Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 71213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 218

Wątek: Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ... no właśnie... dlaczego się nie zmienia... powinno czy nie powinno się zmienić... kto ma na to wpływ... edukacja, ekonomia...???
    Dalej wracam do stwierdzenia Bagginsa w wywiadzie.... bo trochę nie rozumiem.... ma się nie zmieniać.... tylko rozkręcona popkultura czy jednak trochę temperujemy jej rozbuchanie...?? Szkoda, że Baggins nie może mówić... bardzo jestem ciekawy.
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Weź idź na mumie.

Wieska robią na netflixa, bo do kina trzeba robic z pompą i wielkim budżetem, bo ludzie chodzą na efekty. Netflix zbija kokosy, bo ludziom sie nie chce wylazic z chaty do kina. Wolą serial i kanape.

Member

Podziękowania

Domyślnie

@agdybybyl Byłbym za tym żeby jednak owe rozbuchanie popkultury przytemperować. Ale czy w filmach rzeczywiście dzieje się aż tak źle? Przecież nie trzeba oglądać tych przykładowych "Transformersów". Wśród zalewu kulturowego banału da się też znaleźć perełki. Choć z drugiej strony może się wydawać, iż tego banału dziś jest aż nadto, co mogło by sugerować wariant z przytemperowaniem. Fakt, popkulturowy banał można łatwo ominąć, ot wystarczy wejść w inny link w internecie, kliknąć w innego wykonawcę na youtubie. Problem leży w tym na ile popkultura ma wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, oraz na ile jest to wpływ negatywny.

@WWWoj To prawda, że ludzie dziś oglądają filmy dla efektów. Dziadkowi chodzi raczej o odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ludzie wolą chodzić na efekciarskie filmy? I czy jest jakiś sposób, żeby ten trend odwrócić? Dlatego Dziadek był taki poruszony tym, że nowy Wiedźmin ma być czymś więcej niż filmem o efektownym zabijaniu potworów. Bo owe "coś więcej" może zwiastować pewne odejście od dzisiejszego popkulturowego trendu na filmy, w których główną rolę grają efekty specjalne. Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Dziadka, w żadnym wypadku nie kpił, nie wyszydzał on Bagginsa. Raczej wykazywał w żartobliwym tonie zainteresowanie podejściem Bagginsa do tematu Wiedźmina. Przynajmniej tak mi się wydaje. :)

Member
    Awatar Baggins
    Podziękowania

Domyślnie

agdybybyl - Wypowiedź w wywiadzie jest jednoznaczna. Co tam jeszcze wyjaśniać?

Jak kino kinem, to zawsze znaleźli się wieszcze grzmiący, że kino schodzi na psy. To jest ten sam kod co "A za moich czasów było lepiej" i "Ach ta dzisiejsza młodzież" . Serio? Nie ma innych zmartwień?

Pisanie na jet-lagu jest jak pisanie pijanych smsów. Jutro będę żałował :-D

czołem

Member
    Awatar tiger250
    Podziękowania

Domyślnie

Pewnie gdyby w każdej telewizji i kinie leciały rzeczy pokroju "Kukułka", to by dopiero była sztuka! Wtedy Twój "Kukułek" to by była zwykła komercja i popkultura, a ludzie w Transformersach widzieli by wielka sztukę.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Jak kino kinem, zawsze było kino rozrywkowe oraz festiwale filmowe (mówię o tych dużych) z których filmy rzadko goszczą na box officach.
    Jeżeli za triumfem rozrywki (krwawej zresztą) stoi ekonomia, to po co te wszystkie festiwale doceniające inną opcję przekazu, a one sobie trwają ze swoim grymasem autorytetów... czy one muszą być...???.. i w jakim celu...???... bo ciągle są....:))

To tak jak z tymi esemesami.... a jak ktoś nie piszę esemesów, a do tego nigdy nie byłem pijany.... to jest czy go nie ma....:))))))))))

Jeżeli ktoś był, jest i będzie tylko odbiorcą... to wszystko jest proste.... chce tego co chce... i już... tak mu się przynajmniej wydaje, ale jak ktoś próbuje robić filmy, a tu jest to jedno z nielicznych miejsc gdzie są tacy którzy je robią.... to odpowiedź co i dla kogo... staje się podstawowym wyzwaniem... to chyba należało by o tym rozmawiać... chyba, że się mylę....:)
    Nie można zastanej sytuacji uznawać za oczywistość... za dużo zmiennych.

Książkę, obraz, grafikę, muzykę... można stworzyć dla samego siebie.... a film...????

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Proponuję zainstalować sobie netflixa na miesiąc ;) żeby mieć szerszy pogląd. Znajdzie się tam wartościowe rzeczy jak i totalne odmóżdżacze.

Ja do kina chodzę tylko na filmy z prostymi dialogami ;), żeby uczyć się języka. Fajna sprawa.
    Co do filmów, to bardzo sobie cenię dobre lekkie kino rozrywkowe. Na prawdę są takie momenty, kiedy nie chcesz zarzucać sobie ciężkiego poruszającego klimatu , a po prostu oderwać się od niego. I tak jak w pewnym momencie oglądałem "Moje córki krowy" to miałem po prostu dość tego szpitalnego klimatu. Mimo że film zacny i nagradzany.

Zmierzam do tego, że wybór rozrywki, nie koniecznie powinien służyć ocenie jej odbiorcy. Co niektórzy tutaj radykalnie wyrażają.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Netfix mnie nie interesuje.... to jest tylko taki sam biznes jak sprzedawanie Ci mleka bez mleka, albo masła bez masła....:)))... bo przy odpowiedniej promocji można zmienić Twój smak... a dużo nie potrzeba... w tej chwili wystarczy na opakowaniu pseudo mleka napisać "Prawdziwe", a na bryle czegoś tam "smaczne masło osełkowe" nawet jak nie rozumiesz znaczenia wszystkich słów w tym haśle.
    Żeby nie było... pawie wszystkie filmy niezależne nie chcą być niezależne... większość niczego nie kreuje tylko powiela schematy komercyjne i to z nadmierną gorliwością....:)

Jeżeli jakakolwiek pasja zmienia się w zawód, to coraz częściej zaczyna obecnie mocniej zawodzić....:))))))))))))))
    I takie nastawienie do rzeczywistości sobie płynie pięknie wybetonowanym łożyskiem... tylko czy na końcu tego rynsztoku na pewno będzie ocean... czy też może śmieci wpłyną z oceanu do rynsztoka....???...:)))

Wbrew beznadziejności sytuacji... masz jednak wybór.... czerwona albo niebieska pigułka... żeby nie wychodzić z obszaru tematyki kina....:))))))

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ale ty skracasz swoje dzieła żeby wysłać na jakiś festiwal. Gdzei tu wartości o których ciągle mówisz? Możesz mieć autorytet za bycie indywidualistą ale takie modyfikacje byle się gdzieś pojawić to tak jak kolejna część transformers - zwykla reklama by handel szedł koleje lata..

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

Dokładnie odpowiadam:
    - dziękuję za "dzieła"
    - 63 letni festiwal to w sumie tam jakiś festiwal
    - wartości szukaj w dziele, Jurorzy znaleźli w każdej z wersji
    - nie mogę być... "jestem", a w tym wypadku przebicie się... to cud... albo
    umiejętność modyfikacji przekazem tak żeby się pojawić na festiwalach
    - handel przekazem niekomercyjnym... fantasta...:)))
    - nie można niekomercyjnego "Kukułka" porównywać do "Transformersów"... tam się wspólnie buduje dla dobra innych, a tu burzy w imieniu wszystkich wszystko....:))))

...chcesz pisać o "Kukułku" i "Transformersach".... zapraszam do powiązanego wątku... tu o ogólnej kondycji kina rozmawiamy.... dziękuję że, wpisałeś mój film w ten zacny temat...:)))))))))
    Ostatnio edytowane przez agdybybyl ; 19-06-17 o 09:37

Uprawnienia umieszczania postów