Skocz do zawartości

Cinematic: Skull and Bones


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie miałem okazję poprowadzić w PI cinematic. Klientem było Ubi na tegoroczne E3. Jak zwykle w przypadku tego typu tworów momentami nie było za różowo, ale szczerze dawno nie było tak dobrej zabawy przy projekcie:

 

 

Wszelkie opinie mile widziane :)

 

Pełne creditsy można przeczytać na stronie PI:

http://www.platige.com/pl/page/848-Skull_And_Bones_Trailer_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może zabrzmi to głupio, ale jeśli prowadziłeś projekt byłeś tam Art Directorem czy Reżyserem ? Chcę wiedzieć który to ty :)

 

Ogólnie, będę trochę wazeliniarski ale mimo wielu osób krytykujących PI na tym forum. Ja wam kibicuję, mimo że z branżą jestem związany dość krótko bo od nie całych 2 lat, to dla mnie jesteście wyznacznikiem w tym do jakiego poziomu dążyć bo robicie zajebiste rzeczy.

 

Jeszcze raz gratuluję, i może do zobaczenia kiedyś przy jakimś projekcie !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie wyglada. Nieco klaustrofobiczne na moj gust. Mysle, ze oddzielenie kadrow statycznych od dynamicznych (kamera) pomogloby oddzielic skale pojedynczego pokladu od bitwy ale to pewnie tylko moje zdanie. Calosc robi wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bez końcówki z wielką rybą, czy potworem lepiej działa. Tamto to było za dużo. Bardzo podobają mi się wyciszenia i sposób wprowadzania muzyki, mniej ujęcia na twarze i gestykulacje bohaterów. Wprowadza to relacje między walczącymi, że się znają czy coś, ale chyba realizacja(klimat) tych motywów podoba mi sie mniej i trochę rozbija klimat budowany wcześniejszymi ujęciami jak dla mnie. Określiłbym te fragmenty, że "takie growe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widze ze Ubi postanowilo zrobic cala gre piracka po tym jak ludziom sie spodobaly motywy w Assassins Creed :) Filmik wizualnie rewelacja, co tu duzo gadac. Jakos nie podchodzi mi ta moda na przedstawianie akcji w slow motion z placzliwa muzyka w tle. Szanty jakies, zywo, bosman morde drze, ze nogi z dupy powyrywa jak sie wiara na okrecie nie zacznie ruszac. Chce sie zyc, chce sie grac. Przy tej muzie i opadajacych powoooooli na dno przedmiotach spac mi sie chce a nie walczyc :D No ale to moje prywatne podejscie - ogolnie produkcja bardzo zacna. Gratulacje kolejnego, swietnego projektu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no spoko. Fakt @Nezumi, trochę gejoza, też bym wolał bardziej męsko, ale co tam. Faktycznie postaci trochę za bardzo przypominają o tym, że to jednak będzie gra, a nie film. Za to woda i statki, poezja. Wielki plus za brak patosu. I nawet nie ma syren z wojny światów!

Zazdroszczę "fuszek" :)

 

[...]Jak już w XVIII wieku statkiem steruje kobieta to lunetę powinien jej podawać murzyn....:)))

No niestety, amerykański klient, to i amerykańska poprawność.

 

Akurat ta wielka kałamarnica to moja wiec wolałbym by zostało ;).

Można ją gdzieś zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w XVIII wieku statkiem steruje kobieta to lunetę powinien jej podawać murzyn....:)))

Tak dla ścisłości to murzyn powinien wypadać zakuty w łańcuchy do morza dla zrzucenia balastu ;), ale wtedy byłoby niepoprawnie i może ktoś nie polubiłby głównego bohatera. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, amerykański klient, to i amerykańska poprawność.

Ubisoft to francuska firma.

Faktycznie, musze przyznac, ze jako film dokumentalny to ten trailer zupelnie sie nie sprawdza...

Tak dla ścisłości to murzyn powinien wypadać zakuty w łańcuchy do morza dla zrzucenia balastu ;), ale wtedy byłoby niepoprawnie i może ktoś nie polubiłby głównego bohatera. Takie czasy.

Niekoniecznie. Byli tez czarni piraci jak chocby Black Caesar ktory sluzyl pod samym kapitanem Czarnobrodym. A giera bedzie chyba glownie multi wiec nie ma glownego bohatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje kolejnego ciekawego projektu:)

lubię takie klimaty.

o ile wizualnie jest świetnie, o tyle odstaje bardzo nierówny poziom animacji postaci.

czyżby animacja postaci nie była potraktowana poważnie? jakby nie patrzeć jest to istotny detal produkcji.

jest tutaj wiele "szkolnych" błędów, które nie powinny się w ogóle znaleźć w takim projekcie.

pewnie to przez brak LeadAnimatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany napisze ze mi sie podoba. Ogladalem bez dzwieku.

 

Duzo drewna i drobnych niedociagniec ktorych mozna bylo latwo uniknac w stylu: Brak abberacji chromatycznej w widoku przez lunete, unoszace sie w wodzie monety, skrzynka z monetami na glownym pokladzie. Statki sa obrocone w rozne strony ale zagle tak samo napiete niezaleznie od kierunku wiatru i takie tam inne ktore mozna by wymieniac... O postaci sie nie przywale bo nie jestem taki sam jak wy. Napisze tylko ze z animacji na animacje widac ze uzywacie prawie ze dokladnie tych samych metod/skryptow do animowania i przez dlugi dlugi czas nie rozwijaliscie tematu w zaden sposob. W kzdym cinematiku te wasze postaci ruszaja sie tak samo. Przez co troche staliscie sie jak taki McDonalds, VFX Starbucks.

 

Anyway kiedys wam te cinematiki tak z 2 lata temu troche lepiej technicznie wychodzily? Co sie stalo? Kilku "niezastapionych zawsze wiernych i oddanych" odeszlo? Czy jak? Wiedzminy mialy o wiele lepsza jakosc...

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje kolejnego ciekawego projektu:)

lubię takie klimaty.

o ile wizualnie jest świetnie, o tyle odstaje bardzo nierówny poziom animacji postaci.

czyżby animacja postaci nie była potraktowana poważnie? jakby nie patrzeć jest to istotny detal produkcji.

jest tutaj wiele "szkolnych" błędów, które nie powinny się w ogóle znaleźć w takim projekcie.

pewnie to przez brak LeadAnimatora:)

 

Ogolnie fajne. Ale totalnie sie zgodze co do animacji postaci - jest slaba i odstaje.

Dziwie sie ze nikt oprocz zio_mal'a o tym nie wspomnial.

 

Pozatym - troche offtop - mimo ze pracuje w game dev, widze jak glupie sa te pseudo swiatki kreowane przez gry wideo. Pisze to dosc ogolnie, ale przy okazji tego cinematica jako podrecznikowego przekaznika tych glupot.

 

Nie mialbym z tym problemu, gdyby nie fakt, ze to medium w wydaniu AAA pretenduje juz nie tylko do rangi zjadacza czasu, ale do moderatora kultury - stad ta pompatycznosc ktora strasznie mnie odrzuca, gdyz widze ze pod tym makijazem jest totalna pustka. Ble...

 

Naprawde brakuje mi filozofii gier z lat przelowu 8bit/16bit - nikt Ci nie wciskal kalu w gardlo wmawiajac ze to kawior. To byly poprostu gry - odmuzdzacze, ktorych czlowiek czasem potrzebuje, i tyle. Wiem ze sa gry niezalezne itd itp, ale one sa mimo wszystko na marginesie tego rynku (oczywiscie sa wyjatki jak Minecraft etc).

 

No nic, cinematic dobry i fajnie ze made in Poland :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze :)

 

marekkonieczny - cgsup

tr3buh – Blur musi mieć świetny marketing… Jak pierwszy raz zobaczyłem czadowe „Beyound” to byłem na 100% pewny że to ich xd.

olaf - Myślę że to nie tylko twoje zdanie.

JackTheRippy - Praca zespołowa.

agdybybyl - Tak szczerze to podawał… Ale wymiar polityczny „scenariusza” był wtedy zbyt czytelny.

Norden - Ciężko oponować ;), sam przywykłem do nieco równiejszego poziomu. Faktycznie są rotacje, ale to nie jest esencja „problemu” (zespół jest nieco inny, ale ciągle ma ogromny potencjał). Przykład Wieśków jest bardzo dobry (sam ciągle jestem ogromnym fanem Killing Monsters), gdzie relacje między założeniami, czasem a zasobami (nie mówię o budżecie) były dobrze skrojone. Nic nie pije, nic nie odstaje, wygodne warunki realizacji dla zespołu.

W przypadku równoległej pracy nad filmami posiadających niezbyt wygodne fazy „badań rynkowych” i tym podobnych potrzeb marketingowych dobre skrojenie robi się problematyczne. Przy czym nie chcę aby to było odbierane jako rodzaj tłumaczenia się, to raczej świadomość potrzeb rozwoju (w tym samorozwoju :P) i lepszego odnajdywania się w tych bardzo dynamicznych warunkach realizacji.

 

A tegoroczne E3 zaczęło się dla nas wyjątkowo późno. Tak naprawdę pisaliśmy się na projekt wiedząc, że previz zaczniemy później niż rendering do niektórych wcześniejszych projektów. Ale jednocześnie słyszysz „Pościg i zatopienie statków w świecie piratów przeplatane sekwencjami podwodnymi „po bitwie” na E3” i weź się na to nie pisz xd.

Wspominana tu często animacja czy tak naprawdę mix deformacji i animacji to typowa ofiara jakichkolwiek problemów w projekcie (z jednej strony ściskana pracami nad editem a z drugiej czasem potrzebnym na render i compo). Dlatego może nie wbijałbym szpili „stylu” co raczej promował hasło „zróbcie coś z tym”. A jakby ktoś dobrze życzył PI, to niech życzy bliskich relacji z klientami opartych na obustronnym zaufaniu. ;)

 

Przy czym nie chcę się tutaj tak naprawę silić na przesadną obiektywność, jestem szczerze dumny z ekipy, myślę że jeszcze przed końcem roku pokażą coś czadowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Gotham - zajebiste to jest. Jak się jeszcze wie o terminach to potrójnie zajebiste. Sam byłem bardzo daleko od tego cienematika robiąc kompletne inne rzeczy, więc mogę odbierać obraz jak zwykły widz. Kawał świetnej roboty, świetnego zespołu w sztormowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie fajna robota - dodalibyście państwo tylko troche życia temu mocapowi ... Może to tylko zboczenie zawodowe kejfrejmowca ale to kłuje w oczy ;) Wiem że terminy gonią i sruty pierduty ale jakosc animacji odstaje mocno od jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam uwazam ze animacja dyskwalifikuje to jako porzadna robote...moze jestem na tym punkcie przeczulony ale animacja postaci wyglada porazajaco zle , zwlaszcza jak na takich wyjadaczy.

reszta spoko , trzyma poziom.

 

natomiast "jak sie wie o terminach" ekhem , jak sie czasu nie ma to sie roboty nie bierze zeby robic popeline a potem tlumaczyc terminami...takie moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zachwyca. Ubisoft pierwszy raz zlecał trailer, że nie spodziewał się, że potrzeba na porządną robotę więcej czasu?

 

Ja tłumaczenie terminami przyjmuje bez problemu. W części 3d w której siedzę (wnętrza i meble), klasykiem jest że czasu jest dużo za mało, wiec naturalne jest obniżanie jakości. Szkoda że w działce rozrywkowej jest nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

gaspar- Myślę, że nie tylko Ciebie ;).

 

pxl666- Troszkę sobie dopisujesz do posta Bagginsa, nikt tutaj się nie tłumaczy terminami. Projekt może się podobać albo nie, nie mam z tym żadnego problemu :).

 

deshu- Tutaj troszkę zahaczasz o kwestie między firmowe o których zwyczajnie się nie pisze, ale nie wchodząc w detale Ubi nie tylko było bardzo pomocne, wręcz wykazało się większą świadomością od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pxl666 - Wskaż mi gdzie kogokolwiek tłumaczę terminami? To zła interpretacja. Ja tu tylko chwalę skuteczne zmierzenie się z wyzwaniem. Nie ma potrzeby tłumaczyć.

 

I bardziej ogólnie.

Każda forma filmowa to suma części. Jest sporo przykładów klipów świetnych technicznie, które emocjonalnie są płaskie jak transmisje z obchodów Dnia Strażaka. Tutaj moim zdaniem ta suma części zagrała i całość trzyma klimat. I to chwalić należy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeśli nadinterpretuje to zwracam honor. niemniej animacja twarzy i postaci jest po prostu słaba , tym bardziej to razi ze reszta jest na światowym poziomie...chyba żeby czepiać się detali wskazanych przez kolegów powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witać, filmik wspaniały. Choć mnie najbardziej razi fizyka. hehehe "FIZYKA" w filmiku dla (za przeproszeniem) głupawej gry: ].

A no jednak, z chainów nie strzelało się w kadłub, bo kulki były za lekkie. Nie wiem na ile sobie to wyobrażacie, ale drewno w brew pozorom, dzięki swej włuknowatej strukturze dość dobrze tłumi uderzenie. Tak więc chainy idące na wskroś okrętu, a niech nawet będą to kule, wyglądają dość infantylnie. Troche jak 20 kilogramowe średniowieczne miecze. W kinie może i wygląda to wow, ale w obliczu faktów, zostaje tylko delikatny śmiech zażenowania. Pirackich SoL nawet się nie czepiam bo to tylko gra: ]

 

Taka tabelka. http://imgur.com/ljlk2s7

 

pozdr, filmik i tak robi robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik komputerowy multimediów projektuje i wykonuje projekty graficzne oraz reklamowe. Tworzy również grafiki wektorowej formatuje tekst. W swojej pracy posługuje się specjalnymi programami komputerowymi (m.in. Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, QuarkXpress, Corel Draw, InDesign).

WPISOWE 0 ZŁ , CZESNE PROMOCJA!

Nova Centrum Edukacyjne

Oddział w Poznaniu

ul.Półwiejska 20/7A Poznań

Tel:61 307 06 36 , 535 307 035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik komputerowy multimediów projektuje i wykonuje projekty graficzne oraz reklamowe. Tworzy również grafiki wektorowej formatuje tekst. W swojej pracy posługuje się specjalnymi programami komputerowymi (m.in. Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, QuarkXpress, Corel Draw, InDesign).

WPISOWE 0 ZŁ , CZESNE PROMOCJA!

Nova Centrum Edukacyjne

Oddział w Poznaniu

ul.Półwiejska 20/7A Poznań

Tel:61 307 06 36 , 535 307 035

 

Oh man, dzwonie i dzwonie na 61 307 06 36 i caly czas zajete. Tez chcialbym tworzyc grafiki wektorowej formatuje tekst.

Troche szkoda, 0 zl i czesne promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności