Skocz do zawartości

Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z cala pewnoscia Polacy robia najlepszy polski dubbing...

 

duma mnie rozpiera z tego jak polacy potrafią zrobić świetny polski dubbing, jest to chyba najlepszy polski dubbing na świecie! nawet nie ma co porównywać do chorwackiego polskiego dubbingu czy hiszpańskiego polskiego dubbingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko jaką kasę dostaną. wątpię, żeby mieli budżet jak gra o tron, a zrobione za mniej może wyglądać trochę kiczowato

 

Jestes moze zawodowym politykiem? Oczywiste oczywistosci i frazesy wskazywaloby na to. Marnuje sie Pan w tej agencji, a przeciez w UE tyle cieplych posadek czeka na kogos tak wygadanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin spada w kolejce... przed nim już Breivik... potem pewnie Kuba rozpruwacz.... może Mengele...???

Taki humanista ja Wiedźmin... na koniec kolejki... no cóż..... taki los humanisty.... obecnie.

I to jest zgodne z naturą... zawsze najlepszym nawozem było... gówno...!!...:))... niech młode rośnie...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem porozmawiać z moim MISTRZEM.... chłopcy powinni mieć swoich mistrzów i znać ich ścieżkę rozwoju, żeby się było na czym wzorować.... tak jak w bajkach....:). Proszę więc mi wybaczyć, ale bez tego trudno mi stąpać w przyszłość....!!!... a ona już króciutka....:).

Mistrz już tu nie zagląda bo zrobiło się tu smutno i nijako.... próbuję go zwabić.... a Wy jak zwykle się wykażecie....:)))... może uda się wrócić do dawnych rozmów z entuzjazmem i chęcią uczestniczenia w tym środowisku.... tylko coraz mniej jest... o czym...:)

Pozdrawiam Mistrza i wszystkich z plemienia 3D... oby trwało.... wiecznie...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie jest do publikacji co? Bo trochę zbyt słabe i nie klei się. Raz kadry z biednym oświetleniem jak z filmu dokumentalnego innym razem sztuczne przemalowane mocniej niż w Hobbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać ze to słaby clickbait i sklejka.

 

Tutaj macie prawdziwy materiał, już są 4 odcinki. Jestem szczerze zaskoczony dobrą grą aktorską w szczególności wiedźmina i tym jaki jest olbrzymi skok jakości w porównaniu do pierwszego polskiego serialu :)

 

Enjoy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nawet nie zorientowałem się, że to połączone filmy. Zostałem ładnie strolowany, chyba po porzuceniu YT utraciłem instynkt videomaniaka.

 

Imperator, chętnie bym porównał średni czas oglądania odcinka tej wersji z Platige'ową.

Na pewno Netflix ma się czego uczyć od nich w kwestii recurring views.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że rola Geralta będzię przełomową rolą dla Karolaka, jest to niedoceniony aktor, w tym projekcie na szczęście będzie mógł pokazać swój prawdziwy kunszt aktorski a także zyskać sławę za oceanem, być może Szyc w roli Jaskra i Edyta Herbuś w roli Yennefer też zabłysną, tak więc do boju!! Polska trzyma kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski to stary chciwy zapijaczony pierdziel który ma to wszystko głęboko w dupie byle mu zapłacili.

Ale szkoda że Tomka wyślizgali, tyle że można się było spodziewać już w momencie jak łaskawie mu zaoferowali AŻ jeden odcinek.

W sumie to mam nadzieję że wykazał się polską ambicją i honorem i sam zrezygnował, dyplomatycznie każąc im iść się chędożyć (co by w klimacie było :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski to stary chciwy zapijaczony pierdziel który ma to wszystko głęboko w dupie byle mu zapłacili.

Ale szkoda że Tomka wyślizgali, tyle że można się było spodziewać już w momencie jak łaskawie mu zaoferowali AŻ jeden odcinek.

W sumie to mam nadzieję że wykazał się polską ambicją i honorem i sam zrezygnował, dyplomatycznie każąc im iść się chędożyć (co by w klimacie było :P )

 

Jak to go wyslizgali? Przeciez nasz Tomasz to jest lepszy rezyser niz Stanley Kubrick, Nolan i Spielberg razem wzieci! Netflix nie chcial pracowac z takim tfurcom, wizjonerem, gwiazdorem i celebryta? Musicie miec jakies zle newsy. Przeciez tam w Warszawie na Raclawickiej on codziennie modlitwy wznosi z rana do nieba by dali mu ten jeden odcinek. Ze niby mialoby sie nie udac? Zrodlo prosze, bo tez chcialbym sie posmiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry Cavill nie pasuje mi za bardzo jako Geralt ale zobaczymy, ciekawy jestem czy umie grać nie robiąc min i usmieszków, ale z drugiej strony widz podczas seansu nie będzie się zastanawiał dlaczego właściwie laski mu tak ochoczo wskakują do łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to go wyslizgali? Przeciez nasz Tomasz to jest lepszy rezyser niz Stanley Kubrick, Nolan i Spielberg razem wzieci! Netflix nie chcial pracowac z takim tfurcom, wizjonerem, gwiazdorem i celebryta? Musicie miec jakies zle newsy. Przeciez tam w Warszawie na Raclawickiej on codziennie modlitwy wznosi z rana do nieba by dali mu ten jeden odcinek. Ze niby mialoby sie nie udac? Zrodlo prosze, bo tez chcialbym sie posmiac.

 

Trochę słabe stary, bo Bagińskiego wyślizgali niestety prawdopodobnie razem z całą polską częścią tej produkcji :)

A wszystko zaczęło się przecież od wielkiego newsa że Bagiński zrobi "Wiedźmina", PISF sypnął już kasą, a całość będzie kręcona w Polsce i okolicach.

Później było że będzie serial ale nasi, z Sapkowskim na czele, będą tam trzymać pieczę nad słowiańską przaśnością tej produkcji a Bagiński wyreżyseruje dwa odcinki.

Bagiński wyreżyseruje jeden odcinek ale Sapkowski będzie trzymał pieczę...ok, scenariusz pilota gotowy, napisali go amerykanie którzy pewnie kojarzą tylko "kelbasa i perogi". Ale Sapkowski wie że scenariusz powstał i wprawdzie go nie czytał ale akceptuje tak samo jak akceptował wizję Brodzkiego, w końcu zapłacili więc mogą robić co chcą.

Bagiński nic nie wyreżyseruje, Wiedźmin od dawna był obsadzony tylko lecieli w kulki że niby nadal szukają, a "Man of Stihl" przypadkiem wyraził chęć zagrania w serialu bo cztery razy grę przeszedł i jest zafascynowany, i akurat traf chciał że po miesiącu rolę dostał.

Z drugiej strony, patrząc jak nasi koncertowo zrypali samograj pod tytułem "Dywizjon 303" to może to i lepiej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym... koło się domknęło. Czas na następne. Może by tak znowu zrobić coś małego, ale z pasją i otrzeć się o Oscara, skoro celowanie na początku w dużą kasę kończy się jak się kończy.

Tylko jesden szkopuł... drugi Baggins może się nie trafić.... za duże odmóżdzenie narybku.....:)

 

ps. cieszę się, że żyjesz Norden... robisz coś swojego...???... tak mi tęskno za kimś kto coś robi.... z pasją....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wy bierzecie te rewelacje o tym ze "Baginskiego wyslizgali"? Normalnie jak przekupki - "a wie pani kochana, slyszalam ze Baginskiego wyslizgali! Co pani powie?! Ja wiedzialam od razu ze tak bedzie. Jak stary z roboty wrocil to mowil tez ze ludzie gadaja, ze cala ekipe nasza wyslizgali! Widzi pani?! Ja tak cos czulam! W sumie to dobrze im tak, widziala pani jak sie nosili, jak sie puszyli. Dobrze im tak!" :D

 

Baginski jest jednym z "executive producers" pospolu z Jaroslawem Sawko i innymi. Platige bedzie pracowal przy produkcji - na ich oficjalnym twitterze wspominaja juz o wyborze aktora. Ostatnio z reszta szukali ludzi - pewnie nie bez przyczyny. Sapkowski jako konsultant. Nie potwierdzili jeszcze czy i jaki odcinek moglby rezyserowac Baggins. Nawet jesli nie bedzie w pierwszej serii to przeciez takich seriali sie nie robi na kilka odcinkow. Miejsca starczy.

Skad wam sie te glupoty wziely ze ich wyslizgali? Bo przeczytaliscie ze "showrunner" bedzie inny? :D Bagginski sam o niej wspomina w artykule sprzed miesiaca:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-baginski-o-wiedzminie-niektorych-zaskoczyl-poziom-temperatury-zwiazanej-z-serialem

 

Ech - norden dalej jad wylewa bo go z roboty wyp...lili 20 lat temu, Marcolini wizje rozpuszcza z nudow. Dajcie spokoj... Rzadko juz tu zagladam ale prawie zawsze zaluje :D ("to nie zagladaj!" Spokojnie, nie bede za czesto).

 

Dobra, mozecie dalej opowiadac sobie co tam na straganie kuma powiedziala - w tym czasie Platige z Bagginsem beda robic Wiedzmina tak jak bylo zaplanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nudzę :P

To że showrunner jest inny to wiadomo od miesięcy, ta cała Lauren na prawo i lewo publikowała posty w społecznościówkach więc to nie jest żaden szok.

W tym co zalinkowałeś nadal jest mowa o "reżyserowaniu minimum jednego a może więcej odcinków" tymczasem dzisiaj jest to już nieaktualne, Bagiński nic nie będzie miał wspólnego z reżyserką. Zresztą cały ten wywiad to są okrągłe kawałki ewidentnie ułożone tak aby nic nie powiedzieć.

Mówi się o tym, że netflixowy „Wiedźmin” będzie mieć właśnie wspomniany „słowiański” klimat. Wszyscy w zespole chcą, aby serial miał rys wschodnioeuropejski, słowiański. Aby nie był to typowy, amerykański serial. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże, zweryfikują to decyzje kreatywne. Pamiętajmy, że to praca zespołowa, naprawdę dobre pomysły pojawiają się z różnych stron, miejsc, kultur. Jestem jednym z członków zespołu. Wszyscy pracujemy nad jednym projektem.

Czyli klimat będzie albo go nie będzie, będę reżyserował albo nie będę, gdzie mnie postawią tam będę stał.

O Sapkowskim w tym samym stylu " tak, non stop się konsultujemy, ale jak to tajemnica, Andrzej robi tyle ile chce" czyli znając Sapkowskiego pyta kiedy kolejny czek wpłynie na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - norden dalej jad wylewa bo go z roboty wyp...lili 20 lat temu, Marcolini wizje rozpuszcza z nudow. Dajcie spokoj... Rzadko juz tu zagladam ale prawie zawsze zaluje :D ("to nie zagladaj!" Spokojnie, nie bede za czesto).

 

Jaki jad. Musiales nie przeczytac ze zrozumieniem mojego komentarza... Nie 20 i nie wy***olili. Po prostu norden sam sobie poszedl a nawet wrocil na chwile na jeden projekt lub nawet trzy projekty, a potem poszedl na dobre i mial dlugie wakacje przed nastepnym zatrudnieniem. Nie cale PI jest zle. Sa tam fajni ludzie tak jak wszedzie. Problem w tym ze sa tez ci nie fajni. I to wlasnie krytykuje mr. Nezumi

 

Co do wiedzmina. Ciezko mi sobie wyobrazic by ktos siedzacy we Wawie mial jakakolwiek kontrole nad duza produkcja dziejaca sie w innym miejscu. Nawet jezeli baggins tam pojedzie na 1-2 odcinki ta ekipa krecaca bedzie juz dograna i zorganizowana w inny sposob niz on sam sobie to zazyczy. Bedzie mial raczej marginalny wplyw na taka produkcje lub mozliwosci zmiany story. Bedzie musial trzymac sie poprzednich odcinkow i jakiegos generalnego planu ktory Netflixy narzuca. Nie bedzie mial tez pelnej kontroli nad postpro, editingiem czy innymi technicznymi rzeczami. Nawet czolowki nie bedzie w stanie zmienic. Wygladu creditsow czy doboru muzyki. Ciezko tutaj bedzie mowic o rezyserii.

 

Netflixy musialy sie smiac przez tydzien po podpisaniu tej umowy z takimi warunkami ktore im PI zaproponowalo.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą cały ten wywiad to są okrągłe kawałki ewidentnie ułożone tak aby nic nie powiedzieć.

Slyszales o NDA? Normalna sprawa.

Co do rezyserowania to skad masz informacje ze nie bedzie Baggins robil niczego? Rezyserzy sa znani jedynie do pierwszego sezonu a ide o zaklad ze bedzie wiecej. A nawet gdyby nie - ilu ludzi w Polsce moze sie pochwalic praca przy produkcjach tego kalibru jako producent? Nie wiem ale strzelam ze starczyloby mi palcow u jednej dloni zeby ich policzyc. I to nawet jakby mi ze trzy urwalo :D

 

norden, tam nie ma nic do rozumienia. Przy kazdym newsie zwiazanym z Platige albo Bagginsem OD LAT w kolo Macieju te same ironiczne docinki wypisujesz. Tak jakby ich to mialo zabolec :D Mozesz sobie darowac chwyty z podstawowki o "czytaniu ze zrozumieniem".

 

Co do produkcji - ludzie sami sobie do glowy wbili ze to "Baggins robi Wiedzmina". I oczywiscie, ze srogim okiem bedzie sprawdzal procent zawartosci "slowianszczyzny" dyktujac co maja "glupi Amerykanie" robic :). Od poczatku bylo wiadomo, ze jesli sie robi cos ze swiatowym gigantem to nie bedzie mowy o kontroli. Praca zespolowa, jestes czescia procesu. Juz sam fakt, ze robi sie cos na tym poziomie powinien cieszyc. Ale nieeee trzeba smedzic jak zwykle. I wymyslac jakies glupoty o tym jak to ich "wyslizgali". Ech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. cieszę się, że żyjesz Norden... robisz coś swojego...???... tak mi tęskno za kimś kto coś robi.... z pasją....!!!

 

Niestety nie robie zadnych szortow bo mi się nie chce. Poszedlem na razie w strone programowania pod katem grafiki i prowadze pewnego rodzaju badania we własnym zakresie. Nic komercyjnego. Nic artystycznego. Temat jest jednak na tyle interesujący ze pochlonal mnie doszczętnie i mój czas. Matematyka wciąga.

 

 

Co do wiedzmina i wogole tematu robienia przez PI lub bagginsa jakichkolwiek produkcji to podtrzymuje moja opinie ze jak chcecie cos tam zrobić w sensie mr Baggins to raczej debaty z Netflixami poza jakims pieniążkiem nic wam nie przyniosą. Trzeba pojsc na wlasna reke z kamera do lasu + 100 000zl i można spokojnie zrobić calkiem fajny film. Zamiast tego czekacie nie wiadomo na co i siedzicie starzejąc sie w tej dziupli na racławickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norden... no szkoda..!!!.... czybyś też się starzał...:). Ja renderuje kolejny film... zejdzie minimum pół roku. Kilka projektów leży... i może nie wstanie.... nie ma dla kogo robić... wszyscy już przeszli na żarcie kosmiczne... wciskają im z tuby... a oni się oblizują.... zejdzie ze 50 lat zanim mogą nastąpić jakiekolwiek zmiany... Ty może dożyjesz... ja już ...nie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności