Skocz do zawartości

3d - modelowanie obiektu na zamowienie


kielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Nie do konca wiem, w ktorym dziale zadac pytanie, wiec wrzucam tutaj.

Poproszono mnie o wymodelowanie i wyslanie obrazka/renderingu czajnika na potrzeby reklamy (dla klienta).

Materia mi jeszcze obca, bo takich rzeczy nie robilem - dotychczas na zamowienie tylko wizualizacje wnetrz i modelowanie obiektow pod te wnetrza. Nigdy bryly 3d nie udostepnialem.

 

I teraz pytanie, jezeli mnie poprosza, czy powinienem tez udostepnic model 3d tego czajnika zamawiajacemu do dowolnej obrobki ?

Ja to widze tak, ze to powinni za to osobno zaplacic, bo dostaja mozliwosc bezgranicznej przerobki dziela, ktore jest chronione prawem autorskim. Jak Wy byscie postapili w tej sytuacji?

Jakie to sa mniej wiecej kwoty w przyblizeniu, moze ktos z kolegow moglby sie wypowiedziec ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja tylko raz miałem taką sytuację, więc nie wiem na ile będzie to dla ciebie pomocne. Ale kiedyś modelowałem serie kranów, miałem dostarczyć po 1 studyjnym renderze każdego. Umówiliśmy się na jakąś konkretną kwotę. Po skończeniu serii klient poprosił właśnie o pliki do edycji. Policzyłem za to tyle samo co za te studyjne rendery, czyli jakby klient zapłacił dodatkowo 100% kwoty na którą się umawialiśmy wstępnie. Nie wiem czy spoko to policzyłem, ale stwierdziłem, że dzięki tym moim modelom, może w łatwy sposób zrobić dużą część katalogu kranów, które ma (bo niektóre różniły się od siebie zaledwie szczegółami), więc de facto i tak oszczędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności