Skocz do zawartości

V-Ray 3.5 render panorama - błędy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Ktoś może mieć pomysł skąd biorą się te placki?

 

Render to panorama 360 stopni (8000x4000)

Renderowane na dwóch komputerach - Vray3.5 max 2017.

Ustawienia standard GI + LC liczone bucketami światło HDRI.

Niższa rozdzielczość liczy się prawidłowo.

 

Sieć skonfigurowana na 100% prawidłowo. Drugi komputer czyta ma dostep do plików. Kwadraty na renderze nie pokrywają się z baketami i to jest zastanawiające.

 

Problem występuje tylko na warstwie RGB i Lighting. Wartwa Reflect i GI czysta.

 

 

RGB

96624502613584521714.jpg

Lighting

99111789487623267958.jpg

GI

00984348880464995663.jpg

Reflect

20146646375880084583.jpg

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hm. dziwne jest to że plamy nie pokrywają się z bucketami czyli nie ma JEDNEGO winnego kompa tylko rozumiem że to przypadek? Renderowałeś maskę która pokazuje który komp co liczył? Bo jeśli jednak by się okazało że to jakiś konkretny komp to może

-) ma w RAM'ie (lub pobiera z ścieżki wskazanej inny plik niż pierwszy komp) stary GI lub lightcache i z niego korzysta? Jak masz ustawione IR i LC - na serwerze jakimś osobnym to jest dla obu kompów dostępne czy jeden komp liczący robi za serwer czyli ma jakieś IP i do pod tym IP jest podpięte wszystko co związane ze sceną (HDRI, proxy, tekstury, XREfy etc.)

-) jeśli to nie ma związku z bucketami to może odkryłeś BUG'a związanego z oświetleniem HDR w czasie robienia panoramy i tu porpozycja - spróbuj puścić tą samą scenę ale oświetl biały VRAY lightem tak by w miarę jasno było, ale by nie używać żadnej HDR'ki

-) druga rada - puść na jednym kompie to - weź rozdziałkę 25% oryginału żebyś wieczność nie czekał i patrz czy jeden komp też robi taki syf.

Najlepiej taki test zrobić na obu kompach - niech każdy z nich samodzielnie policzy tą wizkę - będziesz mieć 2 panoramy. Powinny być identyczne.

Pytanie też czy masz jakieś skrypty/pluginy typu ColorCorrection na jednym kompie których nie ma na tym drugim?

A czy ustawienia GAMMY na obu 3ds maxach są identyczne ? Ustawienia gammy powinny to być przeniesione wraz z plikiem 3ds maxa ale kto wie o co lata...

A na obu kompach są kropka w kropkę te same wersje Vray'a?

I czy używasz może pluginu w tej scenie ForestPack gdzieś? np do zrobienia dywanu? Na obu kompach musi być kropka w kropę ta sama wersja bo mi np. saturacja siadała ma renderze na drzewach - na moim był forest 5.1 a na serwerze 5.1 ale wersja beta. I kicha była. Ale to było powiazane z konkretnym kompem...

Druga rzecz czy wszystkie tesktury na bank lądują w drugim kompie - spoglądałeś w logi Vray'a? Może tam jest info że coś nie tak się dzieje...

Tyle na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam ten sam problem od czasu updateu do 3.50. Po rendrowaniu sieciowo pojawiają się niekiedy te "buckety" źle policzone. Wg wstępnej teorii i po badaniach organoleptycznych wyszło na to iż Lightcache jest tego głównym powodem, innym razem vray sun (usunięcie) tymczasowo poprawiło sytuację. Czasami merge całej sceny do nowego pliku i policzenie LC go od nowa i zapisanie w innym folderze niż plik maxowy też działa. Aczkolwiek podłączam się do pytania kolegi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vray'a 3.5 i maxa 2014. Niestety nie mam dostępu teraz wolnego czasu żeby coś podobnego potwierdzić...ale syf chłopaki z tymi błędnymi bucketami...kurcze...we wtorek albo środę mogę się wieczorem po robocie tym zająć. wezmę jakieś wnętrze i zobaczę lokalnie jak to działa ( w chacie mam jednego kompa więc liczenia sieciowego nie sprawdzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście wkradł się błąd. Oczywiście miałem na myślli GI: BF+LC

 

Wykonywałem próby za pomoca Progressive - to samo czyli pojawiające sie przypadkowe kwadraty.

 

Max, Vray ForestPack na dwóch komputerach jest identyczny, aktualizacje na bieżąco.

Sieć skonfigurowana prawidłowo, mapowanie dysków ok.

 

Ewidentnie wina leży po stronie światła, ponieważ plamy występują tylko na wartwie Lighting, co przenosi się na końcowy wynik RGB.

Ale dlaczego te kwadraty nie pokrywają sie z bucketami?

 

Przy niższych rozdzielczośćiach problem nie występuje, dlatego render musze przygotować w docelowej rozdzielczości.

Dlatego trudno jest czekać na kolejne testy po 3 h.

 

Wizki normalne (nie panoramy) sprawdziłem do rozdzielczości 5k i wszystko jest ok.

 

Pozostaje jeszcze IM + LC ale ta metoda mi nie odpowiada, ponieważ jest niezbyt dokładna i zawsze gdzieś pojawiaja się rozmyte cienie lub latajace obiekty.

 

35131922454553575900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vastudio - ten błąd występuję przy Br+LC i IM+LC, zarówno stille jaki pano prawdopodobnie możesz się go spodziewać. Aha, występuję również na renderach z jednej maszyny.

@marekkonieczny - deadline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekkonieczny

 

czy znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Nie uzywam programów zewnętrznych do zarządzania

 

waza

 

Uzywam w nawzie pliku .max polskie znaki a dokładnie literkę Ł. Sprawdzę to rozwiązanie, jest na tyle nieprawdopodobne, że całkiem możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekkonieczny

 

czy znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Nie uzywam programów zewnętrznych do zarządzania

 

Ja używałem wtedy Backburnera bo mój arsenał kompów liczył 4 nody. Ale nie znalazłem nic co by mogło to naprawić, ostatecznie wrzuciłem sceny na farmę i zapomniałem o temacie. Jeśli uda ci się problem rozwiązać, podziel się z nami. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności