Skocz do zawartości

Laptop 3000-6500zł


cho.co

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Prosiłabym o poradę w wyborze laptopa. Sytuacja życiowa zmieniła moje plany i zamiast upgrade'u peceta przesiadam się na laptopa. Zależy mi na tym, by laptop był nie gorszy od mojego obecnego, leciwego już sprzętu (i7 2700K, GTX560Ti, 16GB DDR3). Widełki cenowe są spore (3000-6500zł), gdyż w sumie nie wiem, jakim najmniejszym kosztem mogłabym spełnić powyższy wymóg? Stacjonarkę używałam z Illustratorem i Photoshopem, sprawdzało się to nieźle, pograć też się dało nawet w Wiedźmina 3 ;) Teraz jednak dojdzie mi Maya i chciałabym, żeby laptop się nie spalił po pierwszym odpaleniu nawet najprostszej sceny/modelu.

 

Przejrzałam świeższe wątki i na razie widzę takie opcje, choć raczej te z górnego progu:

1. https://www.x-kom.pl/p/326185-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl502vm-i7-6700hq-24gb-1tb-win10-gtx1060.html#specification

2. https://www.x-kom.pl/p/352940-notebook-laptop-156-acer-vn7-593g-i7-7700hq-16gb-1000-win10-gtx1060.html#specification

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Budżet solidny, zaproponowałeś dobry model Acer VN7-593G i7-7700HQ/16GB/1000/Win10 GTX1060

Seria nitro bardzo udana. Model ma dobre wykonanie, ładny stonowany design, bardzo dobrej jakości matowa matryca IPS, radzi sobie z temperaturami nawet pod obciążeniem.

https://www.x-kom.pl/p/352940-notebook-laptop-156-acer-vn7-593g-i7-7700hq-16gb-1000-win10-gtx1060.html

 

Ewentualnie jeszcze wyższa półka MSI GT62VR Dominator i7-6700HQ/8/1TB GTX1060

https://www.x-kom.pl/p/321211-notebook-laptop-156-msi-gt62vr-dominator-i7-6700hq-8-1tb-gtx1060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma sensu 4K, FHD to maks. na 15.6, tak samo jak nie ma sensu 4 rdzeniowy procesor, zbyt mocne GPU, w 15 calach obudowy. Zagotuje się to wszystko razem lub uszy zwiędną od wiatraków (przy procesach 10nm może będzie sens 4core). Proponuje i7 w wersji U - mocny wątek (2 rdzenie, 4 wątki, do PS i ILu styknie), wystarczy pewnie jakiś 940mx/ddr5 lub 1050ti/ddr5 do viewportu Mayi.

 

Ostatecznie może coś takiego; http://allegro.pl/dell-15-7567-i7-7700hq-gtx1050ti-4gb-8gb-1tb-win10-i6847249144.html (tylko RAM dołożyć do 16GB)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma sensu 4 rdzeniowy procesor co Ty piszesz? A Sam podałeś z 4 rdzeniowym i 8 wątkowym xD

U jest za słaby do pracy z grafiką, to jedno Dell który podałeś ma bardzo słabą matryce TN nie warto, zdecydowanie słaby wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj co chcesz :). Podałem opcje maksimum i minimum zarazem (ten Dell jest w różnych wariantach). Nie jestem jednak zwolennikiem 4 rdzeniowych procesorów w laptopach dopóki nie będą w procesie 10nm przy zegarach >3Ghz. Pamiętaj, że większość programów jakie używasz działa w 99% operacji w jednym wątku, lepszy jeden czy dwa mocne wątki, niż 10 byle jakich, w pracy, w liczeniu liczy się znów skalowanie... Laptopy cechują dwa słabe punkty, chłodzenie i zasilane z baterii, o ile w drugim przypadku sprawę w pewnym sensie rozwiązuje zewnętrzne zasilanie (choć rozwala skromny blok zasilania w pełnym obciążeniu), o tyle w pierwszym przypadku, nawet podkładka chłodząca nie zbije temperatur w pełnym obciążeniu CPU i GPU do normalnych. W przypadku tego DELLa mamy do czynienia z dość solidnym sporym chłodzeniem dobrze wyprofilowanym. Kwestia matrycy. W laptopach lepiej mieć dobrą matrycę TN niż byle jaką inną, ale różnice w cenie przy tych samych parametrach są kosmiczne, laptop za 4 tyś Vs. a laptop za 10 tyś, tylko praktycznie z powodu matrycy, chore!, ale jak ktoś lubi być robiony w bambuko, a różnice wcale nie powalają (praktycznie tylko kąty, ale kto pracuje na 15 z boku?), bo matryce laptopowe to ekonomiczne wersje tych profesjonalnych (z powodu niedoborów energii na podświetleniu, a tu raczej nie wchodzi w grę throtlling :).

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki materialia za uwagi. O matrycę 4K nie pytałam tak od czapy, bo patrzyłam, jak ogólnie sprawuje się odwzorowanie kolorów w laptopach. Wiadomo, że nie ma co się cudów spodziewać, chociaż trochę mnie zdziwiło, że nawet jakbym dołożyła drugie tyle do budżetu, to i tak nie byłoby w tej kwestii znacząco lepiej. W każdym razie, wracając do 4K - większość tych matryc miała znacząco lepsze parametry barwowe niż fullHD. Czy działałoby dobrze wybranie matrycy 4K z lepszym pokryciem sRGB, ale korzystanie z niej w rozdzielczości 1920x1080? Nie pytam w tej kwestii o sens finansowy, jedynie o sens techniczny.

 

Im więcej czytam i przeglądam, tym bardziej mnie boli, że muszę się przesiąść na laptopa ;) Niezależnie od opcji wydaje mi się, że to ciągle będą nie do końca dobrze wydane pieniądze. Kończąc moje jęczenie, to czy ktoś się orientuje, czy warto poczekać na jakąś premierę laptopową 3-4 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dobra matryca TN" nie ma czegoś takiego chcesz dobrą matryce to kupujesz IPS to są najlepsze matryce. Jak jest dobry laptop i dobre chłodzenie nie będzie problemu z throttlingiem można to w testach wyszukać.

 

Na początku podał model inny teraz zedytował post na model mocniejszego Della ale z FATALNA matryce:

X-Rite i1Pro 2

maksimum: 277 cd/m² średnia: 234.7 cd/m² Minimum: 18.8 cd/m²

rozświetlenie: 75 %

na akumulatorze: 286 cd/m²

kontrast: 447:1 (czerń: 0.55 cd/m²)

ΔE Color 10.97 | - Ø

ΔE Greyscale 14.25 | - Ø

55% sRGB (Argyll) 35% AdobeRGB 1998 (Argyll)

Gamma: 1.83

 

Tutaj matryca Acer vn7

maksimum: 322 cd/m² średnia: 297 cd/m² Minimum: 21 cd/m²

rozświetlenie: 86 %

na akumulatorze: 322 cd/m²

kontrast: 1039:1 (czerń: 0.31 cd/m²)

ΔE Color 4.73 | - Ø

ΔE Greyscale 2.99 | - Ø

85% sRGB (Argyll) 56% AdobeRGB 1998 (Argyll)

Gamma: 2.32

 

Różnica jest no jest i to spora. Jak już mówimy o najlepszym odwzorowaniu kolorów MSI PE62 i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX1050 https://www.x-kom.pl/p/364474-notebook-laptop-156-msi-pe62-i7-7700hq-8gb-1tb-win10-gtx1050.html który ma matryce IPS i Panel z 94% pokryciem przestrzeni barwnej NTSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności