Skocz do zawartości

Jak wyrenderować animację w Maya?


Mentoris

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od niedawna użytkownikiem programu Maya i zachciało mi się wyrenderowac animację liczącą 240 klatek. W ustawieniach renderingu ustawiam wszystko co się da, tzn. ilość klatek -240, format pliku AVI rozmiar animacji. Niestety potam jeżeli chodzi o rendering mam tylko dostępną opcję "Render current frame" co oczywiście wyrenderowuje mi tylko jedną klatkę. Po przeszukaniu Mayi odkryłem że w menu Rendering jest jeszcze opcja Batchn Rendering i ta opcja wyrenderowuje całą animację ale bez żadnego podglądu o czasie trwania i jego przebiegu.

Czy nie ma możliwości, wygenerowania tak jak w innych programach 3D normalnego przebiegu renderowania animacji z podglądem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Renderowanie chociaż wydaje się być strasznie trudne w praktyce jest stosunkowo łatwe.

Nie jestem pewien jaki chcesz uzyskać efekt i na jakiem May pracujesz. Ja renderuję Arnoldem. Żeby tego dokonać zwykle kiedy robię podgląd jednego modelu czy postaci to robię tak.

W ustawieniach zmieniam silnik ręderujący na Arnolda. Potem w Zakładce Arnold dodaję światło "skydome light" Teraz dzięki temu mam podgląd renderingu żeby sobie łobczaić co jest do poprawy. Potem zwyczajnie ustawiam ile klatek ma być wyrenderowane, do jakiego pliku i tyle.

Taki mały tip dla początkującego. Żeby wyrenderować już coś porządnie to trzeba poświęcić kilka dni żeby zaznajomić się z mapami, sceną, światłem i renderingiem. Ogólnie nie jest to trudne ale wymaga podstaw. Są w miarę tanie workflowy. 75 kiedyśdałem, żeby ogarnąć v-ray więc nie było tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności