Skocz do zawartości

Akko - little witch academia 2d -> 3d


qnaman

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wyzwaniu postaram się przekuć postać anime w 3d. Wybrałem postać Akko z serialu" Little witch academia" (autorstwa rysownika Yō Yoshinari). - Ze względu na przyjemną kreskę i ciekawy design. Za materiał referencyjny posłuży mi plansza z oryginalego artbooka z serialu:attachment.php?attachmentid=104048&stc=1&d=1497740306

 

ok, no to jedziemy. Pierwszy etap: Sukienka. Do modelowania używam jedynie prostych brył i subdivision ^2. Pilnując zgodności z oryginałem na jednym ekranie i nadając kształt bryle w 3d - na drugim. Nie wiem, czy ta twarz będzie całkiem do przekucia w bryłę 3d i nie będzie potrzebować kilku małychy zmian. Ale spróbuję nie odchodzić zbyt daleko od oryginału.

attachment.php?attachmentid=104040&stc=1&d=1497702134attachment.php?attachmentid=104047&stc=1&d=1497740228

Edytowane przez qnaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

attachment.php?attachmentid=104041&stc=1&d=1497713377

Walki z geometrią ciąg dalszy. Musiałem nieco zmienić położenie lewej nogi. O ile wyglądała dobrze z przodu, pod innymi kątami nie mogłem ustawić tego tak, aby wyglądąło naturalnie i bez wydłużania.

 

attachment.php?attachmentid=104041&stc=1&d=1497713377

Czarnyy outline to zdublowany mesh. Zaletą mesh'a nad cellshadingowym, automatycznym obrysem jest możliwość dowolnej zmiany odległości od pierwotnej bryły co sprawia, że łatwo można imitować zgrubienia i przejścia w cienkie kreski tak bardzo charakterystyczne dla komiksowego stylu. Jako materiał referncyjny dla bielizny posłuży ten obrazek. 16254411f06e0c7776cb458e340841b134a.jpg

 

Autor niestety się nie postarał. Bardzo rozczarowujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNY UPDATE. Coraz bliżej do oryginału. Niestety pewne elemnty na bank nie będą zgadzać się w 100% z oryginałem. Palce dłoni na rysunku są nieforemne. I raczej neico zmienię ułożenei dłoni, by było bardziej "płynne". Czeka mnie też duża walka z włosami. Ale po twarzy to i tak najmniejszy problem. o to jak prezentuje się twarzyczka z różnych stron. mam nadzieję do jutra to ukończyć.

attachment.php?attachmentid=104045&stc=1&d=1497739826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Bardzo fajnie to wygląda :)

Zastanawiam się tylko czy koniecznie każdą fałdkę i każdą kreskę koniecznie trzeba wiernie powtórzyć. Mówiłeś, że odbiegłeś od oryginału przy dłoniach, więc pewnie nie. Stąd myślę, że rzeczy które na concepcie wyglądają dziwnie (przynajmniej dla mnie) - czyli fałdy przy paszce czy wycięcie u dołu sukienki może warto potraktować tak by grały przede wszystkim w 3d. Ot luźna myśl.

Zechciałbyś pokazać jak wygląda model? Jestem ciekawa jak buduje się postać pod tę technikę. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mam to na uwadze i ciągle poprawiam drobne niedoskonałości. Niestety juz wiem, że ten model nie bedzie ładnie wyglądał z każdej strony i jest nieco do dupy. Żeby uzyskać pełną foremność musiałbym pójść na kompromis i stracić dużo więcej ze zgodności z oryginałem. Generalnie na poczatku miałem drugi model - z gałkami ocznymi i powiekami. Ale szybko je usunąłem i oczy są jedynie teksturą na twarzy bez oczodołów. Zmiana położenia dłoni i nogi to nie to samo co likwidacja wcięcia, które jest częścią projektu. Ale z tymi fałdkami jeszcze popracuję, gdzie niegdzie wygląda to koślawo.

 

 

Już wrzuciłem model do sketchfab. Ale na razie go nie udostępniam. Skończę go w tym tygodniu.attachment.php?attachmentid=104059&stc=1&d=1497992401

Edytowane przez qnaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę przerwy przez pracę. Zrobiłbym retopologię, ale nie chce mi sie tracić czasu dla nie własnej koncepcji. Wiele się dzięki temu nauczyłem, następny model będzie dużo lepszy.

attachment.php?attachmentid=104245&stc=1&d=1502825372

Zapraszam na sketchfab:

 

[sketchfab]52d2cafc27c1440c987764294a89d2eb[/sketchfab]

Little Witch Academia by qnaman on Sketchfab

Edytowane przez qnaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności