Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Blender smoothing groups, oraz Substance Painter.

Member
    Awatar adrian2608
    Podziękowania

Domyślnie Blender smoothing groups, oraz Substance Painter.

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,

Od jakiegoś czasu zmagam się z tematem. To już powoli robi się nudne.
    Nie chodzi o to, ze nie rozumiem workflow pod GameArt, a o to, że to po prostu nie działa.

I nie wiem gdzie tkwi błąd. Blender? Substance? To i to?

Generalnie sprawa jest prosta. Model HP, model LP. Eksport do OBJ i wypalenie detalu.
    Tylko tutaj rozchodzi się tez o totalne opanowanie tematu, do każdego możliwego przypadku.

Normalnie jak eksportuje jedną smooth grupę, czy zwykłe smooth na cały obiekt z Blendera, oraz HP do Substance, to jak wypalam, efekt jest bardzo dobry, czasami coś tam nie gra, ale ogólnie jest dobrze.

Jednak chciałem zabrać się za GameArt, i tutaj już nie może być DOBRZE, a ma być perfect. I po prostu nie jestem w stanie rozgryźć tematu. A nie urodziłem się tez wczoraj i z reguły nie piszę tematów na forach, zanim nie sprawdzę WSZĘDZIE, gdzie to tylko możliwe. Niestety poległem.

Jeżeli używam AUTO SMOOTH z Blendera z angle. Eksportuje do Substance. Widzę w Substance ładne hard edges na LP.
    Wypalam detal z HP i oczywiście są błędy na krawędziach. Ok powiecie UV. Ale UV też jest pocięte tak samo jako SG... I jest miejsce na padding, a dalej to samo?

Jest to wg mnie prosta rzecz, ale gdy do gry wchodzą SG (smoothing groups) to wszystko się rozwala.
    Nie ma większego problemu w używaniu jednej, bo Substance wypala dobrze, o ile dobrze przygotujemy HP i LP. Ale nie o to w tym chodzi, chodzi o kompletny workflow z SG, bez SG, żeby to zawsze dobrze działało na linii BLENDER-SUBSTANCE PAINTER.

I prosze nie polecać mi XNormala, wypalania w Blenderze, bo po to używam Substance, żeby robić to tam razem z teksturami itd. Poza tym, w XNormal te same obiekty wypala super tragicznie, podobnie w Blenderze w porównaniu z Substance Painter.

Bardzo bym prosił jak ktoś kto używa Blendera, mógł mnie pokierować. Poważnie przetestowałem wszystko, a ciągle to samo jak są SG.

Pozdrawiam,
    Kamil.
    "Co życiem nie jest wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

Member
    Awatar veti
    Podziękowania

Domyślnie

Nie wiem czy w wersji 2.X SP coś się zmieniło (ja nadal jestem na wersji 1.X), ale osobiście hard edge'e zawsze ustawiałem przez modyfikator Edge Split i nie miałem żadnych problemów z wypalaniem w SP (export przez OBJ).
    Może wrzuć jakieś screeny tych błędów, bo nie wiem gdzie konkretnie leży problem.
    Prawo Green'a - Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz o czym mówisz.
    ----------------------------------------
    PORTFOLIO

Member
    Awatar adrian2608
    Podziękowania

Domyślnie

Ja używam 2.6.0. Substance. I też OBJ, i tutaj testowalem wszystko. Auto Smooth, Edge split z hard edges marked, itd. Ciągle jedno i to samo.
    Jutro prześlę jakiś testowy model, to sprawdzwimy, ale poważnie, to nawet nie grało na prostym cube i wersji HP z bevel.

Member

Podziękowania

Domyślnie

coś czuje że coś źle robisz... bo mi wszystko działa i znajomym też. ;x

pokaż plik jaki przygotowywujesz etc.

Member
    Awatar adrian2608
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    coś czuje że coś źle robisz... bo mi wszystko działa i znajomym też. ;x

pokaż plik jaki przygotowywujesz etc.
    Zrobiłem update do wersji 2.6.1 SP i jest dobrze.

Pozdrawiam,
    Kamil.
    Ostatnio edytowane przez adrian2608 ; 26-05-17 o 01:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów