Skocz do zawartości

Czas renderowania dużego formatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Borykam sie ciągle z problemem jakim jest czas renderowania dużych scen.

Nie wiem czy moje ustawienia w Vray są zbyt wysokie ale rendering, który ma 8000x6000 piks renderuje mi bardzo długo (ponad 48h).

Zwłaszcza zieleń idzie bardzo ale to bardzo powoli.

Czy to normalny czas renderowania???

Mam dwa procki (16 wątków).

Używam HDRI (200 subdivs). ADAPTIVE IMAGE SAMPLER: Min sudivs: 1 Max subdivs: 50 Color thresh: 0.005

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Patrzyłeś może czy czasami powiększając rozdziałke nie przekraczasz możliwości ramu, który masz w kompie? Nie jestem ekspertem od vraya ale w wielu innych rendererach jak fizyczny ram się zapcha i windows zaczyna używać wirtualnego to czas renderowania potrafi się mooocno wydłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray > global switches > odznacz swiatla i wlacz Override Mtl (wrzuc tam jasny szary VrayMtl)

jesli renderuje sie w miare szybko to wlacz swiatla i zrob kolejny render / jesli wolno to sprawdz ustawienia Vray'a (AA, DMC...)

jesli renderuje sie w miare szybko to wylacz Override i zrob kolejny render / jesli wolno to sprawdz swiatla

jesli poprzedni render byl wolny to przyjzyj sie materialom w szczegolnosci SSS, z przezroczystoscia, mapami opacity (zeby czesciowo wykluczyc mapy opacity mozesz sprobowac odznaczyc Filter Maps w Vray > Global Switches albo calkowicie wylaczyc textury odznaczajac Maps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy mateiał liści nie ma przypadkiem włączonej refrakcji (jak dla szkła). Kolor refrkacji powinien być 0,0,0 czyli czarny (wyłączony).

Do tego w ustawieniach Vray'a zmniejsz w zakładce Global Switches taką opcję "Max.transp.levels" z 50 na 25. Zobaczy czy mocno Ci się robią dziury czarne między liśćmi (jeśli się robi czarno między liśćmi to podbij do 30). I jeszcze jedno - jak masz IRRADIANCE ustawione dla takiej rozdziałki? Wystarczy Min rate na -4, a max rate na -3. ROzdziałkę masz tak wielką że nawet drobne elementy zostaną wyłapane przy -4;-3.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności