× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dobór barw do projektów

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie Dobór barw do projektów

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,

dawno mnie tutaj nie było jednak mam do was pytanie,

Często dobieram barwy przy pomocy narzędzia adobe kuler. Jednak równie często spotykam się z rozszerzeniem barw podstawowych o ich odcienie.

Czyli np mamy zamiast 5 kolor to robi nam się 5 kolorów + ich odcienie razem 15. przykładowo mamy czerwony to dobrany jest jeszcze jasnoczerwony i ciemnoczerwony i tak samo kolejno do kolejnych barw.

Moim pytaniem jest jak ustalać te odcienie do barw podstawowych.
    ...Artysta nigdy nie będzie mógł żyć życiem ludzi przeciętnych. Gdy on staje się z biegiem lat ruchliwszy, głębszy, dojrzalszy, bardziej twórczy, gdy żyje nadając kształt swym marzeniom, zwykły człowiek ubożeje duchem i powoli, powoli zamiera... R.M. Rilke
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba najlatwiej bedzie uzyc do odcieni innego narzedzia - onlineowych jest sporo. Nie podam linkow, bo nie uzywalem bardzo dawno.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    Podziękowania Robert B. podziękował

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Olaf, szukałem nawet kilka udało mi się znaleźć ale nic co by mnie właśnie zadowalało .
    ...Artysta nigdy nie będzie mógł żyć życiem ludzi przeciętnych. Gdy on staje się z biegiem lat ruchliwszy, głębszy, dojrzalszy, bardziej twórczy, gdy żyje nadając kształt swym marzeniom, zwykły człowiek ubożeje duchem i powoli, powoli zamiera... R.M. Rilke
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

O szkoda. Moze napisz własną?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ja polecam to do kolorów (czasem używam, szczególnie jak klient oczekuje że ja coś podpowiem):
    http://paletton.com/#uid=1000u0kllllaFw0g0qFqFg0w0aF
    I najważniejsze jest to co zaznaczyłem w załączniku (te ikonki). Pomagają dobrać nam kolory i ich kolejne odcienie które będą dobrze wyglądać z naszym kolorem bazowym

Pozdro
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Color_Scheme_Ikony.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	19.7 KB
ID:	104345  
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,
    Podziękowania Robert B. podziękował
    × tak 2 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Ha, o ten mi chodziło miedzy innymi. Examples pomagaja tez niesamowicie oraz mozliwosc przeslania innym dokladnego linka z kompozycji.

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki super to jest ,
    dalej jednak się zastanawiam jak ustala się barwy poboczne (odcienie do bazowych). Może jakaś książka?
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej, nie kupuj żadnych książek Tu masz teorię która powie Ci jak działa ta strona którą Ci podałem wcześniej, i jak tworzą się triady kolorów. Ta wiedza jest w miarę przystępnie tu podana (dużo obrazków, a co ) :
    http://www.tigercolor.com/color-lab/...eory-intro.htm
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie

Boris
    to jest całkiem ciekawe narzędzie przyznam
    Hris
    dzięki przeczytałem jednak bardziej chodziło mi o coś bardziej rozwiniętego w myśl zagłębienia się w temat.
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

Uprawnienia umieszczania postów