Skocz do zawartości

Laptop 2000 - 4000 zł


greenglow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczni, potrzebuję pomocy przy wyborze laptopa do pracy przy scenach w 3ds max.

 

W domu jest sprzęt na którym renderuję duże sceny, jednak zdarzają się sytuację ze wymagana jest szybka poprawka i wysłanie próbki (HD lub FullHD) do klienta, a ja akurat gdzieś wyjechałem.

 

Chciałbym by laptop pozwalał na wygodną pracę w programie 3ds max i PS, zrobienie próbnych renderów, bez kosmicznej jakości. Plan jest taki by później, jeśli będzie to konieczne, zrobić render zdalnie na komputerze stacjonarnym.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestię i podpowiedzi na co najbardziej powinienem zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam lenovo y50 i pracuję na nim codziennie. Wygodny, ergonomiczny, bebechy nie najgorsze. Minusem jest że szybko się nagrzewa, szczególnie po lewej stronie. Godzinna partyjka w Unreala 4 i mogę przy okazji sobie jajka na twardo zrobić i herbatę zagotować ;) Przy renderach nie ma tragedii, jest ciepły ale bez przesady.

 

Myślę że możesz śmiało inwestować.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc,

 

dziś prawdopodobnie zakupie jakiś sprzęt i jak już do mnie dotrze podzielę się wrażeniami.

Poszukiwałem 17 calowej maszyny z minimum 16 GB ramu, ssd 240 gb + 1000 GB SATA, Geforce 960M i wybór jest faktycznie mały w widełkach cenowych które założyłem. Prawdopodobnie wybiorę Lenowo y700.

 

Zastanawiam się czym różni się y700 od ideapad 700 bo ja zauważyłem tylko różnicę w karcie graficznej. Pytam bo jednak wizualnie bardziej leży mi forma ideapada.

 

Czy ktoś z was ma z tym modelem jakieś doświadczenia ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu koledze y500 sie spaliła po jakimś czasie, bo wentylatory nie dały rady. Ogólnie od tego jest gwarancja lub możliwość odesłania sprzętu. Z drugiej strony miałem kilkanaście lenovo i w jednym tylko karta wifi padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam zadnych info dot. chłodzenia procesora. Jak szukałem ostatnio na ich stronie chwalili sie, że seria gamingowa ma zoptymalizowane chłodzenie.

 

y500 Thermal Engineering

 

The Y520 was designed to fight heat with strategically engineered fans and vents. Located close to the graphics card and processors, this fan system keeps hot air moving while rear-placed thermal vents remove that heat. Furthermore, you can use the Extreme Cooling shortcut within Lenovo Nerve Sense for gaming firefights that require an additional push of cooling.

 

Y720 Keeps its Cool

 

Heat: the immortal enemy of performance in gaming laptops. The Y720 was designed to combat this foe with a new and improved thermal design that effectively dissipates heat via dual metal fans and rear air vents.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności