Skocz do zawartości

Komputer dla architekta


Tmk1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co sadzicie o takim zestawie dla studenta architektury(studia magisterskie wiec projekty dosyć spore).Praca w programach Autocad/Revit/PS/Ilustrator/Sketch up.

 

1 Dysk Toshiba P300

2 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB GDDR5X

3 Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz

4 Płyta główna MSI B350 TOMAHAWK, AM4, DDR4, 2xPCI, SATA ,8xUSB 3.1 ATX

5 Procesor AMD Ryzen 7 1700, 3GHz (YD1700BBAEBOX)

6 Zasilacz Corsair CS 650W (CP-9020077-EU)

7 Dysk SSD Corsair MP500 120GB M.2 PCIe NVMe (CSSD-F120GBMP500)

8 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

 

Całkowita wartość zamówienia: 5,6 tyś zł brutto

 

Do tego dochodzi jeszcze obudowa Fractal Define R5 +380zł

 

Planuje podkręcić procesor do 3,8 gHz stąd zakup fortisa 3. Zastanawiam sie nad Corsairem MP500 - czy zastosowanie go zamiast zwykłego dysku SSD wpłynie na wydajność całego zestawu?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moja opinia - wywal GTX 1080 bo żaden z wymienionych programów nawet w 10% nie wykorzysta tej karty. Kup GTX 1060 6GB, a resztę kasy dołóż i weź 32GB RAM (najlepiej 64 GB ale czytaj dalej).Jak będziesz składać plansze 300x150cm z 60 warstw to wtedy podziękujesz:) Szczególnie przy ekposrtach plików dwg do PDF lub EPS i rasteryzowanie tego w Photoshopie, albo składanie tego w Illustratorze - pamięć znika jak kasa z OFE. Procek jak możesz zamień z 1700 na Ryzen 1800 (jeśli zostanie Ci jeszcze kasy po rezygnacji z 1080 i zakupie 1060). Generalnie procek i RAM muszą tu rządzić. GPU będzie stykało do każdej praktycznie sceny jaką byś chciał modelować czy to w SKetchupie czy to w 3ds Max. Wiem co mówię bo w robocie mam 1080 6 GB i Sketchupowi nie robi to różnicy że poprzednio było 980 GTX a teraz 1080...wydajność ta sama. 3ds Max też nie zauważył że z 980 przeszedłem na 1080.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze po podkreceniu ryzena 1700 mozna zbliżyć się wydajnościa do 1800 stąd własnie mysalem nad tańsza opcja...no chyba ze rzeczywiście bedzie duza róznica i warto bedzie dopłacić te 650zł. Dysk SSD o pojemności aż 512 gb? Myslalem wlasnie o połączeniu system i programy na ssd a pozostałe pliki na hdd. Przy okazji chcicłabym sie upewnic czy decydowanie sie na platformę na bazie procesora amd jest lepszą opcja niż budowanie jej na intelu? Dziękuje za udzielone odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam systemowy SSD 256 GB - ale tylko dlatego że oprócz systemu mam tam wszystkie główne aplikacje wsadzone żeby startowały sensownie, oprócz tego mam dyski zwykłe magnetyczne. Niestety każda kupiona kolekcja modeli to 10,15 albo i więcej GB na dysku. Projekt też potrafi zająć 50 GB na dysku. Więc jeśli masz kasę to kup SSD 256 i 1 dysk 2 TB i najlepiej coś klasy WD RED - czyli dyski do monitoringu i zapisu ciągłego - gwarancja niezawodności bardzo,bardzo wysoka. Podkręcisz procek - temp. w kompie pójdzie w górę, i do tego pamięci też pewnie dostaną po "tyłku" - popytaj jeszcze i poczytaj jak to jest z tym OC Ryzena 1700 - ja się nie znam na tym modelu. Ale moje 12 rdzeni (2 procki po 6) jak nie ma OC to mają w obciążeniu 65 stopni (wtedy taktowanie jest 2.6 GHZ). Jak popchnę taktowanie na 4 GHZ, to temperatura idzie na 75 stopni - w pokoju grzałka i zimą nie włączam kaloryfera. Thug life. Pokombinuj czy faktycznie będziesz trzaskać rendery, może idź w jeszcze niższego Ryzena żeby komp nie wył w czasie pracy. Ale to zależy czy będziesz renderów worki całe robił czy raz na tydzień sobie coś posprawdzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

Również zastanawiam się nad wymianą aktualnej stacji na nowy zestaw na bazie robiącego imponujące wrażenie Ryzen'a.

Praca w 2d i 3d (autocad, sketchup + vray, photoshop)

 

Zakładałem:

Ryzen 1700x (czy 1700 wystarczy?)

Ram 32gb (jaki? 2133, czy 2400?)

gtx 1050 (czy lepiej 1060, czy jakąś starszą np 960?)

256ssd + 2tb hdd

 

Zastawiam się nad chłodzeniem. Wiele słyszałem o oczywistym wyborze wodnego. Pytanie jednak, czy rzeczywiście jest to takie wskazane i co się z tym wiąże, czy np. trzeba jakieś płyny regularnie wymieniać, czy jest to rozwiązanie bardziej awaryjne? Oczywiście zmiana dotychczasowego buczenia na cichszą pracę zestawu byłaby miłym zabiegiem, ale nie jest to coś koniecznego.

Budżet ok. 5000zł. Oczywiście na samą stację bez monitora, myszy/klawiatury i systemu.

 

Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności