Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Rozbudowa stacji roboczej- podkręcenie i7-5820k

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    :-)
    Podsumowując całość z procesorami to około 12530 zł
    No to teraz podstawowe pytanie. Czy na prawdę warto w to iść? :-)
    Coś jest z tymi procesorami nie tak, że sprzedaje się ich całkiem dużo w dobrej cenie? Innych xeonów z porównywalną ilością rdzeni nie znalazłem zbyt wiele. Mówię rzecz jasna o używanych procesorach.

Na pierwszy rzut oka wygląda zacnie... 28 rdzeni i 64 gb ram za niecałe 13 tyś :-) ale może gdzieś ukryte jest coś co nie gra :-)
    Ostatnio edytowane przez szary83 ; 20-04-17 o 07:45

Member
    Awatar vandam
    Podziękowania

Domyślnie

po prostu tyle chodzą, jakbyś zobaczył za ile czasami na ebayu idzie wyrwać procesorki to byś z krzesła spadł Ja sam kupiłem 2x e5-2680v3 w cenie 1200 za sztukę.

@matszklar

a niby dlaczego musi być ECC? mi ten e5-2680v3 pracuje z normalnymi pamięciami kingstona bez żadnych problemów

Member
    Awatar matszklar
    Podziękowania

Domyślnie

Vandam
    Masz płytę 2 procesorową ale z procesorami v3?
    procesory v4 pracują na płytach dwuprocesorowych (w tandemie) tylko z pamięciami ECC.
    Procesory v3 zaś bez problemu wykorzystują również zwykle ddr4.
    Tak na marginesie to procesorami z Ebay a bywa różnie....różniście
    Ale nie będę się rozpisywał... właśnie dlatego pracuje w firmie.
    To jak z tym starym dowcipem o zapłacie za usługę naprawy" i rachunku na 500 zł. Na fakturze w pozycji koszt uszkodzonego elementu pln10. No dobrze mówi zaskoczony właściciel sprzetu, a za co reszta ? Reszta za to ze wiedziałem który wymienić.....
    Sorry za marudzenie...piszę z komórki dojeżdżając do krakuffka
    Zaraz zaraz.... SZARY83 chce kupić procesory z serii v3???
    To w takim razie zwracam honor... wystarczą pamieci zwykle ddr4 non ecc. Oczywiście lepsze będą eccc ale są droższe. To mówiąc dziękuję wszystkim za uwagę ,właśnie dojeżdżamy do domu. Coraz gorzej znoszę służbowe wyjazdy....starzeje się... Dobranoc ������

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ta pamięć kingstona zaproponowana przez Matszklara nie wiele drożej wychodzi niż to co ja miałem wcześniej.
    To wypoczywaj spokojnie Matszklar! Dzięki Tobie oraz Vandamowi za pomoc przy składaniu klocków do (ewentualnego) nowego kompa.

Chciałbym jednak wrócić do głównego tematu :-)
    To czy Noctua nh-d15 i dokupienie drugiego takiego samego zestawu pamięci ram (4x Crucial DDR4 8GB 2133 MHz) pozwoli mi mocniej rozkręcić procka? Czy należało by przejść na pamięć 2400 mhz?

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Moze do 4.2 Ghz 4.4 ale to bedzie bardzo goraca. Muisz miec dobre chlodzenie wietrzenie samej obudowy. A dokupienie ramu do podkrecania to chyba sie nie ima.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów