Skocz do zawartości

Srednio zaawansowane warsztawy zbrushowe


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Zastanawiam sie ostatnio nad zrobieniem swoich wlasnych warsztatow ze zbrusha, na poczatek caly weekend od rana do nocy.

 

Temat:

Techniki modelowania postaci, glownie sculpting.

 

Jak to widze:

- Podstawy znajomosci zbrusha + potwierdzenie skillsow swoim portfolio

- bysmy zrobili postac z konceptu od poczatku do konca

- mniej wiecej rowny skill wsrod wszystkich uczestnikow

 

Gdzie:

Warszawa, miejscowka na 30 osob (ale pewnie cos kolo 10-15 osob bedzie idealnie)

 

Kiedy?:

- Wrzesien/Pazdziernik

 

Cena:

400-500zl od osoby

 

moje folio bo wypadlem z obiegu forumowego:

https://www.artstation.com/artist/klicek

 

 

Czy ktos by byl chetny?

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oferta spoko, miałeś okazję robić jakieś lekcje?

Żeby nie było.. Np. Tomas Wittelsbach - ogromna wiedza, dużo do przekazania a 0 przygotowania. Cięgke tylko "yyyyyyyyyy", podśmiechujki.

Na godzinę lekcji może 10 minut to konkret ;) Można też na YT jego webinarium znaleźć dla przykłądu - jak czegoś nei robić ;)

Dla przeciwagi stawiam Scotta Eatona, może ktoś miał okazję widzieć - konkret 100%. Każde zdanie ;)

 

Gdzie ty stoisz? Pamiętam twoje tutki do wings3s i tam chyba dobrze ci to wyszło - płynnie i merytorycznie. A pewnie nie przygotowywałeś siębardzo.

 

 

Wymagania dla "studentów" są dosyć niejasne. Średnio zaawansowany to ktoś kto.. ? No właśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, jak juz cos organizujesz to pomysl o dvd z imprezy, z materialem filmowym z przechwyconym obrazem z kompa na ktorym bedziesz pracowal podczas prelekcji. Pierwsze zamowienie juz bys mial. A chetnie bym sie wybral na cos takiego, ale nie planuje byc w kraju niestety.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

deshu - no poki co pracowalem z ludzmi poczatkujacymi :) w miare szybko zbrusha mozna ogarnac, ale szlifowanie skilla to dlugotrwaly proces. Poza tym takie lekcje sa bardzo bardzo meczace. Dlatego pomyslalem zeby zaczac od czegos prostszego dla mnie.

 

michalo - nie skumales, ja nie chce robic tutoriali, albo wykladow po 2 godziny z opisami co i jak robic (w sensie suchych opisow). Jak juz pewnie zauwazyles to nie dziala i nie ma zadnej magicznej wiedzy ktora nagle otwiera drzwi do wszechswiata ;). Po pierwsze to nic Tobie nie da, bo Ty nie potrzebujesz tutoriali, Ty potrzebujesz goscia, ktory pchnie Cie w dobra strone i rzuci krytyka tak zebys robil lepsze rzeczy niz masz w folio. To oferuje, nic wiecej nic mniej :)

I myslac o "srednio zaawansowanych" na pewno nie myslalem o nauce anatomii itp do tego sa inne kursy tak jak zauwazyles eaton i inni.

Ja bardziej chcialbym popracowac nad roznymi modelami i na ich podstawie dawac feedback, pokazywac na co zwracac uwage modelujac. Moim zdaniem to jest najwazniejsza rzecz

 

 

Sebazx6r - myslalem o weekendzie 12 godzin sobota + 12 godzin niedziela, taki intensywny trening. Tak ten chajs to za jeden weekend. Niechce tego robic u siebie na chacie tylko normalnie w sali itp.

 

Xaia - spoko :) dam znac

 

genitalius,Reynevan - spoko kumam, fajny pomysl :) pewnie za pierwszym razem sie nie uda ;) Bardziej licze na to ze prace ludzi po beda same mowic za siebie.

 

tiger250 - rozumiem, spoko na bank zrobie taki kurs, tylko on nie moze trwac przez weekend. Z doswiadczenia wiem ze to jest za malo czasu, mimoum 4 weekendy + duzo roboty w domu.

 

 

dzieki za zainteresowanie, jak macie jeszcze jakies pytania to postaram sie na wszystkie odpowiedziec.

Jest tez pomysl taki zeby polaczyc ten kurs 2d/3d, ale o tym napisze jak juz bede mial cos pewnego :)

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skumałem. Może chaotycznie, ale chodziło mi o to czy masz już jakieś doświadczenie w takiej typu pracy - wykładaniu ludziom wiedzy, poza tym co widziałem dawnooo temu ;)

 

Zgadzam się z twoim założeniem (krytyka, praktyczne uwagi). Fajna sprawa i cenna nauka - od kogoś jak ty.

 

Edit:

 

A co ze sprzętem? Kompy, tablety, soft?

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skumałem. Może chaotycznie, ale chodziło mi o to czy masz już jakieś doświadczenie w takiej typu pracy - wykładaniu ludziom wiedzy, poza tym co widziałem dawnooo temu ;)

 

Zgadzam się z twoim założeniem (krytyka, praktyczne uwagi). Fajna sprawa i cenna nauka - od kogoś jak ty.

 

Spoko spoko, myslalem ze Tobie chodzi o taka totalnie ulozona wiedze w formie tutow. Wiadomo ze na warsztatach zawsze jest troche imporwizacji, bo pewnych rzeczy nie da sie przewidziec. Tez ciezko mi siebie samemu ocenic. Pewnie jestem gdzies na poczatku drogi, ale caly czas sie ucze. Od czasu do czasu robie male wykladziki na zaprzyjaznionym kursie, ale to jest gownie dla poczatkujacych i tam trzeba mase energii wrzucic a efektow czesto nie widac.

 

Kompy we wlasnym zakresie, najlepiej laptop + tablet + soft. Wiem ze to moze byc problem. Chociaz z doswiadczenia wiem, ze ludzie daja rade :) Ja osobiscie pracuje na pierwszym kompanionie i moze nie jest super wygodnie, to daje rade :)

Staram sie na poczatku zminimalizowac koszty, jak kiedys przeliczylem na szybko 15 kompow + soft to mi wyszlo prawie 100k ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn z tymi kryteriami dla uczestnikow, chodzilo mi tylko o to zeby odsiac ludzi ktorzy nie znaja interfejsu zbrusha nic a nic :)

 

rino - no myslalem wlasnie o wynajeciu takiej salki ze stolami, ALE fakt to moze nie byc zly pomysl w sensie z tym podwynajeciem czegos od centrum szkoleniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój (żony) laptop nie uruchomi zbrusha 4r8, poza tym męczyc się z hi-poly na 4gb ramu.. Jeśli to ma być pełna postać + propsy to się zażre na śmierć ten lapek :(

 

No ale posprawdzam jak to działa r7 tam.

 

Stacjonarka na plecach odpada niestety.

 

Jeśli nie ogarnę czegoś w miarę to niestety odpadam :(

Albo zamówie sobie z wacom.sklep mobile studio pro do testów na 7 dni ;) Wszyscy zamówmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja zaczynam sobie odświeżać sprawę w domowym zaciszu na razie. Zbrusha od 2 lat używam tylko do zamykania brył pd druk 3d i decimate, ale ostatnio mam potrzebę trochę się wyżyć twórczo.

Bliżej września zobaczę czy to ma sens. Ale pomysł jest zajebisty i od prosa chętnie bym skubnął trochę swobody poruszania się w ZB. Nie mam aspiracji na tym zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie tego laptopa.

 

Okazało się, że ma 64bit system więc aktywowałem na nim r8.

 

laptop to lenovo z procesorem i3 i 4gb ramu sprzed kilku ładnych lat. Od razu wywaliło mi błędy o jakiś wtyczkach, ale dało radę uruchomić.

 

No i teraz ja nie wiem. Spodziewałem się masakry a tu ponad 6 milionowy tool z 3 levl sub div, duplikowany 3 razy (łącznie 20 mln poly). Jednemu dałem dwa layersy i śmigał jak mały samochodzik (z małym delayyem przy szybkich ruchach).

 

Test trwał 3 minuty ;) ale jakby co może dał bym radę śmignąć na tym lapku.

 

Sprawdziłem sobie na kompie i chyba trochę (nawet sporo?) ten r8 jest wydajniejszy. Wow.

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

temat nie umarl :) probuje sie dogadac z roznymi firmami, ktore moga udostepnic sale i niestety to nie jest takie latwe :/ a jak jest latwe to nie jest tanie(od 10k w gore za weekend :D).

 

Tak czy inaczej, rozmawiam teraz z ludzmi z Witu zeby wystartowac u nich z cwiczeniami, ale zobaczymy na czym to stanie.

 

W razie co, zrobilem na probe strone z mentoringiem, jezeli ktos jest chetny to zapraszam:

https://www.gamedevmentors.com/en/listings/456380-senior-character-slash-creature-artist

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności