Skocz do zawartości

Ogromny plik bez jasnej przyczyny


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, oprócz tego co w tytule, spożycie RAMu wzrosło do 99%. Praawie nic nie mogę zrobić. Max mi się ślimaczy i stoję w miejscu od dłuższego czasu. Próbowałem mergować do innego pliku, czyścić undo, sprawdziłem nawet grafikę. Mam 3ds Maxa 2012 i Coronę.

Dodam że w scenie nie ma dużych obiektów

Macie pomysły?

 

Pozdr

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obiekty przenosiłeś do nowego pliku wszystkie na raz, czy pojedynczo? Nie znam maxa, ale w blenderze czasami na takie problemy pomaga pojedyncze przenoszenie obiektów i sprawdzanie każdego z osobna na nowym pliku. Czasami udaje się tak znaleźć ten jeden crashujący scenę obiekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka tematów na ten temat, jest kilka możliwych przyczyn, próbuj po kolei (także to co autorzy tamtych wątków pisali że u nich nie działało, może u ciebie akurat zadziała).

 

Możliwe że winny jest jakiś obiekt, ale tak samo możliwe że winna jest scena. Próbowałeś zapisać pustą?

 

http://max3d.pl/forum/threads/98511-3dmax-14-spowolnione-dzialanie-i-duze-pliki

http://max3d.pl/forum/threads/103272-Strasznie-d%C5%82ugi-czas-zapisu

jak poszperasz po forum, albo po angielskojęzycznych forach, znajdziesz tego więcej.

 

Max to jeden wielki bug, a w tych ogromnych plikach manifestuje się jego wielkość. Stąd nazwa programu.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za aktywność:) Niestety już to wszystko wypróbowałem. Próba mergowania któregokolwiek wlwmentu z chorej sceny do pustej w rezultacie daje ten sam efekt. Spożycie ramu wzrasta do 15GB a ja mam tylko 16... Co będzie jadł biedmy systemik, skoro MAX zeżre wszystko....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, żeby nie było, że pracuję na wielkiej scenie. Jest to mały dudyneczek z otoczeniem na około 400k faceów - nic wielkiego. Używałem tekstur poliigona, ale tylko 3k i raz je wszystkie usunąłem, żeby sprawdzić czy to nie w tym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie wywaliłem z materiałów, usunąłem ścieżki z ssset tracking, nałożyłem na obiekty inne materiały i zmergowałem je do innej sceny....

Robiłem dużo nawet z pozoru najgłupszych rzeczy w myśl zasady, że rozwiązanie może być wbrew pozorom banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem nowy plik, zmergowałem do niego kilka elementów z tej wadliwej sceny. Zużycie ramu wzrosło do 13GB. Usunąłem całą geometrię z pliku i zapisałem go. Okazuje się, że waży prawie 400MG i po zrestartowaniu Maxa, pusta scena zużywa tyle samo ramu (ok13GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zaznaczyć wszystkie obiekty w viewportcie (najlepiej pojedynczo) i przenieść je do innej warstwy, po czym sprawdzić w menedżerze warstw czy aby na pewno ta "defaultowa" pozostała pusta. Jeśli nie to kliknąć na niej, wybrać "select" i wywalić to co tam siedzi. Dodatkowo zerknij czy po zaznaczeniu wszystkich obiektów nie pojawiają się jakieś klucze na timelinie. W sumie to przed tymi operacjami warto też zaznaczyć wszystko i kliknąć "unlink selection", żeby pozbyć się ewentualnych zależności między nimi (o ile nie są istotne).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszystko to już zrobiłem. Tak jak pisałem wcześniej, mam już pustą scenę, do której wcześniej zmergowałem kilka obiektów z tej wadliwej. Następnie, kiedy zużycie ramu wzrosło do prawie 100% moich zasobów, usunąłem wszystkie elementy ze sceny i nic to nie dało. W timeline nie mam żadnych kluczy, ukrytych warstw, w asset tracking żadnych map czy referencji, x-refów, proxów - jednym słowem wieje pustynią - scena pusta jak cholera. A jednak waży prawie 400MB i żre prawie 15GB ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawa sprawa. O ile jeszcze tego nie robiłeś to możesz spróbować wyeksportować scenę do formatów FBX, OBJ czy nawet ułomnego 3DS a potem spróbować to zaimportować zamiast mergować bezpośrednio z pliku MAX. Jeśli masz jakiś inny soft 3d pod ręką to profilaktycznie takiego OBJa możesz przepuścić przez niego, zapisać i otworzyć ponownie w Maxie. Ewentualnie skonwertować obiekty do Editable Mesh a potem z powrotem do Editable Poly, a na deser jeszcze doprawić Reset XForm, ale to już pewnie robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uratowaliście mi długie godziny życia! Na początku sam próbowałem tego skryptu, ale się nie odpalał. Teraz wszystko działa, jak trzeba. Ponad 22000000 notetracków.... Nie wiem tylko skąd to się wzięło... I jak to dziadostwo znaleźć. Szukałem i nie znalazłem...

Dziękuję dobrzy ludzie!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności