Skocz do zawartości

Teczka - userjs


userjs

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, przyszedł czas żeby ogarnąć i polepszyć skilla, odstawić fejsbuki i inne tego typu co zabierają czas i przysiąść do tego porządnie

Rady, krytyka, sugestie zawsze w cenie :D

Mam bardzo bardzo duży problem z kończeniem prac, odechciewa mi się kończyć i robie to jakby to były speedy , masakra ale nie wiem czy coś tu można poradzić ;/

 

Na pierwszy ogień jakiś portret

CWWaY98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może spróbuj używać mniej intensywnych kolorów, bardzo mocno dają po oczach zabierając uwagę od reszty. Przy takim szkicowym stylu to wygląda trochę, jakbyś chciał przyćmić braki w wykończeniu. Może gdyby niektóre krawędzie, przy których wchodzi mocny kontrast kolorystyczny, wycinały się bardzo ostro (wyglądały na dopracowane tam gdzie skupia się wzrok) to wtedy byś miał tanim kosztem bardziej dopracowany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj - Dzięki !, no troche przesadziłem z intensywnością kolorków ale w dwóch ostatnich troche to ograniczyłem przynajmniej tak mi się wydaje porównując z pierwszym portretem :P

 

Studium

036WEHz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie czujesz kolor i światło, a to duży plus. To, co rzuca się w oczy to za dużo miękkich krawędzi (a to czasami potrafi bardzo spieprzyć ilustrację). Radziłabym spróbować malowania jak najmniejszą ilością miękkich pędzli, i ograniczyć się do tych twardych (przy okazji bardzo dobrze ćwiczy to poczucie formy, struktury tego co malujesz). Staraj się jak najbardziej "świadomie" podchodzić do studiów - taka rada na start, bo bardzo dużo ludzi przerysowuje zdjęcie, a nie zastanawia się za bardzo nad formą i nad tym, jak to wszystko leży w przestrzeni.

Powodzenia - no i witamy na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.imgur.com/phmhNom.png ten portret zrobiłeś zacny całkiem, może ciut zbyt nascycony i przez to jednorodny względem koloru na twarzy (twarz ma wiele kolorów, od szarości do czerwieni, zółcieni czy fioletów itd). Ale widać na niej całkiem dobrze bryłę.

Speedy są fajne ale na Twoim miejscu, postarałbym się zrobić kilka prac najlepszych jak umiem, dobrze zaplanowanych od podstaw, jak szukasz pracy, bo to, że ktoś Cię przyjmie na podstawie speedów jest dosyć nikłe :P. Radzę robić albo szkice po prostu, w których poćwiczysz anatomię i perspektywę i co jakiś czas większą pracę, by zobaczyć swój progress, tak w stosunku np 3:1 (ilość czasu na szkice i na skończone prace).

Radziłbym też rysować bardziej formą i kształtem przestrzennym (wszystko wpisywać sobie w głowie w walce, szcześciany, stożki itp), to nauczy Cię bardziej konstrukcji form i rysunki będą bardziej czytelne. Tworzenie plamą także jest fajne ale myślę, że zostawiłbym to na później na Twoim miejscu, ewentualnie dla funu. Dodam też, że fajnie jest poćwiczyć sobie malowanie w B&W i nakładanie tak waloru a potem na nowej warstwie dawać kolory na solft/hard light lub overlay.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności