Skocz do zawartości

Octane a pamięć ram na GPU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytam z ciekawości ma razie, ale jakoś nie mogę się dokopać do informacji, która by mi jasno wyjasniała jak to jest z zarządzaniem pamięcią przy renderingu w Octane. Czy mając kilka kart graficznych Octane widzi ich pamięć jako sumę czy osobne wartości? Mając więc scenę, która teoretycznie jest za duża na 8GB RAM jednej karty graficznej, gdy dołożę drugą to taka scena będzie się już mogła wyrenderować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Octane widzi pamieć jako wypadkową najsłabszej pojedynczej karty z pośród kilku które masz zainstalowane .I tak jeżeli masz 3 karty 8GB to do wykorzystania masz 8 GB . Scena która będzie przekraczała ten limit nie wyrenderuje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. No to słabo, myślałęm, że ludzie wkładają te karty jak szaleni, po kilka do komputera, żeby właśnie ominąć głownie problem braku pamięci. Na Quadro z 24GB ramu mnie na pewno nie stać w sumie ciężko by było nawet z jakimś "taniochowatym" Titanem albo Ti z ostatniej serii, które już ma 11GB. A tak jeszcze w kwestii technicznej, biorąc za przykład typowe zlecenie, domek jednorodzinny z jakimś otoczeniem, samochodem i kilkoma elementami z Foresta (żwir, sciana drzew...) czy 8GB na Gpu by sobie mogło z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w kwestii technicznej, biorąc za przykład typowe zlecenie, domek jednorodzinny z jakimś otoczeniem, samochodem i kilkoma elementami z Foresta (żwir, sciana drzew...) czy 8GB na Gpu by sobie mogło z tym poradzić ?

 

Nie jestem specem od wizek, ale moim zdaniem przy takiej scence nie będziesz miał problemu nawet przy 2 GB. Octane ma instancje i out-of-core memory dla tekstur, czyli jak skończy się ram na tekstury może je opcjonalnie czytać z dysku (renderuje wtedy wolniej). Oczywiście jak dasz X różnych drzew po X milionów poly to już pewnie inna rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie zależało by mi jednak na informacji od kogoś kto tego używa, mi też się zdawało, że logicznym było by, zeby ilość ramu rosła wraz z ilością kart w systemie, ale często wychodzi tak, że to by było za pięknie żeby było prawdziwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie zależało by mi jednak na informacji od kogoś kto tego używa, mi też się zdawało, że logicznym było by, zeby ilość ramu rosła wraz z ilością kart w systemie, ale często wychodzi tak, że to by było za pięknie żeby było prawdziwie ;)

 

Ok, jasna sprawa. Ja Octane używam od bardzo dawna, tylko nie do wizek. Może raz się zdarzyło żeby mi zabrakło ramu przy 1,5-2 giga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to zwracam szacunek :) zabrzmiało jak czysto teoretyczna wypowiedz, kogoś zorientowanego ale nie praktykujacego :D Zbieram się ciągle do tego Octane ale patrzac na konfiguracje innych ludzi, ktorzy sie tym zajmują mam ciągle wrażenie, ze moje 780ti i 3GB to czysta amatorka. Zreszta pewnie tak jest ale moze coś tam sie kiedys uda na tym uskutecznić. Choć na pewno nie jest to 2 albo 3 karty typu Titan, jak często się nawet na tym forum czyta, że koś na czymś takim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności