Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rozjazd .dwg przy imporcie do maxa

Member

Podziękowania

Domyślnie Rozjazd .dwg przy imporcie do maxa

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Hej, mam problem jak na screenie poniżej. Jest to widok z boku, praktycznie każdy punkt projektu jest na innej wartości osi Z, projekt robiony normalnie w CADzie jak i masa innych, z którymi nie było problemów. Czy ktoś może się spotkał i wie jak temu zaradzić?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Prawdopodobnie model oddalany jest za daleko od środka sceny, zaznacz w cadzie wszystko i przenieś bliżej współrzędnej 0,0,0

Member

Podziękowania

Domyślnie

@stormwind tylko to jest robione w 2 płaszczyznach a nie w 3 :) przeniosłem co było do środka ale efekt ten sam, ino na środku.
    edit: wymiarach*
    Ostatnio edytowane przez Dziuba ; 23-05-17 o 16:13

Member

Podziękowania

Domyślnie

A w sumie już widzę. Klasyczny błąd, to nie jest wina importu tylko rysowania w cadzie.

Szukaj sformułowań Flatten Lines 3d 2d elevation 0 itp. Tu jeden z wyników, ale nie wiem czy zadziała, kiedyś też prostowałem takie rysunki ale już nie pamiętam jak.
    https://knowledge.autodesk.com/suppo...tion-of-0.html

Błąd powstaje kiedy nieświadomie snapuje sie do lini które jest na innej współrzędnej z i powstaje skośna linia w przestrzeni, potem ten fragment się powiela, snapuje do połowy tego skośnego odcinka itp, itd.

Widać nawet "piętra" co taką samą odległośc w pionie :D powodzenia.

- - - Połączono posty - - -

Ale jezeli nie musisz miec czystego dwg to zaznacz wszystkie linie/verteksy, wybierz Select and Non-Uniform Scale, zaznacz selection na center, wciśnij F12, i polu z wpisz 0

Uprawnienia umieszczania postów