Skocz do zawartości

Nie zaznacza kości poprzez MEL script editor - Maya


PePeZBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu uczę się riggowania z digitaltutora i idzie mi całkiem fajnie. Chwale sobie. Jednak wczoraj natknąłem się na problem, którego nie potrafie przeskoczyć, bo na filmie w digitaltutors działa, a u mnie nie.

 

Gość na filmie wpisuje komendę: select `listConnections -type "joint" skinCluster16`;

Dzięki niej zaznacza mu się cały szkielet, aby potem wyeksportować skin weight. Natomiast mi ta komenda zwyczajnie nie działa - nic się nie dzieje, bo zatwierdzeniu jej mimo iż robię 1:1 jak na filmie. (używam również plików z lekcji przez co skinCluster16 jest poprawną nazwą również dla mnie)

 

Używam Maya 2017, a on na filmie ma 2014 prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

// Result: Body skinCluster16GroupParts skinCluster16GroupId bind_l_thigh01 bind_l_shin01 bind_r_thigh01 bind_r_shin01 bind_pelvis01 bind_root01 bind_back01 bind_chest01 bind_neck_a01 bind_neck_b01 bind_head01 bind_tail_a01 bind_l_hand01 bind_r_shoulder01 bind_r_forearm01 bind_r_hand01 bind_l_shoulder01 bind_l_forearm01 bind_l_thigh01 bind_l_shin01 bind_r_thigh01 bind_r_shin01 bind_pelvis01 bind_root01 bind_back01 bind_chest01 bind_neck_a01 bind_neck_b01 bind_head01 bind_tail_a01 bind_l_hand01 bind_r_shoulder01 bind_r_forearm01 bind_r_hand01 bind_l_shoulder01 bind_l_forearm01 bind_l_thigh01 bind_l_shin01 bind_r_thigh01 bind_r_shin01 bind_pelvis01 bind_root01 bind_back01 bind_chest01 bind_neck_a01 bind_neck_b01 bind_head01 bind_tail_a01 bind_l_hand01 bind_r_shoulder01 bind_r_forearm01 bind_r_hand01 bind_l_shoulder01 bind_l_forearm01 bindPose8 bind_pelvis01 skinCluster16Set //

 

---------------------------

PS: Użyłem tej komendy z pierwszego postu na pasku MEL na dole bez otwierania script editor i coś się zaznaczyło, ale nie wiem czy przypadkiem niektóre kości się nie zaznaczyły...

 

http://i.imgur.com/a41YHHW.png

---------------------------

PS2: Coś zaczyna działać, ale nie poprzez script editor tylko poprzez pojedynczą linijkę MEL na dole programu.

Importowanie/eksportowanie jest irytujące.. jakieś dziwne błędy się pojawiają i mesh się deformuje :G

Edytowane przez PePeZBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności