Skocz do zawartości

Zestaw do renderowania CPU + GPU do 20k


HNSK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do złożenia nowego zestawu komputerowego, mój budżet to 20.000zł z tym, że jest to narazie nieprzekraczalna granica. Komputer ma służyć głównie do renderingu GPU (Fstorm engine) oraz okazjonalnie większych eksteriorów w Vrayu. Praca oczywiście w 3ds maxie + programy do obróbki grafiki.

 

 

Przeglądając fora internetowe, testy i porównania wyklarowała się w mojej głowie mniej więcej taka wizja:

- Procesor intel Xeon 8 rdzeni - 16 wątków z wysoką czestotliwością procesora, jako że będzie to moja jedyna stacja robocza chciałbym, żeby płynnie obsługiwał viewport wszystkich programów.

- Płyta głowna na 2 sockety procesorów ( W przyszłości zamierzam dokupić drugi taki sam) oraz 4 sloty na karty graficzne

- 3x GTX 1080Ti, nie zdecydowałem jeszcze jakie wersje to będą.

-64GB Ram

-Dysk SSD oraz HDD będę brał z komputera który aktualnie używam - (Dysk SSD Crucial M550 256GB 2.5'' SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/500MB/s) (CT256M550SSD1)) oraz (Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001))

- nie wiem natomiast jaki dobrać do tego zasilacz oraz chłodzenie

 

 

Podsumowując - nie jestem jakimś wielkim znawcą Hardware'u, mam tam jakąś wiedzę ogólną, natomiast potrzebowałbym jakiegoś bardziej technicznego spojrzenia na to co wymyśliłem, oraz konkretne propozycje procesora, płyty głownej, ramu, zasilacza i chłodzenia, oraz ewentualne sugestie przy wyborze modelu 1080Ti.

 

 

Dzięki z góry za pomoc!

Pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Maciek - Nie ma za dużo informacji na temat tej karty. Zresztą zawsze będzie tak, że za "X" czasu wyjdzie coś lepszego i wyprze stary sprzęt. Potrzebuję wymienić hardware już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teslach zapomnij, nawet głupie k40 kosztuje teraz ponad 10 tysięcy a nie oferuje większej wydajności niż 1070, a nawet gorszą. Poza tym nowe tesle nie będą wspierać NVlink przez co i tak lepiej brać quadro oparte na tych teslach (quadro gp100) jak już jest taka potrzeba. Ale nie jest to tania zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a`propo Quadro czy Tesli.

Już nie raz wypowiadałem się odnośnie celowości ich stosowania.

Quadro tylko w szczególnych wypadkach (np. bardzo wskazany w SolidEdge czy SolidWorks, AutoCad itd, niektóre aplikacje wspomagające specjalistyczne oprogramowanie naukowo medyczne czy biologiczne).

Tesla - oprogramowanie symulacyjne (np. tam gdzie potrzeba więcej niż 12 GB) , klastry obliczeniowe.

Do renderingu GPU tylko i wyłącznie Nvidia GTX ew Titan.

Zrobi to samo ale za 20 % ceny albo i mniej ,więc po co przepłacać.

Inna sprawa ze przy duzej ( większej niż 2 liczbie kart trzeba rozwiązać kilka problemów) ale to już odrębny problem.

AMD na razie nie... zobaczymy, może w przyszłosci.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na te chwile nie trzeba duzo rdzeni to szczerze wolalbym wziac plyte single socket i odblokowanego xeona lub i7 5960x i puscic go nawet na 4ghz

i mysle ze spokojnie bys sie wyrobił w 20k nawet na 4 kartac 1080ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności