Skocz do zawartości

Jednostka do grafiki 3D ok 5-6k


MichalJaroszewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powoli będę przymierzał się do kupna jednostki stacjonarnej, potrzebnej mi do grafiki 3D. Budżet mam ograniczony, a ja nie jestem świadom czego tak naprawdę potrzebuję, nie chcę wydawać zbędnych $$$ na coś, co ma duże cyferki, których i tak nie wykorzystam. Dlatego może napiszę, do czego będę taką jednostkę wykorzystywał:

 

1. Rendering CPU - procek potrzebny głównie do Interactive Rendering w Coronie, finalnie wizki i tak będa leciały na Render farmę.

2. Rendering GPU - chciałbym spróbować sił w rendererze GPU, np. FStorm i w razie sprzyjających okoliczności przesiąść się całkowicie na rendering GPU

2. ZBrush + w dalszej przyszłości coś do tekstur jak Substance Painter

3. Mam zamiar zabrać się również za obróbkę video, czyli After Effects/Premiere,

4. W przyszłości najprawdopodobniej zajdzie potrzeba również ogarnięcia Unreal Engine.

 

Jestem osobą, która lubi detale, stąd zależy mi na tym, by komputer był w stanie udźwignąć w miarę ciężkie sceny. W tej chwili jedyne czego jestem pewny to 32 GB RAMu, cała reszta jest dla mnie niewiadomą. Nie mam pojęcia jakiej grafiki potrzebuję do względnie rozsądnego renderowania na GPU Renderer. Jaki procek "wystarczy" do komfortowej pracy od czasu do czasu na ZBrushu. Czy potrzebuję w ogóle więcej niż 4 wysoko taktowane rdzenie? Na czym mogę przyoszczędzić, w co warto się pchać w perspektywie rozbudowy jednostki w przyszłości.

 

Zależy mi na komfortowej pracy za jak najmniejsze pieniądze, stąd moje pytania dot. tego czego tak naprawdę potrzebuję, bo jeśli mam dopłacić 500 zł za coś, co da mi wzrost 10% wydajności to mi to niepotrzebne, aż tak dużo nie renderuję, render farmy teraz tanie, a ZBrusha nawet jak ogarnę to raczej od czasu do czasu coś tam podziubię rzeczy w rodzaju broni, elementów steampunkowych i tym podobne rzeczy związane z mechaniką/automatyką/robotyką.

 

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

PS Dysk SSD mam więc jego nie wliczam do kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności