Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: MAYA - Pivot grupy ustawia się na środku obieku zamiast world 0;0;0 XYZ

Member

Podziękowania

Domyślnie MAYA - Pivot grupy ustawia się na środku obieku zamiast world 0;0;0 XYZ

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,

Uczę się riggowania z digital tutors i czasem napotykam problemy, na które odpowiedź staram się uzyskać na tym forum.
    Tym razem sprawa wygląda tak:

Tworze CV Curve > Dostosowuje pivot do stopy, aby zgadzał się z położeniem Ankle (tak jak na filmiku z resztą z digital tutors) > Następnie gość zaznacza control obj. > ctrl+D > ctrl+G > i magicznym sposobem grupa, w której jest zduplikowany control obj. posiada pivot na środku sceny (mam na myśli world 0;0;0) poczym jak nigdy nic mirroruje tą grupę do drugiej nogi za pomocą Scale X: -1.

Ja napotkałem na problem gdzie pivot nie pojawia się na środku sceny w tej grupie tylko zostaje w jeszcze innym miejscu...

Proszę o pomoc i podsyłam screen: http://imgur.com/Ly1Qlsq

--------------------------------
    WAŻNE!!!
    --------------------------------
    Poradziłem sobie na swój sposób.

Stworzyłem CV Curve na środku sceny (hold X) > zaznaczyłem zduplikowany control obj. > hold D + hold V + Scroll > pivot zduplikowanego przeciągnąłem idealnie na środek do wcześniej stworzonego CV Curve > zmirrorowałem control obj. do drugiej stopy > freeze transformation > działa

I teraz pytanie. Czy tak się czasem "kombinuje" podczas riggowania? Czy postąpiłem słusznie? I nadal mnie ciekawi dlaczego pierwszy sposób mi nie zadziałał :(

Nadal prosze o pomoc jeśli chodzi o sposób pierwszy.
    Ostatnio edytowane przez PePeZBA ; 21-06-17 o 15:06

Member

Podziękowania

Domyślnie

Sprawdzałeś ustawienia 'GROUP' ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	104065

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez praetorian Zobacz posta
    Sprawdzałeś ustawienia 'GROUP' ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	104065
    Dziękuje za pomoc! Wszystko teraz działa! Dopiszę poprawki do moich notatek.

PS: Podziękowania oraz plusy chyba nie działają, bo nie mogę ich kliknąć w twoim poście.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PePeZBA Zobacz posta
    PS: Podziękowania oraz plusy chyba nie działają, bo nie mogę ich kliknąć w twoim poście.
    Zamiast tego RTFM ;]

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez praetorian Zobacz posta
    Zamiast tego RTFM ;]
    Maya ma taką mase opcji, że czasem nie jestem w stanie kursorem ruszyć, aby coś zdziałać.
    Może i pytam o głupie rzeczy czasem, ale wychodzę też z założenie, że jeśli dobrze opisze problem + tytuł to mój temat przyda się komuś innemu z podobnym problemem.

rebmeM
    3D Grand Prix
    Awatar asblaze
    Podziękowania

Domyślnie

Rigowanie to kombinowanie - liczy się efekt końcowy a Twoim jedynym recenzentem będzie animator :D
    Przerób kilka tutków to złapiesz zasadę i ... wszystkie wywalisz do śmieci :D
    "You're no good for me, I don't need nobody. Don't need no one, that's no good for me." - Prodigy

http://asblaze3d.blogspot.com/

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez asblaze Zobacz posta
    Rigowanie to kombinowanie - liczy się efekt końcowy a Twoim jedynym recenzentem będzie animator :D
    Przerób kilka tutków to złapiesz zasadę i ... wszystkie wywalisz do śmieci :D
    Rigowanie to nie jest kombinowanie tylko projektowanie asblaze ;) Kombinowaniem jest tylko do momentu aż faktycznie zrozumiesz jak działąją aplikacje do animacji 3d.
    Jakie życie taki wrap.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów