Skocz do zawartości

Praca grafika 3D - jak szybko powinienem umieć tworzyć?


Pindirindi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam takie pytanie: jaka jest wymagana prędkość produkowania 3D w firmach?

Przykładowe modele to: smoki, ludzie, zwierzaki.

W portfolio mogę pokazać ładne prace, ale boję się, bo po 8 godz dziennie, to jedna game-ready pół miesiąca mi zajmuje.

Chciałbym wiedzieć, czy muszę zmienić taktykę pracy, aby była szybsza.

Za wszelkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem jakie postacie masz na mysli, ale takie AAA to srednio zajmuja 4-6 tygodni ;o

 

 

Z drugiej strony na yt są ludzie, którzy rzeźbią bardzo szybko, niektórzy potrafią zrobić coś ładnego w godzinę (co prawda, zwykle sama głowa, lub cartoon'owy styl). Widziałem filmik, w którym autor zrobił potworka od 0, do gotowego na animacje w 1,5 godz. Stąd moje zmartwienia. Jeśli jest tak jak mówisz to super.

 

Mam na myśli model do gry komputerowej np. jednego realistycznego człowieka w zbroi: HP, Polypaint, Retopo, Unwrap, Bake, Riging, Blendshapes. Czyli jeśli zatrudnię się w jakiejś firmie, to standardowo miałbym mieć na to 4-6 tygodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem o jakiej jakosci mowisz. Postacie AAA wygladaja tak https://www.artstation.com/artist/mblaszczak takze zazwyczaj 4-6tygodni, zalezy od firmy, gry itd.

 

Teraz na Artstation jest challange, to jest post kolesia, ktory pomoga ludzia robic postacie:

 

"week 1: concept, collect reference, begin blockout

 

week 2-4: highres sculpt

 

week 5: retop, UV, bake

 

week 6-7: texture

 

week 8: rig, pose, render"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za odpowiedź i tą rozpiskę. Te prace które pokazałeś to chyba są z tej najwyższej totalnie ligi, ale czy takie np. również zaliczają się do tego kryterium czasowego: https://www.artstation.com/artwork/1VbLG ? Bo jak widać, jest to znacznie niższy poziom detalu, ale typ postaci taki sam. O taką jakość mniej-więcej mi właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mniej detalu, tym mniej czasu trzeba spedzac nad kazda postacia :)) Takie cos ludzie robia w 2-3tygodnie.

 

Nie przejmuj sie czasem, zanim zaczniesz robic postacie na poziomie takim aby firma sie Toba zainteresowala to juz narobisz ich tyle, ze szybko bedzie szlo. Skupiaj sie na jakosci i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności