Skocz do zawartości

Backburner - 109 3dsmax adapter error


snizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Próbuje wykonać network render zarówno distributed w vray jak i przez backurner... problem wygląda tak ze w monitorze backburnera wszystko ładnie widać oba pc.. ale próba uruchomienia rendera zarówno dla hosta i serwera kończy się właśnie błędem 109 3dsmax adapter error : the pipe has been ended.

PC 1 :Windows 7 - 3dsmax 2016, backburner 2016, vray 3.2

PC 2 :Windows 8.1 - 3dsmax 2016, backburner 2016, vray 3.2

komputery w jednej grupie domowej, dostęp do plików udostępnionych bezproblemowy z obydwu stron. z ping-owaniem również w porządku. firewall jak i zapora wyłączone.

 

Z dystributed render vray wygląda to tak, że gdy w tle otwiera się max (dummyvray czy jakoś tak) to po chwili znika i w okienku maxa z logami ze "nie można nawiązać połączenia bo komputer docelowy aktywnie go odmawia"

 

Poradzicie w czym tkwi problem bo już kombinuje cały dzień a internet przekopałem i nic nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

analizując porady z internetu widzę iż u mnie w usługach nie ma usługi backburner server

--------------------------------

 

Wygląda na to ze problem tkwi w 3ds maxie 2016.... backburner nawet na tym samym komputerze który jest menadżerem nie odpala maxa (ten sam komputer server i manager bez udziału drugiego pc).

dla testu odpaliłem maxa 2012 i nie było problemu wszystko pięknie zadziałało max 2012 a burner 2016 i było dobrze...

Wracając do problemu maxa 2016... usunięcie vray też nic nie daje nawet ręczne uruchomienie usługi nie pomaga... jakieś pomysły? Dodam tylko ze 3ds na licencji studenckiej.

Edytowane przez snizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności