftu - okazuje sie ze za Chiny nie da sie ich uzywac poza Azure.

 

Echh, co ja myslalem, przeciez to Microsoft - jak moglem byc tak glupi.

 

Tak czy siak, stracilem pareset euro, teraz kasuje wszystko co sie da z Azure i jestem teraz gdzies gdzie place ogolnie 10 razy mniej, duzo lepszy performance aplikacji itd itp.

 

Znalazlem jednak hack na uzywanie domeny z Azure (ktore nota bene jest zakupiona na GoDaddy) - wystarczy stworzyc web app w Azure, podpiac te domene, wyedytowac DNS A record do prawdziwej strony, skasowac z Azure web app, i tyle. Szkoda tylko ze to nie moze sie odbyc po ludzku.

 

Nigdy wiecej Azure. Jedynie serwer SQL zostawilem, gdyz oplaty sa znosne a wole SQL od MySQL ktory jest na moim nowych hoscie dostepny.

 

Co do samej stronki to calkiem sporo dodalem ostanio ale to sa bardzo techniczne sprawy, glownie zwiazane z konsola wiec pomijam je milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh, co ja myslalem, przeciez to Microsoft - jak moglem byc tak glupi.

dlatego tak chetnie organizuja konferencje i rozdaja certyfikaty.

 

Ostatnio liczylem koszt treningu ML do nowego projektu z uzyciem roznych chmur i koszta duzych rozwiazan sa zwyczajnie kolosalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tak chetnie organizuja konferencje i rozdaja certyfikaty.

 

Ostatnio liczylem koszt treningu ML do nowego projektu z uzyciem roznych chmur i koszta duzych rozwiazan sa zwyczajnie kolosalne.

 

Prawda, nie mniej trzbea przyznac ze Azure to top klasa - cudownie sie z nim pracuje, zwlaszcza automatyzacja wszystkiego (bedzie mi brakowalo PowerShell Azure).

 

Jednak to ma swoja cene - duza.

 

Na domiar zlego to za co zaplaciles i powinno byc twoje (jak w moim wypadku domena i certyfikat) tak naprawde jest twoje tylko do momentu gdy zechcesz skorzystac z konkurencji. Na prawde sie zawiodlem, bo jestem fanem produktow Microsoft (Windows 10, PowerShell, .NET, VisualStudio to najprzyjemniejsze srodowiska pracy w jakich bylo mi dane siedziec).

 

Tak czy siak, skasowalem tez domene. Kupilem nowa (tam gdzie moge z nia zrobic co mi sie podoba). Teraz stronka siedzi pod: https://quisutdeus.in/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, sporo sie dzieje na mojej stronce, ale to glownie bardzo techniczne sprawy.

 

Nie mniej, skoro to forum dla grafikow, pojawil sie na stronce projekt Mandelbrot: https://quisutdeus.in/Projects/MandelbrotSet

Jest to bardzo wczesna wersja umozliwiajaca generowanie przeroznych wizualizacji Mandelbrot Set poprzez komendy konsoli, w tym generowanie gifow jak ten:

sample.gif

 

Nie mniej skoro to wczesna wersja, nie daje nigdzie opisu jak tworzyc komendy i co oznaczaja poszczegolne parametry. Jak bedzie juz skonczone wszystko, wowczas podam, ale najpewniej z consoli przeniesie sie to na zwyczajne UI z mozliwoscia przyblizania i oddalania za pomoc myszki.

 

 

EDIT:

W sumie poswiecilem sie dzisiaj, i zaimplementowalem zoom poprzez "drag rectangle".

Bardzo fajnie sie teraz mozna bawic.

Nie mniej strona ta podwzgledem layoutu jest straszna - robilem wszystko aby bylo tylko "funkcjonalne" narazie. Nie mam juz dzis sily sie dalej z tym bawic, wiec zostawiam na razie jak jest.

Edytowane przez keajra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu dałeś niepotrzebne skrypty. Generalnie jak na tak małą stronkę to jest przeładowana JS'em.

W większości przypadków jest on zbędny.

 

Np. teraz powiększasz fonta za pomocą jQuery... kiedy mógłbyś użyć po prostu transform:scale; razem z transition na hoverze.

CSS w tej chwili ma na prawdę spore możliwości. Do animacji JS się praktycznie już nie używa.

 

Chyba, że bardziej rozbudowane animacje generowane na canvas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, nie mniej dzieki za feedback.

Jezeli sie przyjrzysz to wiele robie juz samym css, w tym wlasnie transform czy filter a ten scripcik powiekszajacy font jest tam tylko dla tego ze nie mialem sily i czasu go usunac :D Zrobie to kiedy bede mogl.

 

A js staram sie wyeliminowac gdzie moge. Sek w tym ze nie mam czasu za bardzo siasc do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności