Skocz do zawartości

Testujemy Threadrippera 1950X ....


matszklar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja szukam w sieci jakichś gotowych zestawów albo ready-to-build kit'ów jak płyta+procek+ram - i póki co nikt się nie porywa na tego Threadrippera...Procek nie jest typowo gamingowy i chyba jednak wielordzeniowe procki to taka zajawka dla niszowych zawodów. Mainstream jedzie na max. 8 rdzeniach. Ja mam nadzieję że do gwiazdki cena zejdzie z 2-3 stówy jeszcze i że płyty główne wyjdą nie taki jak teraz ultra-wypas za 1600 zyla, tylko coś za 900-1000 zyla. Czekam :) Moje 12 rdzeni i zasilacz 1200 WAT w chacie pójdzie w odstawkę:) :) :)

 

nikt? a Dell ma gotowe zestawy. Nvidia przyogtowała gotowe zestawy. jest z 5 firm w US. które tworzą zestawy gotowe oparte na threadripperach... Nikt to nie robi zestawów na i9 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Intel nie rozumie rynku...ani trochę.

No cóż. Intel doskonale rozumie rynek. Mają opracowaną technologie i proces produkcyjny na wiele lat do przodu. Gdy konkurencji cokolwiek zaczyna wychodzić, oni tylko pstrykają palcami, i od razu mają kontrprodukt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Intel doskonale rozumie rynek. Mają opracowaną technologie i proces produkcyjny na wiele lat do przodu. Gdy konkurencji cokolwiek zaczyna wychodzić, oni tylko pstrykają palcami, i od razu mają kontrprodukt.

 

Hm...ale jakaś nieścisłość tu jest. Teraz pokazują (Intel) chyba raczej nieprzygotowanie do kontrataku i bardzo staromodne myślenie - Intel jako czarnego konia wystawia produkt dwa razy droższy niż konkurencja...w zamian daje 20-25 procent (w porywach 30%) wydajności więcej. Niby udowadnia że ma coś lepszego...ale kto kupi? Dla mnie jako konsumenta wygląda to tak jakby Intel widząc AMD grzebiące przez parę lat przy słabiakach APU i nie robiące po Bulldozerach żadnych widocznych postępów, odpuścił na froncie cięcia kosztów czy też optymalizacji. To widać po cenie. A ciche i partyzanckie podejście AMD (czytaj, nie rzucamy się ponownie na front walki bośmy poprzednio uwalili procki które miały być hiper-jacię a były...no nie było ich można powiedzieć), powiodło się. Intel wydawał te swoje i3,i5,i7 teraz i9 nie ruszając cen. Może i ma technologię lata na przód - ale kosztem takich nakładów na research&development że ceny są jakie są. Xeony dochodzą do 20 tysięcy za sztukę...Paranoja do kwadratu. AMD pokazał że można taniej. Po prostu jako konsument cieszę się że Intel dostał po łapskach. Cały czas sami siedzieli przy stole mlaskając, ciomkając i ustalając jak wyglądają dobre maniery, a teraz do stołu się dosiadł ktoś kto savoir vivre umie stosować. Trzymam kciuki za AMD'ziaków palcami stóp i nóg. Niech wiatr w żagle im wieje :) o:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Intel wydawał te swoje i3,i5,i7 teraz i9 nie ruszając cen. Może i ma technologię lata na przód - ale kosztem takich nakładów na research&development że ceny są jakie są. Xeony dochodzą do 20 tysięcy za sztukę...Paranoja do kwadratu. AMD pokazał że można taniej. )

 

Witam.

Niestety ale najmocniejszy EPYC ( własnie dostarczyliśmy klientowi zestaw) czyli model Epyc 7601 kosztuje w PL 24.000 pln brutto oczywiście x2.... czyli nie tak wcale mało.

kompletne barebone SuperMicro CSE-745BAC-R1K28B2 4U Chassis z płytą H11DSi-NT to koszt 8 tys brutto. Wydasjność w tak przez nas ukochanym Cinebench R15- 7500 pkt czyli...

Jestem ciekaw waszych wniosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jeszcze jak to będzie z AMD przy kilkudniowych renderach non stop no i z temperaturami tych CPU, Xeony które mam są już kilkuletnie w Cinebench R15 po OC robią 3400 pkt ale max temperatura to jest 60 stopni z mniejszym OC robią 3350 pkt. i nawet w upalne dni max temperatura 57 stopni, więc cała stacja graficzna mega cicha na chłodzeniu powietrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrze ten benchmark wygląda. Ale temperatury bym z chęcią poznał - animacji w domu nie liczę, ale bywa że komp po 12-16 godzin coś tłucze. Jak będzie około 60 stopni to marzenie, ale raczej niemożliwe. Sądzę że 65-68 stopni będzie na procku. Wczoraj robiłem testy na 2 x X5650 czyli te 12 rdzeni ale w OC z 2.6 Ghz na 3.4 Ghz. Po 4 godzinach renderowania na prockach było 75 stopni :( Wynik po tych 4 godzinach renderów w Vray'u, czyli buda była wygrzana na maksa - w Cinebench R15 1600 pkt. Wynik jest dla mnie naprawdę OK biorąc pod uwagę że jeden taki procek kosztuje 250 zł :) czyli para za 500 zł :) Nic mi tego nie przebija w żadnych benchmarkach w cenie nawet do 1500 zł za procek - dlatego pisałem wcześniej że kupię nowego kompa dopiero jak za cenę starego (cena zakupu 6 lat temu) - będę miał 100% przyrostu mocy - i właśnie nagle AMD rzuciło na rynek 1950X :) za dyszkę PLN będę mieć około 3200 w CB15 :) Taką rozbudowę parku maszyn rozumiem:) Ciekawe czy AMD ma w zanadrzu procki 18,20,22 i 24 rdzeniowe które wypuszczą np. za 6 miechów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety ale najmocniejszy EPYC ( własnie dostarczyliśmy klientowi zestaw) czyli model Epyc 7601 kosztuje w PL 24.000 pln brutto oczywiście x2.... czyli nie tak wcale mało.

kompletne barebone SuperMicro CSE-745BAC-R1K28B2 4U Chassis z płytą H11DSi-NT to koszt 8 tys brutto. Wydasjność w tak przez nas ukochanym Cinebench R15- 7500 pkt czyli...

Jestem ciekaw waszych wniosków :)

 

Dla mnie wniosek jest prosty. Nie opłaca się ani trochę. Za cenę jednego samego tylko tego procesora, składacie budę dwuprocesorową, opartą na intelach, która w Cinebenchu ma 4900. Czyli za cene samych tylko dwóch najmocniejszych Epyców, składacie dwie budy o łącznej mocy prawie 10000 pkt.

No cóż, kalkulator jest po stronie intela jednak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ma premierę Intel Core i9-7980XE - 18 rdzeniowiec dla cywili, który bez kręcenia wyciąga 4200 w Cinebench 15 :) po OC pewnie 5tyś nie bedzie problemem.

 

A AMD bedzie musiało jak najszybciej wprowadzić arch ZEN+ by móc rywalizować z takimi potworami

 

ale co się potwierdzilo? wg zamieszczonego przez Ciebie obrazka intel bez krecenia osiaga 3200 a nie 4200 i po OC 4400 a nie 5tys.

poza tym jesli ten watek dotyczy AMD Ryzen 1950x i piszesz o intelu 7980XE to obetnij 2 rdzenie intelowi zeby bylo po rowno i intel zejdzie do ok 3000 pkt tak jak Ryzen i do tego jest 2 razy drozszy od Ryzena, wiec co tu w ogole porownywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności