Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Blade Runner 2049 - zwiastun

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    dzwierciedla niejako te tendencje o ktorych napisal Mookie
    pewnie bym sie zgodzil. Patrzalem bardziej na proces produkcji od strony decyzyjno-finansowej, gdzie rezyser pojawia sie jak juz w sumie wszystko jest wiadome i 16 scenazystow jest gotowych do pracy nad fabula ;)

weszly zupelnie nowe rozwiazania
    zgadza sie. Kompletne szalenstwo. Dlatego zawsze pracuje tylko z wlasnym frameworkiem przepinajac tylko kabelki do nowych rozwiazan. Dzieki temu 'znam' 6jez programowania mimo, ze nie rozróżniam składni

w tym kontekscie do filtrowania tego co musi sie nauczyc
    tu bym jednak inteligencje okreslil jako umiejetnosc rozpoznawania wzorcow - po 2-3 przeskokach mozg powinien zrozumiec dokad to zmierza i odpowiednio sie dostosowac nie do zmiany, a natury zmian. Drzewo np. nie musi sie obracac do slonca tak jak kwiaty.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Humanizm i poezja są niezmienne... tylko obecnie doprowadzone transparentności, bo przeszkadzają marketingowi poszerzającemu głupotę.
    Marketing pozbywa się autorytetów bezwzględnych.... autorytety względne tworzy... na swój użytek....:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

W danym punkcie w historii ludziom zawsze sie wydaje ze oto teraz wlasnie nastepuje przelomowy i wyjatkowy moment, kiedy nasza wiedza jest niezwykle pelna. Problem takiego rozumowania polega na tym, ze jest ono prawdziwie jedynie jesli porownywac z przeszloscia i ma sie nijak do stopnia poznania rzeczywistosci jako takiej.
    Jak czytam o tych wszystkich madrosciach, ktore ludzie NIBY posiedli, to przypomina mi sie cytat z Platonskiej "Obrony Sokratesa"
    "Wróciwszy do domu zacząłem miarkować, że od tego człowieka jednak jestem mądrzejszy. Bo z nas dwóch żaden, zdaje się, nie wie nic o tym, co piękne i dobre, ale jemu się zdaje, że coś wie, choć nic nie wie, a ja, jak nic nie wiem, tak mi się nawet i nie zdaje. Więc może o tę właśnie odrobinę jestem od niego mądrzejszy, że jak czego nie wiem, to i nie myślę, że wiem."
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

heh ale jedwabisty ot. takie cos az chce sie czytac...a z kilkusetmilionoletniej historii tej planety , jestesmy tu zaledwie chwileczke i za chwile nas nie bedzie...

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

i ma sie nijak do stopnia poznania rzeczywistosci jako takiej
    Hej Nezumi, bardzo dobrzy cytat.
    Mysle jednak, ze umyka Tobie inzynieryjny aspekt. O mozgu wiemy - od strony biochemii, neurologii, neuropsychologii - wystarczajaco wiele, by manipulowc nim. Glownie dzieki wiedzy o receptorach. Wiemy doskonale jak mozg reaguje na okreslone impulsy. Obecne tempo badan kognitywnych - dzięki internetowi - jest dziesiątki tys razy szybsze niz jeszcze 10lat temu.
    Szary czlowiek, ktory nie siedzi w tym dokladnie, nie zdaje sobie nawet sprawy.

Przyklad z badan ktore przeprowadzalem na graczach:
    Nasz mozg jest mega czuly na losowosc. Jezeli cos jest stale i niezmienne - przewidywalne - nie meczy sie za bardzo. Aktywujemy hipokamp, by zapamietac i plat czolowy by zrozumiec. Sprawa gotowa.
    Jezeli natomiast cos jest nieprzewidywalne, mozg wydziela dopamine, by zwiekszyc czujnosc. Dopamina jest jednak super uzalezniajaca - zwieksza czujnosc, odcina plat czolowy i przestajemy analizowac, zapamietywac, obnizone sa zdolnosci kognitywne (glupiejemy) - liczy sie tylko wyczekiwanie. Dopamine aktywuje sie bardzo latwo i sa dziesiatki badan, ktore pokazaly co i jak.
    W swoich grach, potrafilem wydluzyc czas sesji 4-5 krotnie.

ciekawostka jak facebook ryje kieszen reklamodawcow sprzedajac im zombie:
    Zeby przykuc Ciebie na dluzej do news feeda musi Ci zapewnic dostep do nowych rzeczy ale tez zadbac, by byly losowe. Nie dostajesz wiec tego co Ciebie interesuje od razu, ale wymieszane ze smieciami. Mozg trafiajac losowo na fajne rzeczy aktywuje dopamine, ktora przykuwa Ciebie na dluzej. By miec wiecej smieci, ktorymi musi wypelnic luki sprzedaje reklamy. Ale ludzie na dopaminie sa jak zombie wiec sa kompletnie bezwartosciowi dla reklamodawcow. Facebook bierze kase od nich, by wypelnic newsfeeda czyms czego nawet nie zapamietasz.

W obrazie jest podobnie - mozg przetwarza obraz min wg. ilosci ruchomych elementow. Wiemy juz całkiem wiele jak 'przykuc' wzrok określona częstotliwością zmian w roznych obszarach, tworzyc elementy 'znajome' ale nie do końca, by mozg nie mogl sie oderwac probujac odczytac pattern. Wiemy wystarczajaco, moze nie jest to poziom 'Videodrome' (polecam jak ktos nie widzial) ale jestesmy znacznie dalej niz sie niektorym wydaje.
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 09-05-17 o 22:13

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

@olaf - nie moge sie zaglebic w dyskusje z kilku powodow. Brak mi wiedzy na temat badan kognitywnych a dalszy udzial w tej dyskusji nie wydziela u mnie dopaminy ;) Nie ogladam reklam bo je poblokowalem wszystkie w cholere wiec tez mi trudno ocenic co tam FB wymysla. Jakos ich manipulacje mna nie wyszly...
    Kiedy rozmawiam z kims czy tez po prostu przygladam sie pracy ludzi tworzacych filmy od strony wizualnej nie slysze nic o tym jak to dzialanie mozgu jest brane pod uwage przy tworzeniu powiedzmy konceptow, ujec, kolorow - widze artystow przy pracy i tyle.
    Nie neguje naukowych badan nad tym czy innym aspektem dzialania mozgu ale odnosze wrazenie, ze wlasnie wydaje sie nam, ze jestesmy dalej w tych badaniach niz rzeczywiscie jestesmy. Gdyby wyniki tych badan byly w 100% prawdziwe to mogliby konstruowac filmy, ktore przyciagalyby wszystkich do ekranu bez wzgledu na zainteresowania. Jak to? Ano wezmy takie oko - wiemy jak dziala i w zwiazku z tym, niezaleznie od osoby mozemy ja oslepic odpowiednio silnym swiatlem. Natezenie tego swiatla moze byc rozne w zaleznosci od osoby, ale z pewnoscia mozna oslepic kazdego bo po prostu tak dzialaja nasze oczy, jest to naukowo stwierdzony fakt i jego potwierdzenie znajduje sie w rzeczywistosci. Tymczasem te badania mowiace o machanizmach jakie zachodza w mozgu stwierdzaja kategorycznie rozne rzeczy a takiego odzwierciedlenia w rzeczywistosci nie maja. Jedna grupa widzow sie podda, inna nie, jaszcze inna to zupelnie oleje. Gdyby wiedzieli w 100% i poznali dokladnie dzialanie mozgu to mogliby w 100% sterowac zachowaniem ludzi. Poki co tak po prostu nie jest a oni odkrywaja strzepki informacji.
    By okreslic jak daleko jestes od poznania calosci musielibysmy wiedziec gdzie lezy granica. A tego nie wiemy. Zatem mowienie, ze jestesmy blisko rozszyfrowania calosci sila rzeczy jest tylko kolejnym przejawem ludzkiej pychy. Nie pierwszym i nie ostatnim w dziejach ludzkosci, ktorej zawsze sie wydaje ze oto wlasnie jest u progu poznania wszystkiego, bo przeciez "och, och, jacy my jestesmy madrzy". I zawsze sie nam bedzie tak wydawac bo zawsze, sila rzeczy, porownujemy sie do przeszlosci.
    Moze jestesmy o krok od rozwiazania tej i innych zagadek, moze o lata swietlne a moze w ogole nie uda nam sie ich rozwiazac. Nikt nie powiedzial ze wszystko musi sie udac - wrecz przeciwnie, istnieja rzeczy niemozliwe i to moze byc jedna z nich. Poznanie tez moze miec swoje granice - nie znaczy to ze nalezy przerwac badania, ale tez nie ma co za kazdym odkryciem krzyczec jak to juz teraz PRAWIE wszystko wiemy.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Jakos ich manipulacje mna nie wyszly...
    Spoko Nezumi, tez odpuszczam. To jak tlumaczenie ekonomii ceny paliw komus, kto uwaza ze jego to nie dotyczy, bo zawsze tankuje za 30 zlotych.

EDIT: bo to u gory bylo aroganckie, przepraszam.
    Rozumiem Twoj punkt widzenia. Moze to co mam na mysli najlepiej opisze takie porownanie:
    Potrafimy przeszczepiac serce. Nie kazda proba jest jednak udana, ale wiemy jak to robic, reszta to kwestia praktyki.
    W przypadku przekazow zmyslowych praktykujemy niewyobrazalnie wiele. Sam rzucilem robienie gier i przenioslem sie do tej branzy, bo jest wiele bardziej obiecujaca i mniej spladrowana.
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 10-05-17 o 08:30

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

potrafimy manipulować mózgami innych, ale swoimi już niekoniecznie
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    Spoko Nezumi, tez odpuszczam. To jak tlumaczenie ekonomii ceny paliw komus, kto uwaza ze jego to nie dotyczy, bo zawsze tankuje za 30 zlotych.
    EDIT: bo to u gory bylo aroganckie, przepraszam.
    Nie ma sprawy.
    Co do analogii z przeszczepami serca - gdybysmy wiedzieli wszystko na temat przeszczepow to bez robienia go, po wykonaniu rutynowych badan wiedzielibysmy czy cialo go przyjmie czy odrzuci, nie sadzisz? Nie byloby tajemnicy gdybysmy na prawde WSZYSTKO na ten temat wiedzieli. Przeszczepy sa odrzucane nie przez brak praktyki i bledy popelnione przy samej procedurze. Calosc jest duzo bardziej skomplikowana (przy okazji - niebawem chca przeszczepic glowe, moze jakos to Cie zainteresowac w zwiazku z badaniami nad dzialaniem mozgu).
    O to wlasnie mi chodzi - ja nie twierdze ze wszystkie te badania sa nieprawdziwe. Uwazam, ze zaczelismy sie wspinac na ogromna gore a juz u jej podstawy opiewamy jej zdobycie. Nawet nie wiemy jaka jest wysoka. To widac na kazdym kroku. Naukowcy badajacy kosmos co i rusz obwieszczaja, ze oto odkryli jakas druga Ziemie. Rozprawiaja o tym jaka tam atmosfera, gadaja o szczegolach dysponujac plamka swiatla, ktora docierala do nas tysiace lat. Tymczasem nie wiedza co do konca jest za rogiem (w kosmicznej skali) a przekonuja ze obliczyli mase wszechswiata...
    W kazdym razie - powodzenia w odkrywaniu tajemnic.

Cytat Zamieszczone przez polka dot Zobacz posta
    potrafimy manipulować mózgami innych, ale swoimi już niekoniecznie
    Tak mi sie nasunelo - moze wlasnie w manipulowaniu swoimi jestesmy niezli. Ilez osob siebie przekonalo, ze sa lepsi, madrzejsi niz obiektywnie sa. Wiele osob zyje wrecz we wlasnym swiecie w ktorym oni sa naj a reszta to nic nie wie, jest zmanipulowana, nie zna sie na niczym. Jako, ze trudno o potwierdzeie tego w rzeczywistosci wystarczy potem znalezc grupe podobnie zapatrzonych w siebie i zalozyc koleczko wzajemnej adoracji gdzie bedziemy siebie wzajemnie zapewniac o tym jacy jestesmy genialni. I juz jest super.
    Ostatnio edytowane przez Nezumi ; 11-05-17 o 06:57
    ― Ernest Hemingway
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

po wykonaniu rutynowych badan wiedzielibysmy czy cialo go przyjmie czy odrzuci, nie sadzisz?
    A widzisz, uzywajac tej analogii chodzilo mi jedynie o fizyczna procedure bazujaca na tym jak dziala serce i co trzeba przepiac gdzie. Kompletnie pominalem kwestie odrutow pooperacyjnych i wiedzy o immunologii, bo to osobna sprawa. Ale faktycznie moznaby to uzupelnic.
    Wiemy o oddzialywaniu na mozg tyle co o przeszczepach ale jeszcze nie wiemy zbyt wiele o tym czemu mózg czasem odrzuca indoktrynacje ;)
    Pewnie w calym swoim wywodzie masz racje. Jestem na etapie zachwytu jakie to łatwe i skuteczne. Nie używam jednak w praktyce w tym celu wiec pewnie nie widzę wielu zakamarków.

Uprawnienia umieszczania postów