Skocz do zawartości

Zestaw PC: 2500-3000 ZŁ


plitter29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc przy dokonaniu wyboru ew. sugestie zmian dla elementów zestawu.

Budżet 2500-3000 zł

 

 

Silniki : Vray, Corona Renderer

Rendering : na CPU

Programy: 3ds Max, Photoshop CC, Autocad, Revit

Internet: Firefox, Chrome po 70-80 otwartych kart w każdej

Obsługa dwóch monitorów DVI 24".

 

Mam dwa typy do wyboru

-płyta: Asus P9X79

-procesor: Intel Xeon E5-1650

-RAM: CRUCIAL Ballistix Sport 32GB 4X8GB DDR3 1600MHz

cena 2200 zł

 

-płyta: Asus X99A

-procesor: Intel Xeon E5-2660v3

-RAM (2x16GB) 32GB DDR4 Micron 2133MHz

cena 2850 zł

 

Resztę el. mam z poprzedniego kompa:

Dysk: SSD A-Data SP900 Premier 240GB

Obudowa: Silentium RG2

Grafika NVIDIA GTX560

Zasilacz: Antec 650W

 

Pytanie zasadnicze:

-czy pchać się jeszcze w DDR3?

-60% czasu spędzam przy modelowaniu scen w 3dsmax i dosyć intensywnego korzystania z przeglądarek

gdzie mam pootwierane dosyć sporo kart

-10% czasu PS

-30% rendery

 

Czy lepszy będzie Xeon E5-1650 z wyższym taktowaniem i 6 rdzeniami i pamięciami DDR3, czy

lepszy Xeon E5-2660v3 z niższym taktowaniem ale 10 rdzeniami i DDR4?

Czy jest sens wkładać 64GB RAMu do takich zastosowań?

A może ktoś podpowie jeszcze w podobnym budżecie płytę i procesor spełniający moje wymagania,

bo zastanawiam się czy jest sens iśc w ogóle w stronę i7 7700K ? Czy przy modelowaniu sceny i korzystaniu z internetu wykorzystam prędzej wiele rdzeni Xeona czy wyższe taktowanie i7? Czy otwartych przykładowo 150 kart w przeglądarkach obciąża równo wiele rdzenia czy tylko pojedyńczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym kupil już Ryzena 5 1600 plus overclocking lub jak da rade 1700 plus overclocking.

 

niestety jestem beton, za dużo razy zraziłem się do AMD, nie chcę wchodzić do tej samej rzeki.

Pozostając przy Intelu i dysponując budżetem max. 3 tys. na samą płytę, procesor i pamięć

co wybrać. Xeona dającego korzyść przy renderach czy których i7 dające przewagę z wyższej

częstotliwości czyli jak mniemam bardziej komfortowa praca przy modelowaniu w 3dsmax.

Mam dwa monitory więc w międzyczasie mam otwartych powyżej 100 kart w przeglądarkach.

Czy wykorzystam więc wiele rdzeni Xeona czy wyzsze taktowanie rdzenia w i7?

Jeśli tak to który i7 wybrać jako najbardziej opłacalny wydajność/cena, które nadają się do OC?

Czy jest sens wrzucać 64GB na w/w zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6700k i 32GB DDR4 jedyna co moge ci poleic teraz jak chodzi o rendering i max od 1 -2 kart to Ryzen. Nie badz beton porownaj wyniki cinemabench i innych testow. Jak nie potrzebujesz więcej niz 64 GB DDR4 to AMD jest jedyna opcja.

 

 

6700k osiagnie max 800-900 pkt krecony juz.

 

Zrazisz sie jak twoj kupiony Engineering Sample intel nie zadziala z plyta glowna bo nowego xeona tego raczej nie kupisz w tej cenie i pewnie bedzie to ES.

Xeon E5-2660v3

E5-1650 tez uzywka i moze okazac sie ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzen po prostu jest lepszy a INTEL lize rany ;p...

 

6800k jak dla mnie to best choice jak intel na x99 ale wyjdziesz poza budzet. Ewentualnie isc w 5820k i max 64GB DDR4 choć niektórzy wsadzają nawet 128 ale oficjalnie procek tylu nie lyka. Chyba ze uda Ci się na DDR3 podstawke 2011 2 xeony na plyte 2 prockowa ale będzie trzeba zasilacz zmienić pewnie na co najmniej 700-800W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzen po prostu jest lepszy a INTEL lize rany ;p...

 

6800k jak dla mnie to best choice jak intel na x99 ale wyjdziesz poza budzet. Ewentualnie isc w 5820k i max 64GB DDR4 choć niektórzy wsadzają nawet 128 ale oficjalnie procek tylu nie lyka. Chyba ze uda Ci się na DDR3 podstawke 2011 2 xeony na plyte 2 prockowa ale będzie trzeba zasilacz zmienić pewnie na co najmniej 700-800W.

 

ok podsumowując:

przebrnąłem przez kilkadziesiąt wątków dot. tego czy do pracy z 3dsmax'em lepszy będzie wyżej taktowany 4-rdzeniowiec czy Xeon dajmy na to 10-rdzeniowy o niższym taktowaniu rdzenia. Wiesz może czy sam proces modelowania sceny w maxie korzysta z jednego rdzenia czy wykorzystuje ich wiele. Niestety musi to być komputer i do modelowania i do renderingu z tym, że rendery mogę puszczać nocą, bardziej zależy mi mimo wszystko na sprawnej pracy. Poleciłbyś i7700K? Jeśli tak to płytę z jakim chipsetem, bo widzę, że więkoszość wybiera X99, choć w sklepach dominują nowsze z oznaczeniem H na początku. W tym porównaniu wydajność jednego rdzenia i7 7700K to 2585 pkt. a np. Xeon E5-2660v3 to 1820 pkt. Spora różnica! http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2874&cmp[]=2838&cmp[]=2359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W viewporcie to ty pomyśl lepiej o nowej karcie graficznej np GTX 1060 6GB.

 

i7 7700k lub 6700k to plyty z170 lub z270. Druga jest poprostu nowsza, ma ma miec chlodzenie na sekcji zasilanai i nie musi miec SLI lub Crossfire wtedy bedzie tansza. I to jest platforma LGA 1551.

 

i7 6800k czy 5820k to bedzie chipset x99 i platforma LGA 2011v3. Ja jakby mial kase to bym bral to jezeli chodzi o intela.

Patrzac na plyt zwroc uwage czy ile maja wejsc wyjsc SLI i czy ci to potrzeba bo podnosi to cene, ale i tak jak zdecydujesz sie na x99 to kupisz najtansza.

 

6800k 7700k i 6800k i 5820k sa bez chlodzenia. Musisz kupic chlodzenie. Wersje bez k czyli nie poddajace sie overclockingu maja w zestawie chlodzenie. Dodam ze xeony oparte bedace i7 z LGA 1551 maja mniejszego boosta niz ich odpowiedniki z serii i7 i nie na tej samej ilości rdzeni tylko mniejszej. Jak kupisz procesor bez k to wez plyte na LGA 1551 B150 lub B250. Nie pozwalaja one na podkrecanie ale w sumie po co ci wiecej. Do tego patrz by byly 4 banki pamieci.

 

 

Wielowatkowasc to i jednowatkowosc to bym patrzyl raczej na takie rzeczy jak ncloath czy inne symulacje ile watkow potrzebuja. Do wyswietlania viewportu im lepsza karta tym lepiej. Wartosc zegara moze miec wieksze znaczenie w Zbrushu ktory opiera sie na CPU.

 

Ja bym mimo wszystko kupil Ryzena to nowsza technologia i o wiele wydajniesza i do tego dobral 1050Ti lub 1060 3GB lub 6GB do wyswietlania viewportu. A rendering robic bedziesz i tak na wszystkich watkach.

 

Patrz ze xeony pod LGA 1551 potrafia byc odpowiednikami i5 i miec tylko 4 rdzenie 4 watki.|

 

Patrzac na karty graficzne i ich ceny to slaby okres na kupowanie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy wątek, żeby uprościć sprawę bo widzę, że za dużo zmiennych się pojawiło.

Bardzo cenie Twoją wiedzę i merytoryczne wypowiedzi dlatego będę wdzięczny za odpowiedź na tak postawione pytanie:

Idę w intela i do wyboru mam następujące rozwiązania:

Potrzebuję opinii nt podzespołów do sprawnej pracy z maxem.

W zasadzie pytanie sporwadza się do tego który procesor wybrać, jaka pamięc i jaki chipset płyty.

Grafika NVidia 1070 z poprzedniego kompa

Mam do wyboru:

 

1. Asus X99A + Xeon E5-2660v3 10core [email protected] Ghz + 2x16GB DDR4 2166MHz

 

2. Asus Z170A + i7 7700 4core [email protected] GHz + 2x16GB DDR4 2400MHz

 

3. Inne opcje procesorów to:

- i7 6700K 4core [email protected] GHz

- i7 4930K [email protected] GHz

 

70% czasu to będzie praca z maxem, dwa razy w tygodniu jakiś render bez animacji.

zależy mi żeby to była platforma rozwojowa w takim rozumieniu żebym teraz pracował jaknajwydajniej na tej maszynie,

ale żeby miała możliwość w okresie 2-3 lat dołożenie 32GB RAMu ew. zmianę procesora na lepszy.

Dlatego przyjąłem, że wybór platformy z DDR4 będzie słusznym kierunkiem. Reszta do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6700k jest lepsza opcja niz 7700 bez k. Krecisz go na 4.5 4.6Ghz na wszyskich jadrach. Wymaga jednak kupna chlodzenia. Plyta jest polowe tansza niz x99. za 500-600 zloty kupisz juz dobra plyte.

w x79 bym nieszedl tych plyt glownych prawie juz nie ma a ma max 64GB DDR3 tak jak skylyke 6700k czy 7700k.

 

x99 i 6800k to max 128GB DDR4 przy 4 kanalowych pamieciach masz 8 bankow na pamiec. Xeon ubsluguje maz ponad 700 GB ale wiekszosc plyt i tak ma max 128. Sprawdz czy procek jest na liscie obslugiwanych przez plyte. Nie wiem jak z pamieciami ECC ale chyba powinno chodzic.

Za viewport kazdy z tych prockow bedzeie dzialal dobrze z ta karta. To juz zalezy od ciebie czy zatluczesz go geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz to co jest wydajniejsze w zastosowaniach wielowątkowych i tyle. Przy tych procesorach nie odczujesz różnicy w samej pracy programu, musiałbyś naparzać symulacje i inne pierdoły 24/7 żeby szybszy jeden wątek się bardziej przydał. A wyrenderowanie czegoś w 5h a 10h to jest różnica, nawet jak masz zamiar to tylko na noc puszczać. Na twoim miejscu brałbym e5-2660v3, on sobie na jednym wątku też do 3.3GHz przyspieszy więc nie ma tragedii. Xeony v3 działają bez ECC więc o to się martwić nie musisz, na wszystkich płytach x99 będą śmigały.

 

4930 to stara architektura już i mimo 6 rdzeni jest mniej wydajna od aktualnych 4 rdzeniówek więc to bym od razu skreślił z listy.

 

BTW - takie gadanie "zraziłem się na AMD" śmierdzi gimbazą i tyle. Co się stało, kupiłeś kiedyś CPU od nich i miałeś 5 fps w grach mniej niż ziomki na intelu i stąd ten foch? Procki normalnie nie padają więc o awariach nawet nie ściemniaj. Jedyny ból du** kiedyś był na athlonach xp które nie miały np. sse2 i coś tam na nich nie działało, ale to było wieki temu i wątpię żebyś urazę trzymał tyle czasu. Masz czarno na białym testy, Ryzeny zamiatają Intele jeżeli chodzi o pracę i stosunek cena/wydajność ale nieeeeee, lepiej się upierać. Whateva, twoja kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności