Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Profesjonalny monitor do 7 tysięcy

Member
    Awatar PixelDomain
    Podziękowania

Domyślnie Profesjonalny monitor do 7 tysięcy

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Pilnie potrzebuję opinii na temat fajnych monitorów do profesjonalnej obróbki obrazów. Potrzebuję wyświetlacza nowego, nie mniejszego niż 30 cali ale też nie większego niż 32. Najlepiej w 4K. To co mnie najbardziej interesuje, to jak najlepsze parametry wyświetlania barw. Budżet jakim dysponuję to 7K +/- kilka stówek.

z góry dzięki za pomoc.

Member

Podziękowania

Domyślnie

o ile pamiętam 4k 30 cali od eizo kosztowało 4-5 tyś dolarów. więc chyba musisz szukać u della chyba że 2.5k jest spoko wtedy myślę że się złapiesz.

Member
    Awatar PixelDomain
    Podziękowania

Domyślnie

Jest kilka typów które zwróciły moją uwagę:

benq sw320
    Dell UP3216Q
    LG 31MU97-B

Czy mógłbyś wypowiedzieć się na ich temat jeśli są Tobie znane?

Member

Podziękowania

Domyślnie

LG to jest ryzyko ogólnie, od technicznej strony, to jest no bajka wyświetlacz naprawdę robi wrażenie. Problemem jest oprogramowanie i samo podejście LG do sprawy. tak zwany support ogólnie mają cie w dupie. nie wiem jak sytuacja ma się dziś. ale pamiętam że miej więcej kiedy ten monitor się pojawił na rynku. to było sporo problemów z oprogramowaniem na nim i kalibracją. oprogramowanie jest świetne tylko nie zawsze chce działać niestety. ino 3 lata mineły więc może się coś w tej kwesti pozmieniało. jeśli chodzi o della. No w sumie nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał. Benq, raczej bym odpuścił nowy gracz dopiero wchodzi jakby przez rynek graczy/zwyklych monitorów.

warto też zaznaczyć że apple wybrało LG jako producenta ich monitora.

Member

Podziękowania

Domyślnie

ja mogę polecić delle (co prawda używałem dwóch 27 "", ale jak najbardziej na tak.) konkretnie modele u2711 i u2713h (zauważyłem też że często monitory tej firmy stoją w marketach, na lotniskach itp itd.. może to być argument na rzecz ich funkcji 'koni roboczych')
    oba z matrycą IPS i 'fabrycznym' skalibrowaniem do sRGB (wydruk z wykresem kalibracji w pudle).

Kalibracja tego typu nie jest idealna..
    Jednak prawdziwa kalibracja koloru to INNY temat, znacznie bardziej skomplikowany i kosztowny (na przykładzie znajomego fotografa- przyjechał do niego DOBRY fachowiec od kalibracji, zrobił swoje, za 1,5 godziny skasował ponad 6 tys.)

Member

Podziękowania

Domyślnie

przyjechał do niego DOBRY fachowiec od kalibracji, zrobił swoje, za 1,5 godziny skasował ponad 6 tys.)
    what? O_o najlepsze monitory. mają w pełni zautomatyzowaną kalibracje. sądze że to była kalibracja pod konkretną drukarnie ale. w takiej sytuacji. to jest tylko preset do programu zazwyczaj pod farby/tonery jakich używa drukarnia i to oni dostarczają dziwne dziwne.

pierwszy raz słyszę taką akcje. ciekawe, mógłbyś więcej opisać?

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Żadne benq, żadne lg.

Kalibracja za 6k? Dobre dymanie. Daj namiar na tego DOBREGO fachowca. Nie zdziwie się jeśli śmiga ze spiderem na 6 stów.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

zazdrościcie
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?

Member
    Awatar jaceks
    Podziękowania

Domyślnie

...za 1,5 godziny skasował ponad 6 tys.)
    Może akcja dzieje się na Węgrzech i cena w forintach ???

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    what? O_o najlepsze monitory. mają w pełni zautomatyzowaną kalibracje. sądze że to była kalibracja pod konkretną drukarnie ale. w takiej sytuacji. to jest tylko preset do programu zazwyczaj pod farby/tonery jakich używa drukarnia i to oni dostarczają dziwne dziwne.

pierwszy raz słyszę taką akcje. ciekawe, mógłbyś więcej opisać?
    opowiadał mi znajomy którego żona zajmuje się profesjonalnie fotografią. fachowiec od kalibracji skalibrował ze sobą różne sprzęty- druk, monitory, aparaty itp.
    być może że było to dymanie jak ktoś wspomniał a może mamy w naszym kraju kalibratorów osiągających niebotyczne poziomy mistrzostwa i sławy
    Ostatnio edytowane przez mitic ; 16-07-17 o 19:10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów