Skocz do zawartości

Mimo różnych ustawień czasu w "render time" renderowanie kończy się samo


Fililoco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w 3ds max vray 3.5, mimo różnych ustawień w zakładce render time to render i tak kończy pracę kiedy chce,np ustawię na minutę to kończy po 53 sekundach, to jeszcze ok ale jak ustawię na 2 minuty to i tak kończy po 50ciu sekundach, jak dam 0,00, czyli powinien renderować w nieskończoność to i tak się wyłącza po niecałej minucie, zna ktoś może rozwiązanie takiego problemu?

 

Dodam jeszcze, że próbowałem v-ray 3.4, 3.5, 3.6 i 3ds max 2015 i 2017 i w każdym tak samo, ile bym nie ustawił czasu w minutach to renderowanie trwa około minuty.

Edytowane przez Fililoco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczerze powiem, że nie bardzo wiem o jakie passy chodzi ale zauważyłem coś takiego: Mam prostą scenę, pomieszczenie z otworem, w środku box, kula, walec, światło vraysun, kamera i tyle. Gdy ustawiam na jakikolwiek czas w render time, renderowanie kończy się zawsze około minuty, tyle, że na renderze nie ma szumu ale gdy na podłogę dałem trawę to przy 0,00 w RT renderowanie trwało nawet dziesięć minut i się nie wyłączał sam mimo że szumu już nie było. Nie wiem o co biega, trochę to wygląda jakby vray sam wiedział w prostych scenach, że szumu już nie ma i nie trzeba dalej renderować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka funkcja jak noise threshold, która odpowiada za wykrycie pożądanego poziomu zaszumienia obrazka, nie masz tam ustawionej jakieś wartości? Mogło by to powodować efekt o którym piszesz. Poza tym jakie masz pozostałe ustawienia, min i max subdivs itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest defaultowe ustawienie. Ustawiasz ilość sampli nie czas. Przy 100 w życiu Ci nie będzie renderzył w nieskończoność. Poza tym to zależy od sceny. Jedna potrzebuje 4/1600 inna 1/400 itd. Wypracujesz to sobie z czasem.

PObaw się subdivs i tyle, znajdziesz ustawienie gdzie czas i jakość będzie zadowalająca. To nie jest tak, że wciśniesz guzik i będzie ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyznaję się :) dawno się nie bawiłem maxem i po prostu coś mi się pomieszało. Skoro ustawię poziom szumów na 0,005 to logiczne jest, że dojdzie to tego poziomu i się sam wyłączy, bez względu na ustawiony czas, że też sam do tego nie doszedłem. Dzięki za zainteresowaniem i sorry za zabieranie czasu takimi głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności