Skocz do zawartości

Czy da się zrobić montaż bez kompresji?


natas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba raczej H.264. Da się. Renderujesz po prostu QT bez kompresji. Ewentualnie DNxHR HQ.

 

Tylko, że Ty pewnie chcesz to wrzucać do sieci to niestety ale musisz kompresować jeszcze raz.

Wszystko zależy od wejścia. Jeśli jest w bardzo dobrej jakości, ponowny render do 1080p z bitratem 20-30Mb będzie akceptowalny, a nawet nie zauważysz różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS - jasne chodziło o H.264. Wszystkim wielkie dzięki liczyłem, że to się ogarnie w premierze ale kiedyś dawno temu zrobiłem export do nieskompresowanego pliku i zajmował bardzo dużo miejsca na dysku masakrycznie się otwierał i nie chodził płynnie.

Maciek Jutrzenka -rozwiń myśl jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jeszcze pracowałem w agencji reklamowej (łoooo...z 11 lat temu) to używaliśmy programu Edius, i miał on w pakiecie niesamowity kodek o nazwie Procoder - to była petarda - można powiedzieć że był bezstratny, a pliki ważyły 8-10 razy mnie niż plik nieskompresowany. W tym formacie plików nie wysyłaliśmy do klientów, tylko przechowywaliśmy materiał zgrany z kaset z kamer. Pamiętam że robiłem test sobie z ciekawości - rozkompresowałem ponad 10 razy materiał i tyleż samo razy go kompresowałem. Ten 10 plik czyli po dziesiątej kompresji miał pewne cechy kompresji ale nadal był lepszy niż ówczesny XVid czy DivX. JEdyne co go prześcigało to QuickTime bez kompresji - ale QT były gigantyczne:)

Nie wiem co tam się z tym kodekiem teraz porobiło, kiedyś dostałem ogłoszenie (spam się znaczy) że GrassValley czyli produceny programu Edius wydał nowy kodek (HQX jest bezpłatny, bo Procoder był płatny) który może przenosić kanał Alpha. Kodek zowie się HQX i tu jest link do niego:

https://www.edius.net/hqx.html

A tu jest specyfikacja to potrafi:

https://www.grassvalley.com/products/hqx_codec/#specificationsweb

Pamiętam że naprawdę dawał radę ten stary Procoder w czasach kiedy nie istniał jeszcze H.264. Jak będę miał czasu trochę dziś to też zainstaluję i wypuszczę 2 minutową animację z After'a do tego nowego kodeka HQX. Aktualnie mam w mp4 i divx więc porównam.

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności