Skocz do zawartości

jak podrasować obecny zestaw


DAMIANR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego wątku ale może nieudolnie bo niczego w miarę świeżego nie znalazłem...

posiadam taki zestaw i7-6700K/MSI gaming series/32GB DDR4/VGA GTX750TI/SSD512SAMSUNG/2DYSKI 2TB/DVD-RW/obudowa/zasilacz600wat

sprzęt wykorzystywany do projektowania wnętrz (ArchiCAD, Artlantis, 3Dmax, rendery) niestety coraz częściej sprzęt się wiesza przy dużej ilości elementów w Archicadzie i podobnie zaczyna się robić w Artlantisie (700 lamp na suficie i 900 butelek zrobiło swoje...).

Ostatnio mam problem z 2Dplanem pomieszczeń (a chodzi o dom jednorodzinny więc nie jest to przerośnięte) - po prostu wywala i restart...

Zastanawiam się co mogę zrobić by ulżyć temu zestawowi i dalej pracować bez konieczności kupowania nowego sprzętu (chyba nie jest jeszcze taki zły z tego co czytam przy polecanych zestawach).

Pierwsze co mi przyszło do głowy to karta graficzna bo na niej oszczędziłem przy zakupie, ale jaką polecacie?

Proszę o poradę co mogło by go usprawnić, Karta?, RAM?.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

archicad i artlantis to ścierwo więc bez względu na sprzęt i tak się będzie sypało/zmulało. To nie sprzęt tutaj ogranicza a oprogramowanie po prostu. Przeinstaluj system na czysto ze sterownikami najnowszymi

no wiem ale tak czy inaczej musze na nim jakoś pracować i szukam rozwiązania

 

- - - Połączono posty - - -

 

Przelecialbym jeszcze dyski i ram programami testowymi możesz sobie sprawdzić te zużycie ramu w Manadzerze zadań. Musisz pomyslec o jakiejś formie optymalizacji. Nie wiem czy GPU Z pokazuje poziom zużycia ramu w karcie.

czyli nie ma co doinwestowywać tylko czyścić i wgrywać nowe sterowniki? myślałem że poprawa karny na przynajmniej 4 GB lub może dwórdzeniową coś pomoże...

Edytowane przez DAMIANR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta na pewno pomoże, ale ja bym wymieniał na co najmniej 1060 6GB lub 1070 8GB. Raczej ilości ramu bym nie obwinial. Co najwyżej tez może być wina ktoregos z podzespolow. A może stary poczciwy 750TI się przegrzewa.

 

Wbrew pozorom program może sobie lepiej radzic z jakas starsza wersja sterownikow może warto poczytać na forum tych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności