Skocz do zawartości

Jak zmniejszyć liczbę polygonów


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chciałam Was prosić o radę. Robię projekt wnętrz sporej hali no i wszystko byłoby fajnie ale scena ma już prawie 50 000 0000 poligonów.. kiedyś miałam podobny problem to ktoś z Was doradzał mi z XRefem albo z konwertowaniem na proxy.

Oczywiście róże powtarzalne elementy są już przekonwertowane, tylko jest to dla mnie troche tez utrudnienie, bo z tego co mi się wydaje to nie mogę już chyba potem tych elementów edytować jakoś. To samo tyczy się chyba XRef .. czy da się to edytować potem ? Jest jeszcze jakiś sposób żeby uratować tą moją przeogromną scenę od tej liczby poligonów ? Bo przy wnętrzach zawsze dochodzi dużo różnych elementów... i one przeciążają potem

 

Z góry wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Chyba najlepszą odpowiedzią było by:

najlepiej od początku robić 'z głową', to znaczy.. nie detalować elementów które tego nie potrzebują, to co się da wstawiać w proxy, kombinować tak żeby nie było widać powtarzalności bez wprowadzania kolejnych obiektów/ wariantów, może da się podzielić scenę na mniejsze- np. pod ujęcia jeśli jest to korzystne.

Możliwości jest sporo, dlatego piszę 'z głową'- może to jednak wymagać rozplanowania od początku tworzenia sceny właśnie..

Może też się okazać że ta konkretna scena wymaga takiej ilości poly przy jakiś założeniach, ciężko tak teoretyzować jeśli nie wiadomo o jakiej konkretnie scenie mowa.- wrzuc screenshot/ ujęcie robocze

 

p.s. xref edytujesz edytując jego plik (plik otwierasz osobno w nowym oknie maxa, zmieniasz zapisujesz, reloadujesz w scenie głównej)

proxy są wyświetlane w uproszczony sposób i nie możesz ich edytować, ale w opcjach proxy mozesz 'wyciągnąć' oryginalny model w miejsce proxy i wtedy go edytować jeśli masz taką potrzebę. możesz też zachować oryginalny model z którego było wygenerowane proxy, zmienić go, wygenerować proxy raz jeszcze nadpisując stare, wtedy podmieni się w scene (i będzie w tym samym miejscu/ miejscach co stara wersja proxy o ile nie ruszysz punktu bazowego,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności