Skocz do zawartości

Podglad rendera


Ments94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam przygode z 3ds maxem i mam taki nastepujacy problem ze gdy klikam f9 po to by zobaczyc podglad mojego modelu widze tylko czarne tlo i blueprinty z sideview i rearview...wczesniej moglem zobaczyc swoj model w podgladzie, a teraz nie i prawdopodobnie cos nacisnalem ale nie wiem co :/

 

A na drugim obrazku widac ze moj model jest jasno szary, ale jak zrobic zeby byl ciemniejszy bo chce dokladniej zobaczyc cienie i powierzchnie na ktorych lepiej widac swiatlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do pierwszej czesci, wydaje mi sie ze masz flipniete normals. Zaznacz wszystkie poligony na modelu , nacisnij prawy przycisk myszy i "flip normals".

 

Co do drugiej, to jak masz zaznaczony model to nacisnij "alt+x" i powinno byc okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz wszystko okej, okazalo sie ze trzeba przycisnac ten przycisk ''flip'' tak jak mowisz zeby odwrocic nienormalne na normalne ; )

a co do drugiego pytania to tym zmieniam transparency, a bardziej sie zastanawialem czy da sie jakosc sciemnic ten model bo wydaje mi sie ze nawet jak jest nietransparentnie to jest za jasny szary i trudniej mi jest wychwycic poprzez slabe cieniowanie rozne kanty i nierownomiernie rozlozona siatke.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniam kolor to nic sie nie zmienia.

 

A mam teraz taki problem ze jak robie podglad to czesc powierzchni jest biala, nie mozna dokladnie zobaczyc jak te powierzchnie wygladaja, powinien byc szary model w podgladzie a wyglada to dosc dziwnie, pokazuje na zalacznikach

 

Prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności