Skocz do zawartości

Jak utworzyć zaznaczenie kanał alfa i usunąć model w tym zaznaczeniu.


Demedina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość. Powiem wam dokładniej o co mi chodzi. No więc mam model kwiatka

VY2Qyxz.jpg

 

I ten model jak widzicie nie jest konkretnie w kształcie kwiatka, to tekstura z kanałem alfa sprawia, że ten kształt modelu wygląda jak kwiatek. Kanał alfa przysłania niepotrzebną część modelu. No i pytanie czy da się zaznaczyć kanał alfa i usunąć właśnie tę część modelu którą przysłania? Żeby model wyglądał faktycznie jak ten kwiat.

 

Jeśli znacie jakieś inne sposoby pozbycia się tej zbędnej części modelu to chętnie poczytam.

 

PS: program w jakim operuje to 3ds max 8, ale mam też 3ds max 2013.

Edytowane przez Demedina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najlatwiej bedzie wrzucic kanal alpha do slotu opacity w materiale tego kwiatka.

jesli chcesz zeby model pasowal do alphy to mozesz kwiatek obrysowac linia i nalozyc ten sam material.

 

Musi istnieć jakiś prostszy sposób niż ręczne obrysowywanie linią. W przykładzie podałem taki prosty kwiatek, ale jak przyjdzie wielkie drzewo z masą liści to co w tedy.

 

Sposób z opacity nie zdaje egzaminu, bo model kwiatka musi być wycięty na jego kształt, a aktualnie jest to model o kształcie zwykłego pięciokąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworz alphe w photoshop'ie

zrob zaznaczenie

wyeksportuj zaznaczenie jako krzywa do pliku Illustrator'a (AI)

zaimportuj krzywa z pliku AI do max'a

 

Możemy to nawet uprościć~! Otwórz alfę w illustratorze, użyj opcji Image Trace, wytnij czarny kolor, resztę scal i voila. Mamy krzywą gotową do importu.

 

(najbardziej zautomatyzowany sposób jaki przychodzi mi do głowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności