Skocz do zawartości

Stacja Robocza 10.000


Zbyszek Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej pracy, poproszono mnie o przygotowanie animacji/randerwów naszych urządzeń.

Jesteśmy producentem sprzętu laboratoryjnego, nie wszystkie urządzenia mamy dostępne fizycznie, a czasem klient chce widzieć urządzenie przed zakupem. Przydałyby się, też animacje urządzeń. Ja jestem grafikiem w firmie i odpowiadam za wizerunek marki. Dostałem zielone światło na zakup 3ds Maxa + stacja robocza. Randery musza być jak najbardziej realne, żeby mogły zastąpić tradycyjne fotki. Animacja też ma dobrze odzwierciedlać textury, połysk szkło. Teraz pytanie do Was, jaki komputer jaki kupić? jaki soft? ma być bardzo realnie, a sam randering animacji ma trwać maksymalnie krótko. pomóżcie! budżet około 10.000 na komputer, i dobry soft bez ograniczeń budżetowych.

 

pozdrawiam Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ryzen 1700x +32 gigs ramu SSD 256 lub 512. M2, + GTX 1080ti.

 

Soft, corona dla stillów, a dla animacji octane albo redshift, na spotkaniu z klientem mockup mozecie robic na mega szybko w keyshocie albo lapku z GTx 1070.

 

Jezeli mambyc serio mega szybko to ja bym zrezygnował z kasy na soft i po prostu kupil tyle GPU ile moge + octane + blender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W mojej pracy, poproszono mnie o przygotowanie animacji/randerwów naszych urządzeń.

Jesteśmy producentem sprzętu laboratoryjnego, nie wszystkie urządzenia mamy dostępne fizycznie, a czasem klient chce widzieć urządzenie przed zakupem. Przydałyby się, też animacje urządzeń. Ja jestem grafikiem w firmie i odpowiadam za wizerunek marki. Dostałem zielone światło na zakup 3ds Maxa + stacja robocza. Randery musza być jak najbardziej realne, żeby mogły zastąpić tradycyjne fotki. Animacja też ma dobrze odzwierciedlać textury, połysk szkło. Teraz pytanie do Was, jaki komputer jaki kupić? jaki soft? ma być bardzo realnie, a sam randering animacji ma trwać maksymalnie krótko. pomóżcie! budżet około 10.000 na komputer, i dobry soft bez ograniczeń budżetowych.

 

pozdrawiam Zbyszek

 

Musisz też wiedzieć, że to "bardzo realnie" zrobisz w każdym sofcie obecnym na rynku i sam soft nie zrobi "bardzo realnie" a to Ty musisz wypracować sobie skila w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ale chcę żeby były możliwości, głupio by było gdybym nie potrafił zrobić fajnego światła tylko dlatego, że sprzęt czy soft był by za słaby. Jestem kumaty i chyba sobie z tym poradzę :)

 

a pytanko, jak się pamięć ram do randerowania? ile najlepiej kupić i dlaczego?

 

chłopaki z IT wybrali taki zestaw: i4TV5bhttps://ibb.co/i4TV5b

 

co myślicie o tym?

Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ale chcę żeby były możliwości, głupio by było gdybym nie potrafił zrobić fajnego światła tylko dlatego, że sprzęt czy soft był by za słaby. Jestem kumaty i chyba sobie z tym poradzę :)

 

a pytanko, jak się pamięć ram do randerowania? ile najlepiej kupić i dlaczego?

 

chłopaki z IT wybrali taki zestaw: i4TV5bhttps://ibb.co/i4TV5b

 

co myślicie o tym?

 

jasne ale jak pisałem, obecnie niemal w każdym sofcie wynik będzie dobry lub b. dobry.

 

Co do samego RAM to jak pisze Maciek celuj w 32 GB, ja od dawna kupuję pamięci Kingstona i zawsze było OK.

 

Co do RAM i renderowania to musisz sobie zadać pytanie, czy chcesz renderować na CPU np. Vray, Corona ... czy na GPU np. Octane czy RedShift.

 

Do prac jakie opisujesz osobiście polecałbym Octane idealnie będzie pasował do renderów studyjnych i do animacji. Dla tego też proponuję kartę z możliwie największą ilością VRAM docenisz to podczas pracy z większymi scenami w Octane a za jakiś czas dokupisz drugą taką kartę graficzną i będzie niemal 2 x szybciej. Octane jak i inne renderery tam gdzie nie ma światła odbitego np. w interiorach jest mega szybki i dobrze odszumia render a z tego co piszesz to głównie rendery/animacje studyjne będziesz renderował.

 

Co do przypięcia Octane do softu 3d to już sam podejmij decyzję Octane w zasadzie jest już pod każdy soft: Max, Cinema, Modo czy LW ... moim zdaniem implementacje Octane pod LW jest jedną z najlepszych

 

co do propozycji komputera który podajesz to musiałbym przejrzeć wszystko dokładnie i przeanalizować ... ogólna zasada, płyta główna jest najważniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno nie ma głupich pytań, w chwili obecnej mam 3ds maxa wersje 30 dniową, Octane to jakiś plugin czy jak?

 

na bank chce 3ds maxa, i pytanie czy on sam nie wystarczy, te opcje randerowania "Vray, Corona ... czy na GPU np. Octane czy RedShift." to są jakieś mody, dodatki ?

 

sorry, że pytam? co lepsze? :)

 

 

taraz doczytałem, czyli pluginy płatne... a jaki jest silnik w 3ds maxie? nie wystarczy?

 

Nie mam w tym doświadczenia, i nie wiem w którą stronę pójść, dostałem też info z działu IT, że może spoko by było gdyby sceny randerowały nasze serwery, czyli CPU? Pewnie ile osób tyle rozwiązań hm.... co lepsze?

 

bardzo wam dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy najnowszy maxwell nie jest pod gpu?

Czytałem, ze ottoy nie jest przyjazny konsumentom ;)

Moze fstorm?

 

tak wygląda na to, że Maxwell jest obecnie na GPU

co do olewki ottoy to nie wiem

 

- - - Połączono posty - - -

 

podobno nie ma głupich pytań, w chwili obecnej mam 3ds maxa wersje 30 dniową, Octane to jakiś plugin czy jak?

 

na bank chce 3ds maxa, i pytanie czy on sam nie wystarczy, te opcje randerowania "Vray, Corona ... czy na GPU np. Octane czy RedShift." to są jakieś mody, dodatki ?

 

sorry, że pytam? co lepsze? :)

 

 

taraz doczytałem, czyli pluginy płatne... a jaki jest silnik w 3ds maxie? nie wystarczy?

 

Nie mam w tym doświadczenia, i nie wiem w którą stronę pójść, dostałem też info z działu IT, że może spoko by było gdyby sceny randerowały nasze serwery, czyli CPU? Pewnie ile osób tyle rozwiązań hm.... co lepsze?

 

bardzo wam dziękuje za pomoc :)

 

a to najlepiej jak zajrzy tu spec od Maxa i wyrazi swoje opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ds Max jest z Arnoldem i starczy.

 

A ty umiesz tego 3ds Maxa i Arnolda? Bo chyba nie to rownie dobrze mozesz sie uczyc do takich rzeczy blendera.

 

Kiedyś bawiłem się programami 3d, ale to było chyba z 10 lat temu.... ogarniam pakiet adoba i kilka innych programów np: w After effects też jest namiastka 3d. Od kilku dni bawiłem się już tym 3ds maxem wersja 30 dniowa, chłopaki z działu projektowego podesłali mi projekt urządzenia, ja wrzucam tylko do tego 3ds maxa i nie muszę za dużo z nim kombinować, tektury, cienie, światło no i wprawiam to w ruch, ogarniam te rzeczy. Próbowałem zrobić, to w blenderze, ale nie łapie mi projektów urządzeń, są zrobione w solidwork'sie i super wchodzą do 3ds maxa. Na razie planujemy tylko wprawić w ruch niektóre elementy urządzenia, jak szklane wewnętrzne drzwi, pełne drzwi, animacja podzespołów itd. Myślę, że spokojnie to ogarnę ;) praca kamery to i te animacje elementów, to nie takie straszne, generalnie chodzi o realizm, żeby randery zastąpiły zdjęcia, będę miał jeszcze dobrą szkołę z teksturami, ale jak mówię dam radę, ważne żeby sprzęt i soft posiadał możliwości które będę mógł wykorzystać :)

Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnold to ray tracer. Hyperion to path tracer. Arnold opiera sie na monte carlo. Tylko jest brute forcowy. Ale zamiast flikania i innych piredol bedzie co najwyzej noise. V-rayam jak bedziesz renderowac animacje to tez raczej brute force na Gi.

 

Ograniczenia chyba dotycza farmy a nie batch renderingu ale to warto sie dowiedziec. Z drugiej strony i tak jest za free w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak piszesz, generalnie dla mnie nie do użytku w normalnej pracy, choć są tacy co na Maxwell na CPU renderują obrazek w ciągu 48h i twierdzą, że jest fajnie i szybko

 

Prawie nic nie zrozumialem. Długość renderingu często wynika z niewiedzy użytkownika. Pokaz przyklady renderow jakie macie osiagnac. Z textura czy bez etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mamy licencje maxa na roczek ;) oprócz tego Ryzen 7 1700x Eight Core 3,89 ;)

do tego 32 GB ramu, obrazek renderuje mi się 30-40 minut, na starym kompie 7-8 godzin więc jest progres, zastanawiam się czy nie można jeszcze jakoś przyśpieszyć tego sprzętu...wszystko w Arnoldzie ;) wychodzi mi coś takiego: IAjBlH.png

 

chciałbym teraz uruchomić animację, ale długo to poleci, macie pomysł jak zachować jakość a przyśpieszyć rendering?

Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego typu obrazków wystarczyłby dobry algorytm odszumiający, by przyspieszyć kilku-kilkunastokrotnie

 

hm.... ktoś pomoże? mamy jeszcze w firmie serwerownie, i jest opcja żeby dopiąć jeszcze ponad 100 rdzeni, ale na razie chce wycisnąć wszystko z tego komputera. ktoś ogrania temat algorytmu?

 

dzięki Olaf!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnold do takich spraw to totalny idiotyzm za przeproszeniem. powiniście zainwestować w Octane albo Redshift i strzelać takie packshot w real time ogólnie praktycznie. rendering byłby na poziomie 1-5 minut na klatkę. na jednym GTX 1080ti... nie wspominając że redshift i octane lada moment dostaną denoisery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnold do takich spraw to totalny idiotyzm za przeproszeniem. powiniście zainwestować w Octane albo Redshift i strzelać takie packshot w real time ogólnie praktycznie. rendering byłby na poziomie 1-5 minut na klatkę. na jednym GTX 1080ti... nie wspominając że redshift i octane lada moment dostaną denoisery.

 

teraz to już chyba trochę za późno, muszę wycisnąć co tylko się da z tego arnolda... w tej chwili renderuje animacje naszych mebli metalowych, jedna klatka to 2 minuty z groszem, więc nie jest źle, a jakość też jest całkiem fajna.

 

Jakby ktoś miał jeszcze pomysły jak to przyśpieszyć, byłbym bardzo wdzięczny... dzięki Maciej za poradę, nie wykluczam również takiego rozwiązania, ale to w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnold do takich spraw to totalny idiotyzm za przeproszeniem. powiniście zainwestować w Octane albo Redshift i strzelać takie packshot w real time ogólnie praktycznie. rendering byłby na poziomie 1-5 minut na klatkę. na jednym GTX 1080ti... nie wspominając że redshift i octane lada moment dostaną denoisery.
Jedna wielka Kapa, zrobiłem textury, swiatło, scene, zrobiłem z tego animacje i na końcu okazało się że Arnold nie łapie visibility, całosć idzie do kosza i muszę zacząć od nowa, napiszcie coś więcej o octane, dziękuje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka Kapa, zrobiłem textury, swiatło, scene, zrobiłem z tego animacje i na końcu okazało się że Arnold nie łapie visibility, całosć idzie do kosza i muszę zacząć od nowa, napiszcie coś więcej o octane, dziękuje !
Co brać Maxwella czy Octane, który szybszy? jak jest z obsługą? nie ma problemów z efektem visibility? Arnold bardzo mi się podoba, trochę już go ogarnąłem a tu taki problem. muszę wybrać coś w zastępstwo... proszę o podpowiedz co wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nieco rozwinąć temat o jaki efekt dokładnie Ci chodzi?
w 3ds maxie gdzie jest opcja visibility, użyłem jej do animacji pojawiania i znikania poszczególnych elementów, wszystko działa w samym 3ds, ale Arnold nie renderuje tych elementów jak należy, obiekty są cały czas widoczne na scenie. Ten efekt przenikania/widoczności elementów jest mi bardzo potrzebny i tylko dla tego efektu zmieniamy na jakiś inny render, octane czy maxwell, chyba że można zrobić to w inny sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Można jeszcze animować przezroczystość materiałów, ale wtedy dla każdego elementu musiałby być ustawiony osobny materiał. Ewentualnie animacja Slice Plane'm na każdym obiekcie, ale nie wiem czy taki efekt byłby ok.
jestem nowy w 3ds maxie... możesz w wielkim skrócie napisać jak to zrobić? tworzę materiał arnolda? i co dalej? z elementem w viewporcie nie ma problemu, ale jak animować konfigurację materiału? Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Arnolda, ale większość (jak nie wszystkie) rendererów, w ustawieniach materiału mają "opacity" - przezroczystość. Sprawdź jak jest w Arnoldzie.

Animacja przezroczystości materiału jest bardzo prosta. Włączasz tryb animacji na pasku na dole, ustawiasz klatkę początkową na suwaku (np. 0), wyszukujesz swój materiał, wpisujesz żądaną wartość opacity w danym materiale, np. 1 = widoczne. Przesuwasz suwak do klatki końcowej (np. 25), wpisujesz wartość "0" (niewidoczne). Wyłączasz tryb animacji. Teraz zmieniając położenie suwaka animacji od 0 do 25 powinieneś widzieć jak zmienia się wartość opacity. Od widocznego po niewidoczny.

Alternatywnie można to zrobić w okienku edycji Curve Editor, tam można sobie bardziej sparametryzować efekt.

 

Innym sposobem jest pokazywanie elementu przez użycie modyfikatora Slice. Wtedy animujesz położenie początkowe i końcowe płaszczyzny, która odcina część bryły (górną lub dolną w odniesieniu do płaszczyzny cięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Nie używam Arnolda, ale większość (jak nie wszystkie) rendererów, w ustawieniach materiału mają "opacity" - przezroczystość. Sprawdź jak jest w Arnoldzie.Animacja przezroczystości materiału jest bardzo prosta. Włączasz tryb animacji na pasku na dole, ustawiasz klatkę początkową na suwaku (np. 0), wyszukujesz swój materiał, wpisujesz żądaną wartość opacity w danym materiale, np. 1 = widoczne. Przesuwasz suwak do klatki końcowej (np. 25), wpisujesz wartość "0" (niewidoczne). Wyłączasz tryb animacji. Teraz zmieniając położenie suwaka animacji od 0 do 25 powinieneś widzieć jak zmienia się wartość opacity. Od widocznego po niewidoczny.Alternatywnie można to zrobić w okienku edycji Curve Editor, tam można sobie bardziej sparametryzować efekt.Innym sposobem jest pokazywanie elementu przez użycie modyfikatora Slice. Wtedy animujesz położenie początkowe i końcowe płaszczyzny, która odcina część bryły (górną lub dolną w odniesieniu do płaszczyzny cięcia).
w arnoldzie jest cutout (opacity) z tym, że jest to okienko z kolorem, czarny przez szarości, aż do bieli, tak jakby kanał alfa, niestety nie potrafię zrobić tego w ten sposób, chyba dlatego, że to zmiana koloru, a nie konkretnej wartości paramatru. Jest tu ktoś od Arnolda kto robił takie rzeczy, lub zatknął się z problemem przeźroczystości ?----------------- może gdyby dodać standardowy materiał... a nie materiał arnolda hm... muszę sprawdzić Edytowane przez Zbyszek Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrenderuj tło oddzielnie model oddzielnie cienie i tło. Sobie animuj w Afterze. Moment znikania.Albo wogole renderuje bez tla tylko sam model i cien a tlo dodaj w poscie i layer na opacity w compo sobie wlaczysz i wylaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory też można animować. Czarny powinien odpowiadać 0, biały 1.
teraz nie mam za dużo czasu żeby to sprawdzić, ale na szybko sprawdzone, wychodzi że obiekt robi się przeźroczysty, ale nie znika zupełnie a taki miałby być efekt.Pytanie dwa. właśnie chłopaki z działu IT podpięli serwer do renderowania, no i wyszło, że trzeba zakupić licencję dla tego Arnolda, i tu tworzy się pytanie czy nie lepiej kupić Maxwella ? Arnold na jedną jednostkę renderującą 600dolców, Maxwell na 10 jednostek 4000zł, ktoś pracuje na Maxwellu? polecacie ten silnik? proszę znów o pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w Coronie. Szybko, ładnie, "efekt visibility" działa, tanio - za jedną licencję i 3 render nody 25euro/miesięcznie. Przetestować możesz za darmo przez miesiąc chyba...
wygląda konkretnie, jakie są plusy i minusy tego softu? jak baza materiałów, powiedz jak to oceniasz całościowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda konkretnie, jakie są plusy i minusy tego softu? jak baza materiałów, powiedz jak to oceniasz całościowo?
Plusy:- interactive rendering czyli podgląd w czasie "rzeczywistym" - bardzo przydatne do ustawiania materiałów, ale możesz też skorzystać z- bazy materiałów - większość ładnie ogarnięta, szykuje się duży update z nowymi,- daily buildy - możesz korzystać z najnowszej wersji (ale ostrożnie w procesie produkcyjnym)- łatwość obsługi i prostota UI,- polski support,- denoiser,- przy dobrych ustawieniach wewnętrznego postpro Corony nie musisz poprawiać nic w zewnętrznym programie,- fotoreal,- bardzo duża prędkość rozwijania softu,- niska cena i elastyczność SaaS,- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.Minusy:- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Zapomniałem jeszcze o Lightmixie - możesz sobie ustawiać obecność, natężenie, kolor światła już PO zrenderowaniu frame'a i jeśli jesteś zadowolony to jednym klikiem ustawiasz sobie światła w scenie wg podobającej Ci się konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:- interactive rendering czyli podgląd w czasie "rzeczywistym" - bardzo przydatne do ustawiania materiałów, ale możesz też skorzystać z- bazy materiałów - większość ładnie ogarnięta, szykuje się duży update z nowymi,- daily buildy - możesz korzystać z najnowszej wersji (ale ostrożnie w procesie produkcyjnym)- łatwość obsługi i prostota UI,- polski support,- denoiser,- przy dobrych ustawieniach wewnętrznego postpro Corony nie musisz poprawiać nic w zewnętrznym programie,- fotoreal,- bardzo duża prędkość rozwijania softu,- niska cena i elastyczność SaaS,- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.Minusy:- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.- - - Połączono posty - - -Zapomniałem jeszcze o Lightmixie - możesz sobie ustawiać obecność, natężenie, kolor światła już PO zrenderowaniu frame'a i jeśli jesteś zadowolony to jednym klikiem ustawiasz sobie światła w scenie wg podobającej Ci się konfiguracji.
dzięki ! mam teraz rozeznanie :) atrakcyjnie to wszystko brzmi ! cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:- interactive rendering czyli podgląd w czasie "rzeczywistym" - bardzo przydatne do ustawiania materiałów, ale możesz też skorzystać z- bazy materiałów - większość ładnie ogarnięta, szykuje się duży update z nowymi,- daily buildy - możesz korzystać z najnowszej wersji (ale ostrożnie w procesie produkcyjnym)- łatwość obsługi i prostota UI,- polski support,- denoiser,- przy dobrych ustawieniach wewnętrznego postpro Corony nie musisz poprawiać nic w zewnętrznym programie,- fotoreal,- bardzo duża prędkość rozwijania softu,- niska cena i elastyczność SaaS,- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.Minusy:- szybkość - zależne od sceny, skomplikowania materiałów itd.- - - Połączono posty - - -Zapomniałem jeszcze o Lightmixie - możesz sobie ustawiać obecność, natężenie, kolor światła już PO zrenderowaniu frame'a i jeśli jesteś zadowolony to jednym klikiem ustawiasz sobie światła w scenie wg podobającej Ci się konfiguracji.
mam zielone światło, instalujemy koronę demo na 45dni, zobaczymy jakie są możliwości! dziękuje za pomoc... jakieś rady na początek ? mam zrobioną scenę, dodam materiały na obiekty, jakieś światełko i lecimy, zobaczymy co potrafi Corona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz zapoznać się z filmikami na ich kanale: https://www.youtube.com/user/CoronaRenderer/videos a jakbyś miał konkretne pytania odnośnie samego procesu i technik renderowania, to zajrzyj jeszcze tu: https://coronarenderer.freshdesk.com/support/home
Hej! dzięki za pomoc. Mam już materiały, i światło, na wychodnego z pracy włączyłem rendering animacji... i tu znów mam pytanie? jak uzyskać najlepszy możliwy rezultat? mam 1250klatek...włączyłem że mam na to 17 godzin i jestem ciekawy jaki będzie efekt jutro rano jak będę już w pracy...ile passów najlepiej ustawić, ogólnie jakieś rady dla mnie masz? chcę żeby było w miarę realistycznie, zapodam jutro efekt mojej pracy, ale jakbyś miał jakieś wskazówki co do renderowanie byłbym bardzo wdzięczny! :) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest liczyć klatkę do momentu uzyskania zadowalającej jakości patrząc na wskaźnik Noise Level. Może to być 5%, 2%, różnie - w zależności od użytych materiałów i czy na koniec używasz jeszcze Denoisera. Jak już ustalisz odpowiedni Noise Level, to wszystkie klatki renderowane do wspólnego poziomu szumu będą takiej samej jakości, niezależnie czy renderer będzie potrzebował 30 czy 300 passów na klatkę. Tak się powinno robić, bo ustawianie passów może być zdradliwe- załóżmy że liczysz jedną klatkę i poświęcasz 50 passów i klatka wygląda dobrze, ale w następnej pojawia się w scenie nowy obiekt, element o skomplikowanym shaderze, jest więcej odbić itp. i w 50 passach nie policzy tego ładnie, bo będzie potrzebował dodatkowych 50ciu. Efekt będzie taki, że klatka do klatki będzie skokowa obniżka jakości. Albo inaczej - zadasz mu 50 passów, a klatka będzie dobra już po 30stu. Dwadzieścia passów niepotrzebnego liczenia. TYLKO noise level w animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest liczyć klatkę do momentu uzyskania zadowalającej jakości patrząc na wskaźnik Noise Level. Może to być 5%, 2%, różnie - w zależności od użytych materiałów i czy na koniec używasz jeszcze Denoisera. Jak już ustalisz odpowiedni Noise Level, to wszystkie klatki renderowane do wspólnego poziomu szumu będą takiej samej jakości, niezależnie czy renderer będzie potrzebował 30 czy 300 passów na klatkę. Tak się powinno robić, bo ustawianie passów może być zdradliwe- załóżmy że liczysz jedną klatkę i poświęcasz 50 passów i klatka wygląda dobrze, ale w następnej pojawia się w scenie nowy obiekt, element o skomplikowanym shaderze, jest więcej odbić itp. i w 50 passach nie policzy tego ładnie, bo będzie potrzebował dodatkowych 50ciu. Efekt będzie taki, że klatka do klatki będzie skokowa obniżka jakości. Albo inaczej - zadasz mu 50 passów, a klatka będzie dobra już po 30stu. Dwadzieścia passów niepotrzebnego liczenia. TYLKO noise level w animacji.
tak zrobię, to brzmi rozsądnie. Można to też połączyć z czasem? np: mam jest 48godzin i chce żeby maksymalnie ten czas wykorzystać, ustawiam nie dłużej niż 48 godzin dla całości z np: noise level 5%... dziś na szybko włączyłem na 17 godzin żeby obadać jaki będzie efekt, ale na weekend pewnie włączę już coś konkretnego... Jeszcze raz dziękuje za pomoc ! Jaram się tym programem renderującym jak i samym 3ds maxem, to było moje marzenie mieć możliwość i teraz nadarzyła się okazja :) dziękuje i pozdrawiam! :)aaa czyli przeliczać czas klatki z danym noisem i to da mi całość "na oko"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę trudno ocenić jeśli masz zmieniającą się scenę... Jedna klatka do NL3% może liczyć się 3 minuty, inna (bardziej bogata w "atrakcje") 30 minut. Możesz też ustawić dodatkowo limit czasowy, np. żeby klatka nie przekraczała 10 minut. Wtedy, mając NL3% i 10 minut, klatka skończy się liczyć pod warunkiem osiągnięcia poziomu szumu jeśli render będzie krótszy niż 10 minut LUB skończy liczenie po dojściu do 10 minut, nawet jeśli NL>3%. Zależnie który parametr zostanie osiągnięty wcześniej. Najlepiej sprawdzić kilka kluczowych klatek w animacji pod kątem NL i zapisać sobie mniej więcej czas najdłużej liczonej - a potem zdecydować czy to ok, czy dać mniej, ale dając mniej ryzykujesz to co opisywałem w poprzednim poście. Więc najbezpieczniejsza odpowiedź to: TO ZALEŻY :). Jeszcze jedna uwaga - limit czasu ustawiasz dla pojedynczej klatki, nie dla całej animacji - możesz sobie dostępny czas przeliczyć na klatki, czyli dla 48 godzin przy 1250 klatkach wychodzi mniej więcej 2minuty18sekund na klatkę (do tego pewnie dojdzie parsing i odszumianie), ale do jakiego NL dojdziesz w tym czasie, trudno zgadnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę trudno ocenić jeśli masz zmieniającą się scenę... Jedna klatka do NL3% może liczyć się 3 minuty, inna (bardziej bogata w "atrakcje") 30 minut. Możesz też ustawić dodatkowo limit czasowy, np. żeby klatka nie przekraczała 10 minut. Wtedy, mając NL3% i 10 minut, klatka skończy się liczyć pod warunkiem osiągnięcia poziomu szumu jeśli render będzie krótszy niż 10 minut LUB skończy liczenie po dojściu do 10 minut, nawet jeśli NL>3%. Zależnie który parametr zostanie osiągnięty wcześniej. Najlepiej sprawdzić kilka kluczowych klatek w animacji pod kątem NL i zapisać sobie mniej więcej czas najdłużej liczonej - a potem zdecydować czy to ok, czy dać mniej, ale dając mniej ryzykujesz to co opisywałem w poprzednim poście. Więc najbezpieczniejsza odpowiedź to: TO ZALEŻY :). Jeszcze jedna uwaga - limit czasu ustawiasz dla pojedynczej klatki, nie dla całej animacji - możesz sobie dostępny czas przeliczyć na klatki, czyli dla 48 godzin przy 1250 klatkach wychodzi mniej więcej 2minuty18sekund na klatkę (do tego pewnie dojdzie parsing i odszumianie), ale do jakiego NL dojdziesz w tym czasie, trudno zgadnąć.
jutro zrobię testy, dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/1j-3aoHt2-CHl7AHZJ2fcJaf4_DdMSCpn/view?usp=sharingtak to wygląda, render robił mi się prawie 14 minut, więc chyba szybko.... chciałbym jeszcze nauczyć się texturowania, nakładania faktur, żeby materiały wyglądały bardziej realistycznie... macie jakiś kursik ? może być płatny? pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, choć możesz "pogotować" render dłużej i zmniejszyć wtedy ilość denoisingu... Co do materiałów, to możesz używać z biblioteki Corony, podejrzeć ustawienia i wrzucać swoje tekstury. Ogólnie "materiałoznawstwo" to szeroka dziedzina wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, choć możesz "pogotować" render dłużej i zmniejszyć wtedy ilość denoisingu... Co do materiałów, to możesz używać z biblioteki Corony, podejrzeć ustawienia i wrzucać swoje tekstury. Ogólnie "materiałoznawstwo" to szeroka dziedzina wiedzy.
wyszło coś takiego, szum na poziomie 1,2% + denoise 0,98 http://www.behance.net/gallery/63721563/Visualisation
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit dziwnie wygląda.
no tak, jest do poprawy, chyba to wina materiału ;) może wymyślę coś bardziej industrialnego, ale to później ;) zrobiła mi się natomiast animacja... renderowałem do 4,2 % szumu i denoising... może powinienem jeszcze bardziej podkręcić renderowanie bo wyskoczyły mi jakieś dziwne błyski w animacji, zerknijcie tylko, mam racje niższy próg poprawi te błyski ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności