Skocz do zawartości

Pojawianie i ukrywanie warstw podczas animacji.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podpowie w jaki sposób zrobić by pewne elementy były widoczne podczas animacji ale dopiero po pewnym czasie? Wiem jak to robić ręcznie ale chodzi mi o to bym mógł puścić render załóżmy 1000 klatek bez konieczności ręcznej ingerencji co 200 klatek (unchide).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Każdy obiekt ma coś takiego jak Object Properties pod prawym przyciskiem. Sprawdź czy można animowac zaznaczenie "Renderable" czy jakoś tak.W ekstremalnym przypadku można animowac parametr Visibility tez w Object Properties. A już jako ostateczność totalna spróbuj postawiać Sxene States i przypisać je potem do odpowiednich sekwencji i kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat jeszcze jest aktualny ale jest inne rozwiązanie niż posługiwanie się standardowymi warstwami żeby masowo ukrywać lub nie obiekty. Tworzysz BOX'a który nie jest widoczny w czasie renderowania. Linkujesz do niego wszystkie obiekty które są na żądanej warstwie (czyli robisz selekcje po warstwie z menu warstw, a potem tą ikoną łańcucha w górnym prawym rogu te zaznaczone obiekty linkujesz to tego BOX'a. Box nazwij sobie layer01 :) Wszystkie linkowane obiekty powinny mieć w OBJECT PROPERTIES zaznaczoną opcję Inherit Visibility (to jest zawsze zaznaczone dla nowo tworzonych obiektów ale coś może zmieniałeś). Teraz ten wybierz OBJECT PROPERTIES dla tego BOX'a -teraz BOX który sworzyłeś steruje opcją VISIBILITY wszystkich linkowanych obiektów. Czyli masz obiekt-warstwę tak to nazwijmy. Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem. U mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w object proporties ustawiłem visibilisty na 1,0 czy też 0,0 w opcji by object, na scenie elementy znikają mi i się pojawiają jak planowałem, zrobiłem wiele obiektów tą techniką, na scenie idealnie objekty pojawiają się i znikają. Ale mam problem włączyłem renderowanie i nic się z obiektami nie dzieje, w dalszym ciągu są widzialne, nie znikają jakby ta opcja nie działała, co robię źle ? sprawa jest bardzo pilna, proszę zatem o pomoc, może mam coś zaznaczyć w opcjach renderowanie albo w object proporties? proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności