Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak wyrenderować animację w Maya?

Member

Podziękowania

Domyślnie Jak wyrenderować animację w Maya?

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Jestem od niedawna użytkownikiem programu Maya i zachciało mi się wyrenderowac animację liczącą 240 klatek. W ustawieniach renderingu ustawiam wszystko co się da, tzn. ilość klatek -240, format pliku AVI rozmiar animacji. Niestety potam jeżeli chodzi o rendering mam tylko dostępną opcję "Render current frame" co oczywiście wyrenderowuje mi tylko jedną klatkę. Po przeszukaniu Mayi odkryłem że w menu Rendering jest jeszcze opcja Batchn Rendering i ta opcja wyrenderowuje całą animację ale bez żadnego podglądu o czasie trwania i jego przebiegu.
    Czy nie ma możliwości, wygenerowania tak jak w innych programach 3D normalnego przebiegu renderowania animacji z podglądem?

rebmeM
    3D Grand Prix
    Awatar asblaze
    Podziękowania

Domyślnie

menu Rendering = Render>Batch Render
    "You're no good for me, I don't need nobody. Don't need no one, that's no good for me." - Prodigy

http://asblaze3d.blogspot.com/

Member
    Awatar Cerber
    Podziękowania

Domyślnie

Renderowanie chociaż wydaje się być strasznie trudne w praktyce jest stosunkowo łatwe.
    Nie jestem pewien jaki chcesz uzyskać efekt i na jakiem May pracujesz. Ja renderuję Arnoldem. Żeby tego dokonać zwykle kiedy robię podgląd jednego modelu czy postaci to robię tak.
    W ustawieniach zmieniam silnik ręderujący na Arnolda. Potem w Zakładce Arnold dodaję światło "skydome light" Teraz dzięki temu mam podgląd renderingu żeby sobie łobczaić co jest do poprawy. Potem zwyczajnie ustawiam ile klatek ma być wyrenderowane, do jakiego pliku i tyle.
    Taki mały tip dla początkującego. Żeby wyrenderować już coś porządnie to trzeba poświęcić kilka dni żeby zaznajomić się z mapami, sceną, światłem i renderingiem. Ogólnie nie jest to trudne ale wymaga podstaw. Są w miarę tanie workflowy. 75 kiedyśdałem, żeby ogarnąć v-ray więc nie było tak drogo.

Member

Podziękowania

Domyślnie

arnold dobrze stosować też używam
    Ostatnio edytowane przez roberti ; 23-10-17 o 15:02
    kwiaciarnia kraków
    TWOJA KWIACIARNIA
    ul. Włóczków 6
    30-103 Kraków

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Obojetnie w jakim programie - nigdy nie renderuj od razu do pliku wideo bo jak cos pojdzie nie tak to bedziesz musial wszystko od poczatku renderowac. Renderujesz pojedyncze klatki i sklejasz w film pozniej.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Uprawnienia umieszczania postów