Skocz do zawartości

Sculpting a animacja


dgandgd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam kilka pytań na temat oprogramowania i kwestii technicznych. Moim priorytetem jest nauka animacji, ale nie chcę tego robić, używając darmowych modeli 3D. Chcę wiedzieć (i chyba muszę wiedzieć), jak się to wszystko robi od początku do końca.. Więc 2 miesiące temu robiłem dużo speed sculptów w Zbrushu (okres próbny się skończył i nie mam pieniędzy, aby go kupić), ale wiem, że Sculptris i Mudbox to też oprogramowania do sculptingu, więc planuje je wypróbować (oba już pobrane ale nie wiem, który będzie "lepszy"?) Próbuję też nauczyć się modelowania w Mayi, ale jak na razie wydaje się to znacznie trudniejsze od rzeźbienia (tzn jeśli chodzi o postacie, bo podobno znacznie lepsze do enviro etc). No i widzę dużo marudzenia w związky z tym high/low poly (ale średnio coś z tego rozumiem), przez co zastanawiam się, czy to w ogóle rozsądne robić sculpty postaci, które chce animować. Bo muszą być low poly, żeby mój komputer nie umarł? Jest też dużo gadania o coś o topologii, ale tego jak na razie w ogóle nie rozumiem. Takie główne pytanie to czy jest jakaś możliwość (i czy to dobry pomysł), aby rzeźbić postacie w Mudbox / Sculptris, a następnie importować je do Mayi, potem przygotować je do animacji? Czy lepiej jest po prostu modelować postacie w Mayi od samego początku? I czy są jakieś dobre tutki, które możecie polecić (i do pierwszej opcji, np jak importować taką postać i co z nią dalej w Mayi robić, i do samej Mayi, dla takich noobów jak ja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności