Skocz do zawartości

Widok z okna


abr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Mam problem jeśli chodzi o jeden rysunek. Zawsze tak samo robię widok z za okna - za oknem rysuje plane, na niego nakładam materiał z bitmapą z obrazkiem z za okna. W tym danym projekcie nie wiem czemu przy renderowaniu obraz za oknem jest żółtawy i ciemny ( załącznik). Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić, próbowałam wielu rzeczy ale nic nie pomaga a też nigdy wcześniej nie miałam problemu. Zaimportowałam również plane z innego projektu, żeby sprawdzić czy pomieszałam coś w ustawieniach materiałów lub samego plane'a ale on też wyszedł mi taki zółtawy i ciemny ( gdzie w innym projekcie widać go normalnie). Czy ma ktoś pomysł z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jest to materiał szyby. Gdy obraz narzucam na plane za oknem poprzez nałożenie materiału wychodzi efekt jak powyżej, gdy po prostu wrzucę obrazek jpg na plane (bez nakładania materiału, poprostu przeciągniety jpg do 3ds maxa i narzucony na plane)przy renderowaniu obraz jest jasny ale prześwietlony. Co sugerowałoby, że coś nie tak przy nałożeniu poprzez materiał na plane obrazu, ale używam dokładnie tego samego materiału co i w innych rysunkach, wiec nie umiem zrozumieć czemu tak tu się to dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abr po pierwsze jeśli przeciągasz bezpośrednio jpg na pljena to wtedy jest to materiał typu standard a vray nie lubi materiałów standardowy od maxa bardzo często te materiały świecą. Pokarz konkretnie jak wygląda ten obrazek za oknem. Następna sprawa jak dajesz jakieś obrazki do otoczenia to tylko do vrylightmtl. Kolejna sprawa zapoznaj się z vrayoverridemtl bo ci różne obiekty rzutują barwami po całej scenie dobrze to widać na zaniebieszczonym suficie https://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Override+Material+%7C+VRayOverrideMtl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności