× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Eihwaz

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    moim zdaniem dobry start, rysuj dalej i dojdziesz daleko! ja czekam na kolejna wrzutke.
    Wielkie dzięki! To strasznie motywuje :) Kolejna wrzutka w przygotowaniu.

Co do tematu, wrzucę tabliczkę Gurneya xD Fajnie to tutaj widać, ale tu też chodzi o wpływ valuesów otoczenia na odbiór tonu bo tutaj 1 i 2 są tego samego:

http://1.bp.blogspot.com/_Eiwce13X73..._Gurney.sm.jpg

Takie luźne skojarzenie :)
    Lubię się rzucać na głęboką wodę, ale racja. Od czegoś trzeba zacząć i nie przesadzać :P

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Mały upload.
    Wcześniej szperałam sobie coś w blenderze żeby to potem obmalować. W sumie po raz 1 wykorzystanie czegoś 3d robionego od podstaw do grafiki 2d. Zmotywowałam się przez filmiki Tima Kaminskiego :D Wrzucam render i wersję ostateczną.

Na podstawie jednego z cosiów ze szkicownika z czerwca :D Poniżej nie wiem - buttony do unicestwienia świata?

Tymczasem skrobię sobie study z planes of the head :)

Myślicie, że lepiej jest zaczynać takie ćwiczenia od szkicu, czy od razu rozkładać plamy tonów i na tej podstawie wyodrębniać kształty?
    Ostatnio edytowane przez Eihwaz ; 30-04-17 o 18:16

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Wrzuta skończonego ćwiczenia waloru + process

Ostatnio edytowane przez Eihwaz ; 30-04-17 o 18:19

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Ostatnie doodle pomiędzy ćwiczeniami z Loomisa i Robertsona. Strasznie chillujące :)

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Nowy art z użyciem daza i photobashingu (zdjęcie w tle własne :p). Chciałam trochę poduczyć się renderowania i przede wszystkim operowania światłem w tego typu programach. Porównując do poprzedniej pracy z dazem wyszło o wiele bardziej tak jak tego chciałam. Początkowo postać miała trzymać w palcach włosy, ale zmieniła się cała koncepcja artu i klimat pracy. Nie wiem czy art jest warty większego dopracowywania bo to bardziej taki warmup pod cyberpunk.
    Uwagi, krytyka - mile widziane.

Ostatnio edytowane przez Eihwaz ; 07-05-17 o 20:53

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

pomyślałam, że może wrzucę kilka stron ze szkicownika. Kiedyś cisnęłam się bardziej na enviro, teraz szlifuję postacie (do nich akurat mam zamiłowanie od małego i zawsze uwielbiałam rysować jakieś wymyślone ludziki, a krajobrazów nienawidziłam; pozniej strefa komfortu obróciła mi się o 180 stopni na enviro, i teraz próbuję je połączyć), choć do końca nie wiem w co pójść. Najchętniej chwyciłabym się za wszystko - tylko jest ta myśl, "albo będziesz średnia we wszystkim, albo dobra w kilku rzeczach"... jest to co prawda licha ilość stron - kiedyś pokadruję wszystkie szkice z wyobrazni ze szkicownika (ich w porównaniu do study anatomii ze zdjęć jest o wiele mniej). Teraz stawiam na wyobraznię po uprzednim zaznajomieniu się z teorią "co i jak, dlaczego", a potem próbuję to odzwiercielić w szkicach. Odkryłam, że studiowanie ze zdjęć jest dla mnie jakieś rozkojarzające i wolę uczyć się już na pracach innych, podpatrywać jak inni to zrobili niż wyciagać coś ze zdjęć, bo z nich wyciągnę o wiele mniej - choć teraz po ćwiczeniach z Loomisa będzie mi na pewno łatwiej. Szukam jakiś odpowiedników Loomisa co do enviro.

Perspektywa trochę siada - szczególnie w tym z grzybkami :p

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Siema. Wklejam dwie ostatnie wykończone prace - study z planów twarzy które przekształciłam w pełnego arta :D I concept z wykorzystaniem tego, czego nauczyłam się po studium prac Igora Sida (między innymi dzielenie pracy na strefy waloru, o czym wspominaliście wcześniej).

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Update. Podczas robienia poprzedniej pracy nawinęło mi się kilka pomysłów, więc dorobiłam jeszcze troszkę ;) Ostatecznie podoba mi się bardzo trzecia wersja, i myślę o podjęciu się jej przy następnym arcie.

Member
    Awatar Durek
    Podziękowania

Domyślnie

O, pani z fejsbuków :D

Ostatnia postać fajna, klimaty harpiyi : P Brakuje mi tła albo chociaż plamy światła na podłożu. Portret jest mocno creepy przez te martwe oczęta i mysle, że mogłabyś spokojnie użyć znacznie wiecej miękkich krawędzi.

W envirkach faktycznie perspektywa leży konkretnie - polecam nawet przy szkicowaniu robić zawsze na szybko takie mini perspective grid - horyzont i kilka ledwie widocznych linii od punktów zbiegu ( tu masz to częsciowo pokazane https://youtu.be/S0Vi97IVCzw ).

Odpowiednik Loomia dla enviro - może Carlsons Guide to Landscape Painting albo Composition of Outdoor Painting E.Payne'a (o ile uda Ci sie ją gdzieś dorwać)

Member
    Awatar Eihwaz
    Podziękowania

Domyślnie

Fajnie by było machnąć znowu jakieś enviro, bo nie robiłam tego od kilku miesięcy (szkice są z okresu kiedy w ogóle nie zrobiłam jeszcze żadnego digitalowego enviro, a zabrałam się za nie pózniej i są w pierwszej wrzucie). Regularnie comfort zone zmienia mi się z postaci na enviro i odwrotnie, i przeskakuję między nimi chcąc się z tego comfort zone'u wyrwać :D Ostatnio maluję same postacie, więc chyba czas na małą zmianę choćby dla samego porównania (przy okazji przetestuję zagadnienia z wyżej wspomnianej perspektywy, którą staram się szlifować :D).

Feng Zhu znam, zaczęłam nawet oglądać całe design cinema ale jeszcze nie dotarłam do tego odcinka :D Wielka dziena za tytuły :D

Cheers

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów