Skocz do zawartości

Potyczki renderowe


Milne89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, dopiero zaczynam moją przygodę z 3dsmax i Vray, czytam, szukam oglądam tutoriale ale po drodze pojawiają się pewne utrudnienia, które uniemożliwiają dalszą drogę do celu, otóż dwie rzeczy obecnie mnie trapią, może pomożecie;)

 

1. w pewnym momencie w edytorze materiałów wszystkie tekstury dostały dziwnej zamglonej białej ramki i od tego też momentu materiały w renderze wychodzą jakieś takie prześwietlone, podpowiedzcie co zrobiłam że się zamgliło:P dodam, że wcześniej tej obwódki na pewno nie było - nie mam pojęcia co spowodowało jej pojawienie się..

 

82fe46c65307.jpg

 

2.Poszarpane krawędzie, nieostrość, białe i czarne pixele, wiem, że problem pewnie był już setki razy wyjaśniany, przeczytałam trochę wątków i zastosowałam się do zaleceń ale w tym przypadku nie pomogło nic póki co, pomóżcie gdzie szukać;)

 

75274477fa53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z powyższym problemem poradziłam sobie zmieniając w AA type z progressive na bucket - nie wiem czy słusznie ale czarne pixele zniknęły (wklejam podgląd przed i po może komuś też pomoże) za to teraz mam inną zagwostkę, może ktoś poradzi - będę wdzięczna;) podpowiedzcie proszę gdzie szukać opcji w kwestii prześwietlonych obiektów znajdujących się tuż przy oknie, na które bezpośrednio pada światło, próbowałam zmieniać moc oświetlenia ale efekt ten sam ?? ;)

e55b104160b5.jpg

d9a82c618c48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku czasem lepiej zacząć od początku niż szukać błędów.

Ustaw color mapping na Renihard, wstaw słońce i niech vraysky wstawi sie automatycznie a potem kamerę z domyślnymi ustawieniami i reguluj natężenie parametrem shutter speed. Nie dodawaj na razie vray lightów w okna (ja osobićie używam ich tylko w skrajnych przypadkach).

 

Uzupełnij też otoczenie poza domem, na początek wystarczy neturalny szary plane wielkości działki, lub vrayplane.

 

Pamiętaj też, że łatwiej też będzie doświetlić głębszą cześć wnętrza sztucznym światłem z lamp (lub nawet dodać niewidoczne softboxy), niż likwidować przepalanie pierwszego planu.

 

Gdybyś dalej miała problemy pokaż ustawiania sceny, będzie wszystkim łatwiej sugerować zmiany.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, niestety nic z tych rzeczy nie pomaga, problem mój jest też taki że nie znajduję opcji shutter speed, czy coś się zmieniło w VRay 3.40.01? Jeśli chodzi o prześwietlenie sceny zza okna, faktycznie problem tkwi jedynie w VRaySun bo usuwając oświetlenie z okien - efekt jest wciąż ten sam.. jako otoczenie wrzuciłam plane, wrzucam wszystkie moje ustawienia, może znajdziecie jakiegoś bubla - będę wdzięczna bo kombinuje i kombinuje;)

 

224332421ffc.jpg

5069f194a35b.jpg

d099c4158e74.jpg

 

a tu mój prześwietlony render;)

 

12b8e136cf3e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracujesz na max 2016 lub 2017 to zamiast kamery vray używasz fizycznej kamery maxa przy jej wstawianiu automatycznie zostaje w environment włączona controla expozycji fizycznej kamery jeśli nie czujesz się swobodnie w ustawianiach nowej kamery możesz tam włączyć vray exposure control, albo po prostu operować parametrami kamery na poniższym obrazku na niebiesko zaznaczyłem parametry które cię interesują w nowej kamerze jak także wrzuciłem ustawienie świetlne sceny słonce jest ustawione na moc 1 i na wielkość emitera 5, na tch parametrach nie masz nic przepalone oczywiste po użyciu shaderów w scenie należy zrobić lekką korektę parametrów kamery. czasami warto scen doświetlić dodatkowymi światłami nawet w oknach o rożnej mocy i z różnorodna temperatura światła

0pUj2na.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Ustawione wszystko jak u Ciebie i problem zniknął:) już wiem gdzie szukać co i jak w przypadku prześwietlenia, oczywiście muszę jeszcze rozpracować światła wewnętrzne, bo teraz jest ciemnawo ale to już powinno być łatwiejsze:)

 

tak się zmieniło;)

 

8a029a8974dc.jpg

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj za oknem w kuchni vraylight ractagla z niedużą mocą światła, dwa wrzuć jakiś widok za okno, a jak ci się nie chce męczyć z kolejnym renderem to zawsze w postprodukcji w Photoshopie możesz sobie bardzo ładnie podciągnąć strefowo jasności dwa masz w nim niezastąpione narzędzie jakim jest filtr camera raw corection i jej pędzelek zmian. Taka drobna uwaga obraz na TV powinien być trochę jaśniejszy najlepiej kadr filmu wrzucić do vraylightmtl dzięki temu będzie on dodatkowo emitował światło tak jak tv w rzeczywistości

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, z tv zmieniłam na świecące - jest lepiej, a jeśli chodzi o tło to póki co jestem na etapie rozkminiania czym to się w ogóle je... i jeszcze nie wiem czy lepiej bawić się w to w maxie czy dodawać w photoshopie..?? gdzie lepszy efekt uzyskam? opcja z filtrem camera raw, o którym piszesz póki co jest mi totalnie nieznana - czas również poznać kolejne etapy postprodukcji, bo póki co ograniczałam się do dodania tła za oknem i rozjaśnienia po renderze w innym programie, który swoją drogą do VRaya się nie umywa;) tu efekty o niebo lepsze, ale jeszcze sporo pracy przede mną żeby uzyskać zadowalający efekt realistyczny:) Dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło wstawiasz tak samo jak obraz na ekranie tv, plejna za okno z obrazkiem na vraylightmtl albo jak renderujesz to zapisz sobie kanał alfa i podłóż tło w photoshopie wszytko zależy od tego ci ci będzie przychodziło łatwiej. A tak ogólnie to polecam ci zapoznanie się z Corona render szczególnie ze twórcy udostępniają jej wersje na 45 dni za darmo i nie posiada ona żadnych ograniczeń ani znaków wodnych, od razu mogę powiedzieć ze się zakochasz w pracy w niej :)Ale z vray nie rezygnuj te dwa silniki się świetnie uzupełniaj i ich znajomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności