Skocz do zawartości

Rozjazd .dwg przy imporcie do maxa


Dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem jak na screenie poniżej. Jest to widok z boku, praktycznie każdy punkt projektu jest na innej wartości osi Z, projekt robiony normalnie w CADzie jak i masa innych, z którymi nie było problemów. Czy ktoś może się spotkał i wie jak temu zaradzić?

2sbskyg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

@stormwind tylko to jest robione w 2 płaszczyznach a nie w 3 :) przeniosłem co było do środka ale efekt ten sam, ino na środku.

edit: wymiarach*

Edytowane przez Dziuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie już widzę. Klasyczny błąd, to nie jest wina importu tylko rysowania w cadzie.

 

Szukaj sformułowań Flatten Lines 3d 2d elevation 0 itp. Tu jeden z wyników, ale nie wiem czy zadziała, kiedyś też prostowałem takie rysunki ale już nie pamiętam jak.

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/How-to-flatten-a-drawing-so-all-linework-is-at-an-elevation-of-0.html

 

Błąd powstaje kiedy nieświadomie snapuje sie do lini które jest na innej współrzędnej z i powstaje skośna linia w przestrzeni, potem ten fragment się powiela, snapuje do połowy tego skośnego odcinka itp, itd.

 

Widać nawet "piętra" co taką samą odległośc w pionie :D powodzenia.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ale jezeli nie musisz miec czystego dwg to zaznacz wszystkie linie/verteksy, wybierz Select and Non-Uniform Scale, zaznacz selection na center, wciśnij F12, i polu z wpisz 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności