Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne? a możne inne rozwiązanie


pezet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z miejscem w obudowie.

 

zestaw:

płyta asus maximus VII ranger

I7-4790K

chłodzenie be! Dark Rock 3

pamieci Corsair Pro 2x8 GB.

 

Problem polega na tym iż brakuje mi ramu i chciałbym dokupić, jednak radiator+wentylator jest ogromny i wchodzi mi na kości ram i fizycznie nie mam już możliwości włożenia więcej kości. dokładniej to sam wentylator wchodzi w złącza. I teraz pytanie bo choć jestem zadowolony z chłodzenia to chyba najmniejszy koszt by coś z nim podziałać tylko co?

 

zastanawiam się czy nie dać mniejszego wentylatora, ew. przepiąć go na inną ścianę radiatora (ew. odwrócić cały układ chłodzenia) ktoś takie rzeczy robił?

 

opcjonalnie wymiana całości na wodę - tylko jaką? - ktoś coś poleci.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze nie mam żadnych doświadczeń z chłodzeniem wodnym - biorąc pod uwagę ze z aktualnego chłodzenia jest zadowolony (ciche i wydajne) to też najpierw szukam rozwiazań łatwiejszych czyli pokombinowanie z wentylatorem.

Ale jak pójdę w wodny to raczej na pewno w all in one - do tego sprzętu nie potrzebuje jakiegoś rozbudowanego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi wątku nie chodzi o zwiększenie wydajności chłodzenia tylko o zmniejszenie jego wymiarów. Podana przeze mnie Noctua ma takie same lub lepsze wyniki od coolera Dark Rock 3, z którego wydajności pezet jest zadowolony. Nie ma więc powodu aby "pakować się" w chłodzenie wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności