Skocz do zawartości

Temat cen po raz kolejny...


Pabloos

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszane wielokrotnie i nie ma dobrego rozwiązania ale nie w tym problem.

Pojawia się klientka która ma mocno sprecyzowane wymagania i jasno je określa - to akurat lubię.

Potrzebuje 5 ujęć (salon, otwarta kuchnia i jadalnia) rozdzielczość do druku 3500x2400 300Dpi oczywiście

jakość foto i termin wykonania 3 dni. Czytelnie określone wymagania co do kolorystyki i użytych materiałów.

Do tego prosi na koniec o przekazanie również modelu 3d wraz z kompletem wykorzystanych materiałów.

Proponowana przez nią cena za całość to 500PLN.

Czy to jest normalna kwota? Ktoś by się podjął za tyle?

Czy może to ja mam jakieś wygórowane ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To nie jest normalna kwota, nawet gdyby została podana w innej walucie. Nie mówię już o jakości, ale same wyrenderowanie ujęć, przygotowanie sceny, modeli (tudzież ich zakup), nijak się to nie kalkuluje. 500PLN może być ceną za model, a nie tak złożony projekt wykonany w tak krótkim czasie (nawet przeliczając kwotę na stawkę za godzinę pracy to oferta naprawdę nie powala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 tysięcy to należałoby zacząć rozmowę, a zapytam gdzie tych 3 dniach jest czasna korektę/zmiany/stękanie ?? :)

Nie wspomnę, że bez umowy i zaliczki nie powinieneś tego ruszać. Szczerze to za 500 zł można by to zrobić w sketchupie bez renderów.. inaczej szkoda prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie psuc relacji z klientem, mozesz jej napisac, ze to niestety niemozliwe ale pokazac jej jakies shooty z sieci tego co moglbys zrobic za 500pln - bez przekazywania modeli (np. +500za modele, bo zgaduje ze beda do prostych renderow proste modele) i dac opcje przykladu za 2tys - tez bez modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos wspomnial, jesli mowa o oddaniu modeli to rozmowe trzeba by zaczac od 5000, zwlaszcza ze jesli mowa tu o sprzedazy modeli to do swoich wizek chyba nie moglbys uzyc gotowych modeli zakupionych z bibliotek w necie, bo chyba licencje zabraniaja dalszej odsprzedazy(chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi), wiec musialbys modelowac wszystko od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, szukaja frajerow - pamietam jak sie bralem za takie zlecenia i jeszcze raczki calowalem jak mi przelali 200zl po dwoch miesiacach.

 

Wiadomo, jedna strona chce miec prawie za darmo, a druga chce wykonac za majatek.

Problem w tym ze zamiast sie spotkac gdzies posrodku, to strona zlecajaca woli poszukac jakiegos zdolnego studenta, i wyplacic mu te 500zl w gotowce lub rownowaznosc w zupkach chinskich :)

 

Trudna sprawa, jak nie masz co do garnka wlozyc to bierz, jak masz zapas ziemniakow na pare tygodni to olej i szukaj normalnych ludzi w branzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś się wyrobił to 500/3= 166zł za dzień minus podatek plus render. To już bym wolał w Lidlu paleciakiem pojeździć :D

 

Sory chłopaki za offtop, ale tekst z paleciakiem mnie rozwalił. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000 na pewno, ale ja to bym policzył, bez przekazania modeli i materiałów, tylko same rendery. Skoro kobieta chce 5 wizek w 3 dni, jakość fotoreal to za obrazek bym brał z 700-800zł. A skoro jeszcze szanowna Pani chce pliki, to do tych 500zł doliczyłbym 9500zł.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności