Skocz do zawartości

Stacja graficzna: 14 000 zł / 3ds max / corona


omgrotflman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję pomocy przy złożeniu stacji graficznej do pracy w maxie i coronie za około 14 tyś. Przy takiej kwocie nie wiem co będzie lepsze coś na i9-7900X czy Threadripper 1950X czy może xeonach. Ram oscylowałbym w okolice 64-128gb. Karta jakiś gtx 1080i 8gb. 500gb ssd i 1tb hdd.

 

Do tego osobno 2 monitorki 24-27 cali tak za około 1.5k każdy.

 

Doradzicie coś ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że można byłoby zejść z ceny kartą graficzną mozę gtx 1060, ram do 32, mniejszy/tańszy ssd, nie wiem jak wygląda cenowo chłodzenie wodne bo nigdy nie stosowałem. W ogóle są dostępne płyty główne pod tego nowego amd? Bo sam procesor widzę, że jest w przedsprzedaży. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że 3ds max + corona, ja odpowiadam:

1. 1080 ti -> na nic ci nie potrzebne, weź 1070

2. SDD 500gb to wg mnie rozsądne minimum. System, programy, aktualne projekty się zmieszczą.

3. Jeśli corona to ramu nie mniej niż 64.

4. Monitory jak zwykle polecę Dell u2415

 

Co do "niszczenia" przez nowe AMD, cóż, zobaczymy, ale nie sądze. Myślę ze nadal dobry xeon będzie lepszą opcją. Ja bym pewnie szedł na twoim miejscu w stacje za 11-13k z opcją rozbudowy o drugiego xeona, np za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deshu ale te xeony co proponujesz to uzywane i jeszcze IS prawda z plytami glownymi po conajmniej 2000zl. Nowe raczej zmiazdza go cenowo. Chyba ze te starsze. Do tego nizsze taktowanie 1 watku brak opcji OC. Wydajnosc Intela przy ich cenach jest conajmnie nie oplacalna. Pamietajmy o rach za prad. Pobor mocy i9. Ja mam i7 ale zdroworozsadkowo bralbym AMD tak jak Gef 1070 1080 nad nowe Vegi. Ich testy nie urywaja glow. AMD plus Gef. to juz nie sa czasy phenom vs i7 gdzie phenom nie mial HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności