Skocz do zawartości

Animacja 2d - co sądzicie?


PoltoonTV

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy bawię się z tworzeniem animacji 2d i stworzyłem w tym czasie kilka odcinków. Jako, że są to moje pierwsze kroki, chciałbym sięgnąć waszych porad. Serial jest coś w podobie do "Blok ekipy" tyle że głównymi bohaterami są policjanci. Zresztą sami sprawdźcie i oceńcie :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=TUP4Iuwd8ZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Długa droga przed tobą, aż osiągniesz taki poziom jak animacje Walaszka może tam nie ma dobrej grafiki. Ale są dialogi które u ciebie są bardzo słabe, płytkie i widać to że starasz się zrobić coś na "wzór" czegoś co jest zrobione. Może gdybyś nie mówił do czego ma to być podobne, to nie było by oceniane przez pryzmat własnie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj, masz potencjał. żart z piłką dobry, tym śmieszniej, że reszta nie jest na siłę satyrą - może nieświadomie, ale wprowadzasz element suspensu którego nie ma w filmach SPInki. rób swoje, kończ odcinki nie zostawiaj pozaczynanych, patrz na filmiki całościowo - jedna dobra scena jest mniej warta w słabym odcinku, niż całość która jest średnia. nie przejmuj się krytyką, rób jak to lubisz, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podcinać ci skrzydeł, ale z kąd ta moda na taką "animację" ?

 

Mi to, ale też i kapiatn bomba czy inne blok ekipy, przypominają (oczywiście chodzi o animację i grafikę) próby kogoś, kto chce robić ale o niczym jeszcze nie ma pojęcia :/

Takie pierwsze - jak ziemniaki w ZB, któe mają być głową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze. Przede wszystkim, jest to tylko zwiastun który ukazuje jedynie fragmenty odcinków, ale fakt, ja sam zauważyłem że dialogi nie są na wygórowanym poziomie, jednak chciałbym żebyście to ocenili dopiero przy pełnych odcinkach :) Może to tak marnie wychodzi, ponieważ są to moje pierwsze prace, a więc miałem motywacje i chęć działania, ale nie miałem doświadczenia. Do tego dodam, że wszystkim zająłem się sam (głosy, tworzenie animacji, scenariusz, muzyka itd). Póki co mam już plan na kolejny sezon i liczę na to, że ktoś doceni moje prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam już plan na kolejny sezon i liczę na to, że ktoś doceni moje prace

O to sie nie martw, ludzi ktorzy wstaja rano i robia cos poza egzystencja jest garstka.

 

Moze jednak rozwazylbys mala zmiane planow. Robiac caly sezon, ekspozycje na krytyke bedziesz mial tylko raz - to zdecydowanie za wolno jezeli chcesz szybko osiagnac sukces. Moze dziel sie odcinkami po kolei - zawsze trafi sie jakis widz, ktory wskaze blad. Bedziesz mial tez liste powtarzajacych sie uwag, co pozwoli wychwycić glowne slabosci w komunikacji z widzem.

 

tu masz fajna analize:

jeden istotny element, ktory tworzy wiez z bohaterem, a ktory mozesz jakos zawrzec w fabule i przy budowie postaci: bohaterowi musi brakowac 'czegos' co pozwala mu osiagnac wiecej i odblokowac swoj potencjal. To sprawia, ze szybciej zaczynamy sympatyzowac z taka postacią. To moze byc jego srodowisko itp.

NP. jezeli jest policjantem, pokazac go jako fajnego kolesia, ktorego potencjal jest tlumiony przez kolegow - tempych gosci. Pokazac go w sytuacjach, w ktorych czuje ze cos powinien zrobic ale jego slaboscia jest np. mala asertywnosc i wciaz spedza czas z tymi samymi gamoniami, bo nie potrafi wyjsc poza role uniformu. Lub strukture, policyjna biurokracje, ktora gniecie w zarodku kazda pozytywna inicjatywe. To sprawia, ze chce sie ogladac przygody takiej osoby, bo widzimy w nim siebie.

 

Oczywiscie nie musi to byc nic epickiego, nadal moze byc rubaszna bajka, ale Kapitan Bomba to byl ewidentnie koles z potencjalem. Mimo, ze zajmowal sie pierdołami widz wciaz czekal na cos epickiego co pozwoli mu obudzic sie i wyzwolic potencjał. W Blok ekipie była grupka kumpli, gdzie zawsze jakis gamon cos zepsul - ale w postaciach byl potencjal by - idac w swoja strone - osiagnac wiecej niz trzymajac sie razem. To był magnetyzm tej grupy.

 

Anyway masz cały internet wiedzy, jedyne co polecam, to lapac feedack jak najczesciej i nie czekac na cały sezon.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach według wielu, praca policjanta jest ukazana jako, człowieka którego prawo się nie dotyczy i może robić w większości to co mu się podoba, dla własnej wygody, nawet czyimś kosztem. Mam tu na myśli, bezpodstawne wystawianie mandatów, spożywanie narkotyków itd. W serialu w większości odcinków są sceny, które właśnie ukazują takie sytuacje, które są zrobione w prześmiewczy sposób. Występuje 2 głównych bohaterów, gdzie jeden jest głupszy od drugiego i przez to, nie zdają sobie sprawy z tego co powinni robić a co nie. Czują się ponad prawem. Dzięki temu robią wszystko tak, aby to dla nich było jak najlepiej, nie patrząc na innych. W związku z tym, że ich zachowanie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, liczę na to, że znajdą się odbiorcy, którzy będą zainteresowani ich losem. A nad tą więzią z bohaterem, będę musiał pomyśleć w takim razie, bo wcześniej nie zwróciłem na to nawet uwagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoltoonTV-

sam (tzn. z kumplem) kiedyś próbowałem zrobić serial animowany, powstało nawet kilka odcinków ( http://max3d.pl/forum/threads/92531-Dziura-absurdalny-serial-animowany-(dla-starszych)-NOWY-ODCINEK-14-02!?highlight=dziura ), to powstawało w wolnym czasie, w ramach "odreagowania";)

z perspektywy czasu widzę, że okropnie to wygląda wizualnie i technicznie, scenariuszów prawie tam nie było, więc nawet nie wspominam, ale warto było choćby z tego powodu, żeby wiedzieć jakich błędów już nie popełniać, więc rób to co robisz, staraj sobie stawiać coraz większe wymagania (rozplanować dobrze tempo akcji, scenariusz, pomyśleć o aktorach do dialogów itp.)

podejrzewam, że jesteś w wieku okołostudenckim, więc jeszcze masz dużo czasu na eksperymentowanie, więc kombinuj, oglądaj tutoriale, rób też inne animacje po za tym serialem, żeby to nie stało się Twoją manierą i przede wszystkim dobrze przyjmuj krytykę :)

 

powodzenia

Edytowane przez w8jek
zły link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wziąłem się za tworzenie nowych animacji, to zauważyłem, że na początku popełniłem wiele błędów i to co tu wrzuciłem uważam za niewypał (tak samo jak kilka kolejnych odcinków, które się ukażą). Teraz dbam bardziej o to, żeby akcja była żywsza, wzbudzała zainteresowanie i żeby były dłuższe, ciekawsze i śmieszniejsze dialogi. Mam dużo czasu i wole postawić teraz bardziej na dokładność niż szybkość. Zobaczymy jak to będzie wyglądało za kilka miesięcy. No i też fajnie będzie wrócić po jakimś czasie do tych pierwszych odcinków i zobaczyć różnicę. Dużo też mi pomogły komentarze tutaj zamieszczone, które wziąłem pod uwagę i staram się do nich stosować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....od kołyski trzeba sobie zdawać sprawę co to jest twórczość, a co tfu-rczość...!!...:)

ale każdy wybiera co miesza... gówno czy farby olejne.....:)))))))))))))))

tak jak każdy może wyrazić swoje zdanie... nawet niezgodne z odczuciem ogółu....!!!...

ocenianie oceniających to bardzo modna choroba zakaźna....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności